Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kaip atpažinti narcizą vyrą
Narcisizmas

Kaip atpažinti ar jis – narcizas?

Narcisizmas – tai asmenybės bruožas, kuris apibūdinamas kaip savimeilės ir perdėto savęs vertinimo jausmas. Nors terminas „narcizas“ dažnai vartojamas kasdieniame gyvenime. Svarbu atskirti sveiką pasitikėjimą savimi nuo patologinio narcisizmo. Narcisizmas gali būti sudėtingas ir kartais pavojingas bruožas santykiuose, todėl atpažinti jį gali būti naudinga. Štai keli pagrindiniai ženklai, kurie gali padėti atpažinti, ar jūsų partneris gali būti narcizas.

1. Perdėtas savęs vertinimas

Narcizai dažnai mano, kad jie yra ypatingi ir nusipelno ypatingo dėmesio. Jie gali nuolat kalbėti apie savo pasiekimus, pabrėždami, kad jie yra išskirtiniai, ir dažnai tikisi, jog kiti žmonės pripažins jų pranašumą.

2. Empatijos trūkumas

Vienas iš ryškiausių narcizo bruožų yra empatijos stoka. Narcizai sunkiai suvokia arba rūpinasi kitų žmonių jausmais ir poreikiais. Jie gali atrodyti abejingi arba netaktiški, nes jiems svarbiausia – jų pačių jausmai ir norai.

3. Manipuliacija ir kontrolė

Narcizai dažnai manipuliuoja kitais, siekdami patenkinti savo poreikius ar išlaikyti kontrolę. Jie gali naudoti įvairias manipuliacijos taktikas, tokias kaip „dujų šviesos“ efektas (angl. gaslighting), kur jie priverčia jus abejoti savo suvokimu, arba žadėti dalykus, kurių jie net neketina įvykdyti. Jei pastebite, kad jūsų partneris dažnai kontroliuoja situacijas ir verčia jus abejoti savimi, tai gali būti narcisizmo požymis.

10 ženklų

4. Nuolatinis poreikis būti centre

Narcizai dažnai reikalauja būti dėmesio centre, nesvarbu, kokia yra situacija. Jie gali nutraukti kitus žmones, nuolat kalbėti apie save arba netgi piktintis, jei kiti gauna daugiau dėmesio nei jie.

5. Nepakantumas kritikai

Narcizai dažnai reaguoja neproporcingai į bet kokią kritiką, nes jie mano, kad jie yra geriausi ir nedaro jokių klaidų. Net ir nedidelė kritika gali sukelti didelį pasipiktinimą, pyktį ar net atitolimą.

6. Santykių ideališkumo pradžia ir staigus nuosmukis

Narcizai dažnai pradeda santykius labai intensyviai, dažnai vadinamuoju „idealizavimo etapu“, kai jie atrodo tobuli partneriai. Tačiau šis etapas gali greitai pereiti į „nuvertinimo etapą“, kai narcizas pradeda matyti partnerį kaip netobulą ir ima jį kritikuoti. Jei jūsų santykiai prasidėjo labai intensyviai, tačiau staiga pasikeitė, tai gali būti narcisizmo požymis.

Mano išsaugoti straipsniai