Šiuo metu daugelis panelių visame pasaulyje renkasi gelinį nagų lakavimą. Sako, jog ši grožio procedūra – ir patogu, ir gražu, ir sutaupo brangų laiką.
Ar tikrai gelinis nagų lakavimas – vieni pliusai? Pirmiausia aptarsime teigiamas gelinio nagų lakavimo savybes.
1. Labai praktiška, nes nereikia ilgą laiką lakuoti nagų – gelinis nagų lakavimas gali laikytis apie tris savaites.
2. Nereikia nerimauti, kada gi nagų lakas išdžius. Jokių baimių, jog nespėjus nagų lakui nudžiūti išsitepsi ar sugadinsi manikiūrą.
3. Sutaupysi nepirkdama nagų lakų.
4.Galėsi nevaržyti savęs ir atlikti darbus, kuriuos visada atlikai, pavyzdžiui, namų ruošos.
Vis dėlto kaip ir daugelis kosmetinių procedūrų, gelinis nagų lakavimas turi dvi puses – šviesiąją ir tamsiąją. Apie tai, kokios yra neigiamos gelinio lakavimo savybės, kalba profesionali kosmetologė.
Komentuoja kosmetologė Akvilė Martinkutė.
1. Gelinis nagų lakavimas gali sukelti mutacijas
Nagų pagrindinė funkcija yra apsauginė, t.y. apsaugoti rankų bei kojų pirštų galiukus ir padidinti pirštų galų jutimo nervų jautrumą. Kad profesionaliai prižiūrėtos rankos duoda gražų estetinį vaizdą sutinka kiekvienas, tačiau nuolat piktnaudžiaudami ilgalaikėmis nagų procedūromis galime sulaukti šalutinių reakcijų.
Pvz. ingredientas octinoxate kosmetikoje naudojamas kaip UVB spindulių filtras. Ši medžiaga siejama su poveikiu endokrininei sistemai. Medžiaga yra toksiška, galimai gali sukelti odos mutacijas, ji kaupiasi žmogaus ir gyvūnų organizme. Maksimali Europos Sąjungoje leidžiama koncentracija iki 10 proc. Dažnai tokie ingredientai išaukia odos sudirginimą, alergines reakcijas.
2. Gelinio nagų lakavimo metu naudojama UV spindulių lempa gali pakenkti
Pasaulyje buvo keli atvejai, kuomet rankų odos išvešėjusius vėžinius darinius medikai siejo su UV spindulių lempos įtaka, bet nebuvo imtasi išsamesnių tyrimų ir informacija nebuvo patvirtinta. Tačiau medikai vieningai teigia, kad UV spindulių žala yra komuliacinė ir tuo piknaudžiauti nereikėtų.
3. Gelinis nagų lakavimas gali traumuoti nagą
Didžiausias ilgalaikio manikiūro minusas, yra gelinio lako nuėmimas. Norint pašalinti gelinį laką, nago plokštelė apgaubiama denatūrantu (acetone), kuris erzina ne tik odą, tačiau taip pat yra toksiškas. Gelinis lakas pašalinamas melaliniu įrankiu, kuris neretai traumuoja nago plokštelę, neatsiskyrusio lako likučiai pašalinami su nago žvyneliais, susiformuoja tuštumos ir nagas atrodo tarsi susisluoksniavęs. Atsiradusios baltos dėmės po gelinio lako nuėmimo, tai ženklas, kad jis buvo pašalintas traumavus nago plokštelę, to pasekoje nagas būna pažeistas, plokštelė gali deformuotis.
4. Gelinis nagų lakavimas gali stipriai pažeisti odą
Kai kurie specialistai akcentuoja, kad gelinį nagų laką nuima saugiu būdu, t.y. su apelsinmedžio lazdele maikiūrui, tačiau jautrią nago ploštelę veikia bet koks nuolatinis dirginimas. Doug schoon kompanija pradėjo eksperimentą kaip netinkamai pašalinus gelinį nagų laką kinta mūsų nago plokštelė. Nago plokštelę mikroskopu padidino daugiau kaip 790 kartų, ir ją užfiksavo nuotraukose po mechaninio dirginimo apelsinmedžio lazdele, nuotraukoje rodyklė nurodo aiškiai matomus nago ploštelės pažeidimus.
Didelė dalis specialistų teigia, kad nago plokštelei nebūtina „kvėpuoti“, nes suragėjusią keratino plokštelę nuo dirgiklių saugo būtent gelinio lako pagrindas, tačiau nereikia pamiršti, kad kiekvienas mūsų organas atlieka tam tikrą funkciją, kaip jau minėjau ir nago funkcija yra apsauginė, todėl rekomenduojama nepiknaudžiauti tokiomis procedūromis, daryti tarp procedūrų didesnius laiko tarpus, stebėti savo nagų būklės pakitimus, rinktis kvalifikuotus ir patikimus specialistus. Nėra savaime gerų ar blogų produktų ar priemonių. Viską lemia tinkamas ir teisingas jų naudojimas.