Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
5 psichologų įžvalgos

5 psichologų įžvalgos, kurios padės atsigauti po skaudžių skyrybų

Santykių pabaiga – viena skausmingiausių patirčių kiekvieno žmogaus gyvenime. Tai etapas, kai nusvyra rankos, linksta kojos. Tai ilgas, liūdnas ir ašaromis pažymėtas gyvenimo tarpsnis. Kaip elgtis išsiskyrus su mylimu žmogumi, kad šis susitaikymo su nauja realybe laikotarpis taptų lengvesnis ?

Pristatome Jums 5 įžvalgas, kurios padės atsigauti po skyrybų

1. Pasirūpink savo kūnu

Skyrybos – tai stresas, kuris atima jėgas, dažną priverčia pasijusti bejėge ir apatiška. Kad sustabdytum ar bent jau sumažintum alinamą streso poveikį kūnui, pamėgink pradėti praktikuoti sveikesnį gyvenimo būdą: daugiau laiko skirk miegui ir poilsiui, užsiimk fitnesu, laikykis dienos režimo, maitinkis teisingai ir reguliariai, nepamiršk pasivaikščiojimų gryname ore.

2. Žvilgtelk į ateitį

Skiriantis sunkiausia suprasti ir pajusti, kad gyvenimas tęsiasi. Suvokti, kad dabar išgyvenamas stresas yra ne amžinas, jis netrukus praeis.

Daugeliui atrodo, kad skyrybų laikas – vien juodos dienos.

Tam, jog jas greičiau pakeistų šviesus metas, reikia pamažu susigrąžinti į savo gyvenimą malonumus ir džiaugsmus.

Po truputį pradėk planuoti ateitį – keletą artimiausių dienų, paskui savaičių, kol galiausiai vaizduotėje susidėliosi metus, o gal ir visą penkmetį.

Planavimas padės įveikti natūraliai atsiradusį nerimą, neužtikrintumo jausmą, įrodyti sau, kad gali būti savarankiška ir nepriklausoma.

Savo planus užsirašyk – taip jie bus labiau akivaizdūs, be to, ir pats užrašymo procesas – savotiškai raminanti procedūra.

3. Duok laiko sau

 Panaikinti po skyrybų susikaupusį liūdesį, skausmą,pyktį, ištrinti prisiminimus reikia laiko.

Skyrybos ir jų pasekmių išgyvenimas – ilgalaikis procesas.

Pirmiausia reikia patikėti tuo, kad santykių nebėra. Paskui netgi būtina šiek tiek papykti ir paverkti, moksliškai įrodyta, kad paverkus žmogus dažnai pasijaučiasi geriau.

Privalai išgyventi netektį, skausmą ir nusivylimą.

Visus šiuos etapus pereiti būtina, kad galėtum atsigauti po skyrybų, ir visiems šiems etapams reikia ne tik emocinių jėgų, bet ir laiko.

4. Įžvelk teigiamų pusių

 Pamėgink susirašyti visus naujosios savo padėties pliusus.

Kokių galimybių atsivėrė? Kas blogo nuėjo praeitin kartu su mylimuoju?

Kaip geriausiai gali išnaudoti laisvą laiką, erdvę, pinigus, jėgas?

Gal, pavyzdžiui, visada norėjai trumpų plaukų šukuosenos, bet vaikinas labai vertino tavo ilgas garbanas.

Gal norėjai išeiti į vakarėlį su draugėmis, bet vaikinas nenorėjo išleisti tavęs vienos.

O galbūt visada norėjai savanoriauti gyvūnų prieglaudoje, bet tavo antroji pusė sakydavo, kad tada neliks laiko ir dėmesio jam.

Dabar pats laikas daryti viską, apie ką svajojai!

5. Pasikliauk artimaisiais

 Nors po išsiskyrimo dažnai norisi jaustis auka, vis tik daug labiau padės kitas požiūris – pripažinimas kitiems, kad santykiai nutrūko, tai yra labai sunku.

Daryk tai ir gausi viską, ko tau šiuo metu taip reikia – meilę, palaikymą, paguodą, rūpestį, supratimą.

Leisk draugams ir artimiesiems parodyti, kad nepaisant to, jog kažkas kitas tavęs neįvertino, vis tik esi verta meilės ir draugystės, tai puiki proga susigrąžinti ryšius, kurie išblėso santykių eigoje.

Mano išsaugoti straipsniai