Vandens buteliukas rankinėje, 8 stiklinės per dieną, citrinų skiltelės ąsotyje – taisyklių ir patarimų, kaip kasdien išgerti reikiamą kiekį vandens, tikrai netrūksta. Todėl pastebėjusi odos netobulumus, nuovargį, sunkumo jausmą pirmiausia griebkis ne vaistų ar stebuklingų kremų, o pasitikrink, ar tikrai pakankamai geri svarbiausio grožio eliksyro. Juk mūsų kūną sudaro 80 proc. vandens!
Tualeto testas
Pats paprasčiausias būdas patikrinti, ar tavo organizmas nepatiria troškulio (nepainiok, tu gali visiškai nejusti troškulio, o tavo ląstelės trokš vandens kaip per didžiausią sausrą!) – pažvelgti į… klozetą. Taip, šlapimas – geriausias vandens kiekio organizme atspindys. Jei vandens kiekis optimalus, šlapimas bus šviesaus citrinų sulčių atspalvio. Jei šlapimas labiau oranžinis, tamsesnis, vandens geri nepakankamai.
Kiek reikia tau?
Universali taisyklė – kiekvienam tavo kūno kilogramui per dieną reikia bent 0,033 litro vandens. Norėdama apskaičiuoti, kiek vandens tau reikia išgerti, tiesiog padaugink savo kūno svorį iš šio skaičiaus. Pvz., jei tavo kūno svoris – 60 kg, tau reikės išgerti 1,98 litro, beveik aštuonias 250 ml talpos stiklines. Tačiau neužmiršk, kad tai – minimalus reikalingas kiekis, karštą dieną, taip pat sportuojant, aktyviai leidžiant laiką vandens išgerti reikės daugiau.
Kai trūksta vandens:
Veido oda labai greitai sureaguoja į vandens stygių. Ji gali papilkėti, prarasti stangrumą, sveiką spindesį. Trūkstant drėkinimo iš vidaus, oda greičiau sensta, raukšlėjasi, praranda strangrumą.
Sunkiau išlaikyti sveiką kūno svorį. Vanduo – labai svarbi medžiagų apykaitos dalis. Trūkstant vandens procesai lėtėja, todėl sunkiau atsikratyti antsvorio, stiprinti raumenis ir iš organizmo pašalinti nereikalingas medžiagas.
Silpnėja nagai. Skundiesi lūžinėjančiais, besilupančiais nagais? Gali būti, kad jų sveikatai kaip tik trūksta vandens, todėl jei nori gražaus manikiūro, tuojau pat prisipildyk buteliuką.
Oda greičiau nusvyla saulėje. Žinoma, vanduo tikrai neatstos kremo su apsauga nuo saulės, tačiau kai stinga vandens, susilpnėja natūrali odos apsauga. Ir nusvilusi oda lėčiau gyja!
Gali padaugėti spuogų. Jei veido oda bus dehidratuota, išsausėjusi, jos poros gali pradėti kimštis negyvomis odos ląstelėmis, kurios odai sausėjant suragėja ir sunkiau natūraliai pasišalina. Išsaugok odos drėgmę ir užkirsk kelią naujiems spuogams.
Ima slinkti plaukai. Galbūt tau plaukai – vieni svarbiausių, tačiau kai organizmui tenka rinktis, ką pirmiausia aprūpinti vandeniu, kai jo stinga, jis renkasi gyvybiškai svarbius organus, o ne plaukus. Plaukus sudaro net ketvirtadalis vandens, todėl kai organizme ima stigti skysčių, plaukai gali susilpnėti ir imti slinkti.