JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Viskas apie treniruočių batelius: kaip išsirinkti tinkamiausius?

Viskas apie treniruočių batelius: kaip išsirinkti tinkamiausius?

Pradėjus aktyviai sportuoti viena svarbiausių užduočių – išsirinkti tinkamą sportinę aprangą bei sportinius batelius. Sportinė avalynė labai svarbus sportinės veiklos komponentas, todėl į jos įsigijimą būtina pažiūrėti atsakingai. Daugelis žmonių nežino, jog netinkamos sportinės avalynės pasirinkimas gali ne tik sukelti diskomfortą, bet ir tapti priežastimi kulnų, blauzdų skausmams, sąnarių gėlimui.

Projekto „Sportas keičia!” dalyvės Justė bei Gintarė jau trečiajį mėnesį intensyviai sportuoja sporto salėje. Merginos sportinių rezultatų siekia pasirinkusios kokybišką aprangą bei patogius sportinius batelius. Tiek Justė, tiek Gintarė avi specialiai treniruotėms skirtus NIKE batelius, kurie ne tik palengvina judesius, bet ir užtikrina komfortą. Merginos pripažįsta – prieš prasidedant projektui nesidomėjo, kuo treniruočių bateliai skiriasi nuo kitos kategorijos sportinių batelių. O veltui, juk treniruotėms skirti bateliai ne tik užtikrina efektyvius sportinius rezultatus, bet ir apsaugo nuo galimų traumų intensyvių treniruočių metu.

Svarbu suprasti batelių paskirtį

Kiekviena avalynė, nesvarbu, kasdieninė, vakarinė ar sportinė, privalo turėti savo paskirtį. Daugelis sportuojančiųjų naudoja vieną porą batų ir bėgimui, ir treniruotėms, tačiau tai nėra geriausias pasirinkimas. Patariama nesirinkti universalių sportinių batelių – būtina išsirinkti sportinius batelius, konkrečiai tinkamus sporto rūšiai. Rinkdamiesi avalynę, skirtą specialiai treniruotėms (sportavimui treniruočių salėje, grupinėms treniruotėms), reikia atkreipti dėmesį į tai, jog treniruočių metu sportuojančio žmogaus kūnas juda visomis kryptimis, nuolatos atrandant naujus metodus. Šiuo atveju treniruočių bateliai, lyginant su kitų kategorijų avalyne, kontaktuoja su daugiausiai skirtingų paviršių. Būtent todėl treniruočių bateliai privalo būti pasirenkami atidžiai bei konsultuojantis su specialistu. NIKE kompanija siūlo treniruočių batelius, kurie išsiskiria viena pagrindinių ypatybių, reikalingų treniruočių metu – stabilumu. Intensyvių treniruočių metu atliekama daugybė judesių, kūnas juda įvairiomis kryptimis, ypač atliekant šoninius judesius. Akivaizdu, jog užsiimant šia sporto rūšimi stabilumas yra tiesiog privalomas. Būtent tai ir atskiria treniruočių batelius nuo, pavyzdžiui, bėgimui skirtų batelių.

Be bold, be bright 💖 ⠀ The Nike Cortez Jacquard celebrates Joan Benoit Samuelson’s momentous 1984 marathon win with track-inspired lines and bright 80’s colors. Shop the entire Nike Beautiful x Powerful Jacquard collection through the link in our profile. ⠀ #nike #nikewomen #sneakers #kicks #shoes #boots

A post shared by NikeWomen (@nikewomen) on Dec 1, 2016 at 10:46am PST

4 pagrindiniai treniruočių batelių principai

Kas lemia kokybiškų treniruočių batelių pasirinkimą? Visų pirma, derėtų atkreipti dėmesį į batelių stabilumą bei patvarumą. NIKE treniruočių bateliai užtikrina viso pado stabilumą bei suteikia puikų sukibimą. Tokie bateliai išsiskiria platesniu batelio padu bei tvirtu batviršiu su „Nike flywire” gijoms bei stabiliais sluoksniais. Patvarumas taip pat priklauso ne tik nuo tvirto pado, bet ir batviršio. Treniruotės yra viena sporto rūšių, kurių metu batviršis dažnai kontaktuoja su grindimis bei kitais paviršiais, todėl batviršis privalo pasižymėti stabilumu bei tvirtumu. Dar vienas labai svarbus aspektas, renkantis treniruočių batelius – amortizacijos užtikrinimas. Amortizacijos savybė reikalinga siekiant sumažinti smūgį, taip pat padeda pastūmėti kūną bei siekti didesnio greičio. Daugelis žmonių net nenumano, jog daugelyje treniruočių rūšių reikia 360 laipsnių amortizacijos. NIKE treniruočių bateliai ne tik užtikrina šį aspektą, bet ir garantuoja amortizaciją neprarandant stabilumo. Būtent ši savybė dažniausiai nukenčia, kuomet sportiniai bateliai pasižymi didele amortizacija. Tinkama treniruočių avalynė, tokia kaip NIKE treniruočių bateliai, užtikrina 360 laipsnių amortizaciją. Jie išsiskiria pado amortizacija (putomis, oro pagalvėmis) bei batviršio amortizacija (apykakle, liežuvėliu, vidine kojinės konstrukcija). Šios ypatybės leidžia treniruočių metu ne tik laisvai judėti, bet ir padidinti sportinį pajėgumą, o tuo pačiu gerinti rezultatus. Daugelis sportuojančiųjų iki šiol nežino, koks svarbus tinkamų sportinių batelių pasirinkimas rezultatams – juk laisviau judėdami didiname pajėgumą.

