Tu ir tavo antroji pusė nusprendėte gyventi kartu. Sveikiname! Apsigyvenimas kartu bendruose jūsų namuose gali atrodyti kaip nelengva užduotis, ypač jei kiekvienas per savo gyvenimą prikaupėte daug reikalingų ir brangių daiktų, kurių labai sunku atsisakyti ir kuriuos norėtumėte pasiimti kartu.
Daugeliui porų šis procesas atrodo kaip didelis išbandymas ir yra gana skausmingas. Tačiau nebūtinai taip turi būti. Viskas, ko reikia – tai šiek tiek planavimo ir tvirtas jūsų abiejų apsisprendimas. Pateikiame keletą patarimų, kaip reikėtų įsirengti bendrus namus, kad persikraustymas ir apsigyvenimas kartu būtų teigiama ir jūsų tarpusavio ryšį sutvirtinanti patirtis nuo pirmojo žingsnio į tuščią erdvę iki skanios kasrytinės kavos bendroje lovoje.
Atrinkite tikrai vertingus daiktus
Viena iš dažniausių problemų persikeliant dviem žmonėms į naujus namus – tai priimti sprendimą, kurie daiktai yra tikrai vertingi ir reikalingi. Ir apsispręsti būtina iki tol, kol atvyksta perkraustymo automobilis, o ne stovint su begale dėžių prie naujojo būsto. Tad, kol didžioji diena neatėjo, atsakingai peržiūrėkite ir įvertinkite savo daiktus, kad vėliau nebūtų jokių netikėtumų. Pirmiausiai savo daiktus peržiūrėkite kiekvienas individualiai. Atsikratykite visko, kas nebus reikalinga jūsų naujuose namuose ir pasidarykite trumpą sąrašą tų daiktų, kurie jums yra brangūs ir būtini. Kai tai padarysite, aptarkite vienas su kitu, kokius daiktus norite atsinešti į naujus namus. Svarbiausia – pagarbiai įsiklausyti ir atsižvelgti į savo partnerio norus.
Tegul išsirenka namų erdvė
Peržiūrint sudarytus sąrašus pastebėsite, kad bus daugiau nei keletas pasikartojančių daiktų, ypač jei abu partneriai ilgą laiką gyveno viengungišką ir nepriklausomą gyvenimą. Užuot ginčyjęsi, kurio lova yra minkštesnė ar kėdė patogesnė, atsižvelkite į naujų namų erdvę, ji padės apsispręsti, kuris daiktas labiau tinka naujuose namuose. Kritiškai įvertinkite savo naujų namų dydį, kambarių išplanavimą ir estetiką. Turbūt suprasite, kad didelė, L formos sofa nebus geriausias pasirinkimas mažame bute, o modernūs baldai nelabai tiks istoriniame, senove ir prabanga alsuojančiame name. Jei labai abejojate, prisiminkite, kad parduoti turimus daiktus ir viską nusipirkti iš naujo – taip pat puiki išeitis.
Pasirinkite tokį stilių, kuris patinka jums abiems
Savaime suprantama, kad naujieji jūsų namai turi atspindėti jūsų abiejų skonį. Vienoms poroms tai reiškia, kad jų bendri namai būna eklektiško stiliaus, kuris leidžia atsiskleisti kiekvieno partnerio asmenybei. Kitų porų atveju – atrandamas visiškai naujas stilius, kuris tinka abiems. Kad būtų lengviau ir įdomiau, skirkite laiko dviese panaršyti namų interjerų internetinėse svetainėse ir, galbūt, jums pavyks atrasti tai, kas abiems labai patiks. Tais retais atvejais, kai poroms nepavyksta susitarti dėl vieningo namų stiliaus, galima pasiskirstyti namų erdvėmis, už kurių įrengimą ir dekorą bus atsakingas vienas ar kitas partneris. Apibendrinant, tik iš pradžių gali atrodyti, kad apsigyvenimas su antrąja puse bendruose namuose taps didžiuliu išbandymu, bet viskas, ko reikia – tai nedidelis pasiruošimas. Be to, pasirinkus pozityvų ir teisingą požiūrį bei vadovaujantis šiais trumpais patarimais, pamatysite, kad bendrų namų kūrimas ir apsigyvenimas juose bus maloni patirtis jums abiems.