Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Sportas ir šiuolaikinės technologijos: kokios mobilios programėlės turi būti kiekvienos sportuojančios telefone?

Sportas ir šiuolaikinės technologijos: kokios mobilios programėlės turi būti kiekvienos sportuojančios telefone?

Visi sutiks, jog šiuolaikinės technologijos palengvina mūsų kasdienybę. Technologijų plėtra paliečia ir sportinį gyvenimą – sportuoti tampa kur kas patogiau bei saugiau į mobilųjį telefoną parsisiuntus sporto programėlę, ant rankos užsidėjus sportinę apyrankę ar pulsą matuojant pulsometru. Šie ir kiti išmanūs technologiniai prietaisai yra tapę daugelio sportuojančiųjų palydovais.

Sveikatingumo klubo IMPULS organizuojamo projekto „Sportas keičia!“ dalyvės Gintarė ir Justė – merginos, neabejingos šiuolaikinių technologijų naujovėms. Abiejų projekto dalyvių paklausus apie naudojamas mobilias programėles, merginos iš karto pateikė atsakymus ir pripažino, jog technologiniai išradimai joms gerokai palengvina sportinę rutiną. Ar merginas treniruojančių sporto profesionalų Artūro bei Mariaus santykis su technologijomis taip pat artimas? Šį kartą apžvelgiame šiuolaikinių technologijų svarbą bei naudą sporte.

Kombinuoti sportą bei vaikščiojimą padeda programėlė

Kūno masę projekte trokštanti sumažinti Gintarė teigia, jog šiuolaikinės technologijos ją gelbsti įvairiose gyvenimo sferose – nuo mokslų iki sporto. Gintarės mėgstamiausia – mobilioji programėlė „S Health“, kuri skaičiuoja nueitus žingsnius. Anot pokyčių dalyvės, taip labai lengva sužinoti, kiek dienos metu yra nužingsniuojama, be to, ši programėlė neleidžia tinginiauti ir skatina nuolatos judėti. ,,Programėlė taip pat suteikia galimybę žymėti suvalgomo maisto bei išgerto vandens kiekį, tikrinti širdies ritmą bei pulsą sportuojant“, – mėgstamiausios programėlės pliusus vardino Gintarė. Smalsu, kiek žingsnių merginai pavyksta nueiti kasdien? Gintarė teigia, jog kiekvieną dieną stengiasi įveikti bent 10 tūkstančių žingsnių, nes mėgsta vaikštinėti lauke. Pokyčių dalyvė sako, jog darbo sporto salėje ir dažno vaikščiojimo kombinacija gerina sportinius rezultatus, padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Merginos teigimu, šiuolaikinės technologijos iš tiesų palengvina sportinę kasdienybę ir dar labiau motyvuoja. Gintarė teigia net pamąstanti apie sportinės apyrankės įsigijimą, kuri yra ne tik puikus sportinis aksesuaras, bet ir padeda stebėti fizinį aktyvumą, gerinti rezultatus.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
A. Ufarto nuotr.

Technologijų svarba sporte didžiulė

Nors informacijos apie šiuolaikines technologijas, galinčias pagelbėti sporte, gausu internete, sveikatingumo klubų IMPULS treneris Artūras teigia sulaukiantis klientų klausimų, orientuotų į technologijų naudojimą. Anot trenerio, mobiliųjų programėlių nauda sportuojančiam žmogui iš tiesų nemenka, nes šios programėlės padeda sekti fizinės veiklos būklę. Remiantis mobiliųjų programėlių teikiama informacija, anot Artūro, galima kokybiškiau ir atidžiau kontroliuoti treniravimosi procesą bei siekti geresnių rezultatų. Sporto profesionalas teigia, jog šiuolaikinių technologijų įtaka sporte – didžiulė, ypač kalbant apie trenerio darbą. Anot jo, treneriui yra lengva sekti mokslininkų atliekamus tyrimus sporto tematika, nes dauguma jų yra prieinami internete. Tokiu būdu treneris negaišdamas laiko geba surinkti informaciją, kuri bus naudinga klientui. Dar vienas šiuolaikinių technologijų pliusas – išmanieji laikrodžiai, padedantys stebėti organizmo reakciją į fizinį krūvį treniruotės metu. Nors jie ganėtina populiarūs sportuojančiųjų gretose, treneris išskyrė, jog pulsometrai nėra tinkami naudoti sportuojant su svoriais ar komandinių žaidimų metu, nes rodikliai neturės praktinės naudos. Mobiliosios programėles, skirtos fiksuoti mitybos rodiklius, anot Artūro, taip pat naudingos bei patikimos, nes padeda padeda išspręsti sunkumus pakeitus mitybos įpročius.

Gintarė Norutė ir Artūras Malovas
Gintarė Norutė ir Artūras Malovas
A. Ufarto nuotr.

