Žiemos metu pelėsio problema tampa itin aktuali. Dėl padidėjusio drėgmės lygio, prastesnės ventiliacijos ir temperatūrų skirtumų namuose gali atsirasti pelėsis, kuris ne tik gadina estetinį būsto vaizdą, bet ir gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Šiame straipsnyje sužinosite, kodėl pelėsis atsiranda dažniau žiemą ir kaip sumažinti jo riziką namuose.
pelėsis
Pelėsis namuose – dažna problema, ypač drėgnuose ir blogai vėdinamuose kambariuose. Be to, kad jis neatrodo estetiškai, pelėsis gali būti pavojingas jūsų sveikatai, sukeldamas alergijas, kvėpavimo takų problemas ir kitus negalavimus.
Pelėsis – dažna problema, su kuria susiduria daugelis namų ūkių, ypač šaltuoju ir drėgnuoju metų laiku. Šis grybelis ne tik gadina sienas ir interjerą, bet ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų, ypač jei esate jautrus kvėpavimo takų ligoms ar alergijoms. Laimei, yra būdų, kaip efektyviai kovoti su pelėsiu ir užkirsti kelią jo plitimui.
Vonios kambarys yra viena iš labiausiai pelėsiui jautrių vietų namuose, nes čia nuolat kaupiasi drėgmė ir šiluma – idealios sąlygos pelėsiui vystytis.
Drėgmė ir pelėsis namuose – dažna problema, kuri ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir kenkia sveikatai. Šie nemalonumai gali sukelti alergijas, kvėpavimo takų problemas ar net astmos paūmėjimus.
Vandenilio peroksidas (H₂O₂) – tai natūralus dezinfekantas, kuris naikina pelėsių sporas, grybelį ir bakterijas, oksidacijos būdu ardydamas jų ląsteles.
Medžiagų ekspertė pasidalino patarimais, kaip išdžiovinti drabužius patalpose, nerizikuojant susidaryti pelėsiui.