Tights to match your kicks. Style to match your moves. Introducing Nike Tight of the Moment x Sneaker Tight. Shop the link in our profile.

A post shared by NikeWomen (@nikewomen) on May 12, 2016 at 8:37am PDT

Treniruočių batelių skirtumas nuo kitos kategorijos batų – didžiulis

Treniruočių sporto salėje įvairovė – didžiulė ir kiekvienas žmogus turi galimybę pasirinkti sau tinkamą treniruočių rūšį, kuri padės siekti norimų sportinių rezultatų. Visgi yra vienas aspektas, vienijantis visas treniruotes sporto salėje – negalima pamiršti, jog treniruočių bateliai nuo kitų kategorijų batelių skiriasi savo konstrukcija, svoriu bei medžiaga. Todėl viena, kas tiks bėgiojant ar žaidžiant krepšinį, visiškai netiks treniruojantis sporto klube. Pavyzdžiui, bėgiojant kojos yra statomos vienos priešais kitą, todėl bėgimo bateliai yra skirti vienpusiam judėjimui, o štai treniruojantis sporto salėje, atliekant aerobikos pratimus, sportuojantis žmogus padaro daug daugiau šoninių judesių bei staigių sustojimų. Tinkami sportiniai bateliai, tokie kaip NIKE treniruočių bateliai, užtikrina, jog tinkamas batviršis stabilizuos staigius krypties pakitimus, o padas išliks lankstus ir amortizuojantis, užtikrinantis komfortą. Tokie bateliai suteikia žemą, stabilią platformą svorio kilnojimui ir suteikia energiją staigiems judesiams bei šuoliams. Todėl drąsiai galima teigti, jog joks kitas sportinis batelis nereikalauja tokio universalumo kaip treniruočių avalynė.

Trumpas gidas, kaip išsirinkti tinkamus treniruočių batelius:

Išbandykite juos parduotuvėje prieš perkant. Nepabijokite užsidėję batelius pavaikščioti ar pabėgioti parduotuvėje – taip ne tik suprasite, ar sportiniai bateliai komfortiški, bet ir užsitikrinsite, jog vėliau jų neteks grąžinti. Skirkite pirkimo procesui daugiau laiko, neskubėkite. Ir jei įsigijote batelius – neleiskite jiems dulkėti spintoje, dėvėkite juos pagal paskirtį .

Sportinius batelius rinkitės vakare. Dienos metu pėdos šiek tiek kinta, jos nepastebimai patinsta avint ankštesnę avalynę ar aukštakulnius, todėl geriausia sportinę avalynę rinktis vakare, kuomet pėda dar yra kiek patinusi. Taip užtikrinsite, jog pasirinkote ne per ankštus sportinius batelius. Nėra nieko nepatogesnio nei sporto metu trinantys ankšti sportiniai bateliai.

Miles on your mind, free on your feet. Head out for your next run in the #nikefree 3.0 Flyknit, available through our profile link.

A post shared by NikeWomen (@nikewomen) on May 1, 2015 at 9:04am PDT

Jauskite komfortą. Batelis neturėtų smukti vaikščiojant ar bėgant, todėl įsitikinkite, jog kulnas batelyje tinka pakankamai tvirtai. Viršutinė treniruočių batelių dalis, kuri eina virš jūsų pėdos, neturėtų būti laisva, ji privalo aptempti, suteikti tvirtumo pojūtį. Patartina pasimatavus apžiūrėti avalynę, patikrinti, ar pirštų galiukų zona nėra spaudžiama, nejaučiamas diskomfortas.

Nepamirškite pamatuoti pėdos dydžio. Klysta tie, kurie mano, jog pėdos dydis bėgant metams nesikeičia. Moksliškai įrodyta, jog suaugusių žmonių pėdos keičiasi, todėl būtina pasimatuoti pėdų dydį bent keletą kartų per metus. Taip įsitikinsite, jog nenusipirksite vienu dydžiu per mažų ar per didelių treniruočių batelių.

Atminkite – grožis lygiai taip pat svarbu, kaip ir komfortas! Paieškokite širdžiai artimo treniruočių batelių modelio ir džiaukitės jums patinkančiu dizainu. NIKE treniruočių batelių kolekcijos išsiskiria spalvų gama, todėl tinkamą spalvą ras tiek mėgstantys blankesnius, tiek ryškesnius atspalvius.

Mano išsaugoti straipsniai