Šiuolaikinės technologijos sporte pasitarnauja keliais aspektais

Antroji pokyčių dalyvė Justė, kaip ir Gintarė, yra mergina, kuriai šiuolaikinės technologijos artimos. Vos pradėjusi intensyviai sportuoti mergina į mobilųjį telefoną parsisiuntė populiarią ir sportuojančių žmonių mėgstamą „Google Fit“ programėlę. Justė trumpai paaiškina programėlės veikimo principą: ,,Programėlė sporto metu leidžia pasirinkti treniruotės tipą, pavyzdžiui, bėgimas, svarmenų kėlimas, aerobika ir panašiai. Laikant telefoną sportinio drabužio kišenėje, mobilioji programėlė fiksuoja sudegintas kalorijas“. Anot pokyčių dalyvės, programėlė puikiai tinka ir tiems, kurie aktyviai nesportuoja, bet daug vaikšto ir siekia sukontroliuoti sudeginamų kalorijų skaičių. Nors Justės tikslas projekte nėra svorio metimas, ši programėlė jai pasitarnauja stebint savo sveikatos būklę, mat ji taip pat geba fiksuoti pulsą bei širdies darbą. Justės teigimu, argumentų, kodėl sportuojantys neturėtų parsisiųsti kurios nors sportinės programėlės, nėra – jos ne tik suteikia komforto jausmą, bet ir padeda saugiai sportuoti. Studentė taip pat pripažįsta, jog šiuolaikinės technologijos pasitarnauja klausantis muzikos sportuojant. Merginos teigimu, nėra nieko smagiau kaip sportuoti klausantis muzikos iš mėgstamo grojaraščio.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
DELFI / Karolina Pansevič

Technologiniai prietaisai itin praverčia trenerio darbe

Justę treniruojantis sveikatingumo klubų IMPULS treneris Marius teigia, jog nors pats asmeniškai mobiliosiomis programėlėmis nesinaudoja, iš sportuojančių žmonių ne kartą išgirdo teigiamus atsiliepimus apie šias sporto pagalbininkes. ,,Šiandien daugelis negali atsitraukti nuo mobiliųjų telefonų, ypač jaunimas, todėl šios programėlės gali tapti puikia motyvacija norint gyventi sveikiau. Kita vertus – nuolatinis žvilgčiojimas į mobilųjį telefoną skatina netaisyklingą laikyseną, kūprinimąsi“, – samprotauja Marius. Sporto profesionalas teigia be šiuolaikinių technologijų neišsiverčiantis – sporto metu naudoja tiek sportinę apyrankę, tiek sportinį laikrodį. ,,Nors visų šių prietaisų teikiamų funkcijų neišnaudoju, nes tam reikia daug laiko bei įsigilinimo, jos man praverčia treniruojant klientus“, – pasakoja Marius. Anot jo, šiuolaikiniai technologiniai prietaisai, jei yra tinkamai naudojami, gali atnešti efektyvesnius rezultatus bei pagerinti bendrą organizmo būklę.

5 mobiliosios programėlės, kurios padės siekiant sportinių rezultatų:

1. GAIN FITNESS CROSS TRAINER. Garsiausių pasaulio asmeninių trenerių patarimai, rekomendacijos ir visa krūva pratimų su išsamiomis nuorodomis, kaip juos daryti. Įsijunk šią programėlę sporto salėje ir nebereikės sukti galvos, kokius pratimus daryti ir kuriuos treniruoklius naudoti.

2. FOODUCATE. Food ir educate (angl. maisto ir išsilavinimo) derinį jungiantis programėlės pavadinimas leis tau rinktis sveikesnį maistą. Atsisiuntusi programėlę paprasčiausiai nuskenuok norimo produkto etiketę parduotuvėje ir sužinosi, kiek ir kokių naudingų bei žalingų medžiagų yra produkte. Tik atsargiai – sveikas maistas nėra nuolatinės dietos, pasilepinti irgi galima!

3. BLOGILATES. Nuostabi programėlė, kuri leis tau nešiotis su savimi sporto salę visur, kur eini. Sporto entuziastė Cassey Ho efektyvius aerobikos pratimus sudėjo į programėlę. Parsisiuntusi šią programėlę galėsi ieškoti daugybės gardžių sveikų patiekalų receptų, dalyvauti sportuojančiųjų forume ir susidėlioti mėnesinį treniruočių tvarkaraštį.

4. WATERLOGGED. Vanduo – gyvybės ir sveikatos šaltinis, tačiau kaip dažnai mes pamirštame, kiek vandens per parą reikėtų išgerti? Ši programėlė tau neleis to pamiršti, nes įsivedusi kiekį vandens, kurį privalai išgerti, kiekvieną dieną gausi priminimą, jog privalai atsigerti. Džiaugsiesi pagražėjusia oda!

5. SPRING MOVES. Sportuodama ar bėgiodama dievini klausytis savo mėgstamos muzikos? Tuomet ši programėlė padės tau susidėlioti savo svajonių grojaraštį. Kombinuok savo sporto grojaraštį pagal muzikos stilių. Jei žadi aktyviai sportuoti, rinkis trankesnę muziką. Jei rinksiesi ramesnį sportą, klausykis ramių balandžių.

6. NIKE NTC programėlė. – NTC mobili programėlė yra tarsi asmeninis sporto treneris telefone. NTC mobili programėlė siūlo daugiau nei 100 įvairiausių treniruočių, į kurias įeina skirtingos treniruotės – nuo ramesnių, ne tokių intensyvių (joga, kalanetika) iki kur kas aktyvesnių bei dinamiškesnių (aerobikos, kūno dizaino ar NTC treniruotės). Profesionalių NIKE trenerių vedamos treniruotės pasižymi išsamiomis instrukcijomis ir neįkainojamais sportiniais patarimais. Iš tiesų pasijuntama lyg sportuojant sporto klube – tik šios treniruotės nereikalauja investicijų ir gali būti atliekamos bet kurioje norimoje vietoje.

Mano išsaugoti straipsniai