Ne kiekvieniems santykiams lemtas pasakos scenarijus ir ilga bei laiminga pabaiga. Tačiau bet kokiam gyvenimo žingsnyje susiduriame su sunkumais, kuriuos būtina įveikti, kad judėtume toliau. Taip yra ir santykiuose: tiems, kurie mano, kad santykiai nėra darbas, metas nusiimti rožinius akinius. Norint pataisyti pašlijusius santykius neužtenka sėdėti ant sofos ir laukti kol meilė atgims, reikia imtis tam tikrų veiksmų, todėl jums pateikiame 10 svarbiausių tokių žingsnių.
1. Raskite problemą ir jos sprendimo būdus
Pirmasis žingsnis norit išspręsti problemą yra žinoti, kokia ji yra. Žinojimas, kodėl kažkas atsitiko, padeda užkirsti kelią tam nepasikartoti ateityje. Išsiaiškinus problemos židinį labai svarbu drauge ieškoti sprendimo.
2. Komunikacija – raktas į laimingus santykius
Santykiuose labai svarbu yra kalbėtis ir mokėti klausytis savo partnerio. Sprendžiant net ir mažiausią problemą nuoširdumas ir atvirumas bendravime yra būtinas. Partneris neturi magiškų galių perskaityti jūsų mintis ir numanyti norų, pykčio priežasčių bei lūkesčių.
3. Suteikite partneriui erdvės
Kartais gali atrodyti, kad atstumas nėra pati geriausia išeitis, tačiau laikas su savimi kiekvienam yra būtinas. Tai padeda atitrūkti ir aprimus emocijoms susidėlioti mintis bei priimti svaresnius sprendimus. Milijonas atsiprašymų gali ne guosti, o tik priminti partneriui apie jūsų sukeltą skausmą, todėl suteikti erdvės ir laiko yra sveika.
4. Nepraraskite tikėjimo santykiais
Net jei reikia laiko pabūti atskirai ir emociškai pasveikti, mintyse nepraraskite tikėjimo santykiais. Tai suteiks stiprybės iš naujo inicijuoti nuoširdų pokalbį ar romantinį gestą. Kurkite naujus prisiminimus tol, kol partnerio pasąmonėje blogos emocijos ir skauduliai nuguls į antrą vietą bei nebebus tokie svarbūs.
5. Atleiskite ir pamirškite
Šis patarimas svarbus abejoms pusėms, nesvarbu, ar buvote įskaudintas ar tas, kuris sukėlė partneriui skausmą. Kol tai nebus padaryta, santykiai niekada nesivystys kaip anksčiau. Mokėjimas prisiimti atsakomybę už savo veiksmus yra vienas pagrindinių žingsnių šioje kelionėje. Jei įskaudinote, turite atleisti sau už tokį poelgį, kad kartu su jums atleidusiu parteriu galėtumėte judėti toliau. Taip pat labai svarbu įskaudintam žmogui mokėti priimti nuoširdų atsiprašymą ir atleisti.
6. Susidėliokite savo mintis
Sunkiu momentu santykiuose labai svarbu yra išlikti pozityviam, nes viskas prasideda nuo mūsų proto galios. Protas sudėlios tai, kiek įdėsime pastangų, kad santykiai vėl veiktų. Tačiau dar svarbiau yra nuoširdžiai tikėti, kad tos pastangos duos vaisių.
7. Kantrybė ir kompromisų ieškojimas
Santykiai nėra išgelbėti iš karto po atleidimo. Bendras gyvenimas tęsiasi, todėl būtina rasti sprendimų, kad problemos nepasikartotų. Kompromiso ieškojimas gali reikalauti tam tikrų nemalonių aukų, tačiau tai verta daryti dėl santykių gėrovės. Tokie procesai reikalauja laiko, todėl svarbu apsišarvuoti kantrybe.
8. Kreipkitės į specialistus
Pagalbos kreipimasis į specialistus yra geras sprendimas – profesionalo žvilgsnis iš šono gali padėti suprasti problemą ir surasti tinkamiausius sprendimo būdus.
9. Fizinis artumas
Lytiniai santykiai niekada visiškai neišspręs poros problemų. Tačiau lytiniai santykiai nėra vienintelė fizinio artumo ar intymumo forma. Dažnai yra nuvertinama paprasto apsikabinimo galia – toks artumas sukelia saugumo jausmą, suartina partnerius emociškai.
10. Naujas lapas – naujas pasitikėjimas
Pasitikėjimo kūrimas nuo nulio yra pagrindinis darbas po atleidimo ir parterių sutarimo tęsti santykius. Receptą ,,pasitikėjimo atkūrimas‘‘ sudaro jausmų iškomunikavimas, nuoširdumas, atvirumas, išklausymas ir dar daugybė kitų sudedamųjų dalių.