JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Kaip dažyti plaukus rudenį?
Plaukų paruošimas šaltajam sezonui

5 patarimai, kaip paruošti plaukus šaltajam sezonui

Atėjus šaltajam sezonui, mūsų plaukai patiria daugiau streso dėl temperatūrų skirtumų, sauso oro patalpose ir šalčio lauke. Šaltis, vėjas ir sausas oras gali lemti plaukų sausumą, trapumą ir skilinėjimą. Kad išvengtumėte šių problemų ir išlaikytumėte sveikus, blizgančius plaukus, svarbu tinkamai pasiruošti šaltajam sezonui. Štai penki patarimai, kurie padės apsaugoti plaukus ir pasiruošti žiemos iššūkiams.

1. Drėkinkite plaukus reguliariai

Šaltas oras ir sausas patalpų oras gali greitai išsausinti plaukus, todėl drėkinimas tampa būtina kasdieninės plaukų priežiūros dalimi. Naudokite drėkinančius šampūnus, kondicionierius ir kaukes, kurie praturtinti natūraliais aliejais ir drėkinančiais ingredientais. Pavyzdžiui, argano aliejumi, kokosų aliejumi arba hialurono rūgštimi. Tokie produktai padės išlaikyti plaukų drėgmę ir apsaugoti juos nuo išsausėjimo bei trapumo.

Be to, kartą per savaitę naudokite intensyvią plaukų kaukę, kuri maitintų ir drėkintų plaukus. Tai ypač svarbu šaltuoju sezonu, kai plaukai natūraliai praranda daugiau drėgmės dėl išorinių veiksnių.

2. Sumažinkite karšto oro naudojimą

Plaukų džiovintuvai, tiesintuvai ir garbanotuvai, nors ir naudingi formuojant šukuoseną, gali stipriai pažeisti plaukus. Ypač žiemą, kai jie jau yra linkę sausėti. Stenkitės kuo rečiau naudoti karšto oro priemones ir, kai tik įmanoma, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.

Jei vis dėlto prireikia naudoti džiovintuvą, tiesintuvą ar garbanotuvą, būtinai naudokite šiluminės apsaugos priemones. Specialios purškiamos ar tepamos priemonės sukuria apsauginį sluoksnį ant plaukų ir apsaugo juos nuo karščio žalos, sumažindamos sausumo ir lūžinėjimo riziką.

3. Pasirūpinkite galvos oda

Sveiki plaukai prasideda nuo sveikos galvos odos. Todėl svarbu nepamiršti ją tinkamai prižiūrėti, ypač šaltuoju metų laiku. Šaltis ir sausas oras gali išsausinti ne tik plaukus, bet ir galvos odą, todėl atsiranda pleiskanų, niežulio ir sudirginimo. Norėdami to išvengti, reguliariai naudokite švelnius šampūnus ir galvos odą drėkinančias priemones.

Galite pasitelkti ir natūralias priemones, tokias kaip kokosų aliejus ar arbatmedžio aliejus, kurie ne tik maitina odą, bet ir turi antibakterinių bei priešgrybelinių savybių, padedančių išvengti pleiskanų. Taip pat nepamirškite masažuoti galvos odos, kad pagerintumėte kraujotaką ir skatintumėte sveiką plaukų augimą.

Plaukai virš 50 metų

4. Saugokite plaukus nuo šalčio

Šaltas oras gali sukelti plaukų skilinėjimą ir trapumą, todėl svarbu juos apsaugoti nuo žiemos sąlygų. Kai esate lauke, visada dėvėkite kepurę arba šaliką, kad apsaugotumėte plaukus nuo šalčio ir vėjo. Rinkitės kepures, pagamintas iš minkštų medžiagų, pavyzdžiui, medvilnės ar šilko, nes vilnonės ar sintetinės medžiagos gali trinti plaukus ir skatinti jų lūžinėjimą.

Jei nešiojate kepurę, verta atkreipti dėmesį į tai, kad galvos oda gali pradėti riebaluotis greičiau. Norėdami to išvengti, reguliariai plaukite plaukus tinkamu šampūnu, tačiau venkite per dažno plovimo, nes tai gali išsausinti plaukus.

5. Sveikai maitinkitės ir vartokite papildus

Plaukų būklė tiesiogiai susijusi su tuo, ką valgome. Norint, kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki, svarbu į savo mitybą įtraukti produktus, turinčius daug vitaminų ir mineralų. Omega-3 riebalų rūgštys, randamos žuvyse ir riešutuose, padeda drėkinti plaukus iš vidaus. Vitaminai A, E ir C, taip pat biotinas ir cinkas yra būtini plaukų stiprumui ir sveikam augimui palaikyti.

Jei manote, kad jūsų mityba nepakankamai aprūpina plaukus reikiamomis medžiagomis, apsvarstykite galimybę vartoti plaukams skirtus vitaminus ar papildus. Biotinas, kolagenas, keratinas ir žuvų taukai yra populiarūs papildai, kurie padeda palaikyti plaukų sveikatą.

supermaistas
Mano išsaugoti straipsniai