Pro langą matai įvairiomis spalvomis nusidažiusius medžius, takus pilnus čiužančių lapų ir bėgikus, ramiai įveikiančius balų kliūtis. O jeigu praeisi pro stadioną – jame sportininkų niekada netrūks. Tačiau kodėl?
Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija
Juk lauke žymiai šalčiau nei vasarą, darbų ir namie nestinga, tad kokia yra ta paslaptis, verčianti žmones sportuoti būtent dabar, rudenį?
1. Sportas – sveikata
Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl kiekvienam verta sportuoti. Juk sportas stiprina imunitetą, gerina širdies, plaučių bei kraujotakos veiklą, ir taip, vos sugaišdamos kelias minutes per dieną (o gal kelias valandas per savaitę) po truputį stiprinsime savo sveikatą. Ir nors dabar esame jaunos, gražios ir energingos, vis vien suprantame, kad amžius „darys savo“, o tam užkirsti kelią galime jau dabar.
2. Gera nuotaika
Rudenį mus dažnai užklumpa rudens depresija, kai veidrodyje pamatai daugiau spuogelių, kai vaikinas, atrodo, pradeda rodyti mažiau dėmesio, o visi darbai, kuriais tik užsiimi, pradeda nebesisekti. Tačiau kai sportuoji, išsiskiria endorfinai – laimės hormonai – dėl kurių ne tik gyvenimas malonesnis tampa, bet ir visos problemos pasidaro nebe tokios reikšmingos, o kiekviena akimirka – tik dar malonesnė.
3. Pabėgimas nuo kasdienybės.
Pusryčiai, pamokos, pietūs, namų darbai, vakarienė, serialas, miegas… Pusryčiai, pamokos, pietūs… Rutina, rutina, rutina! O norint, kad gyvenimas mums nepabostų, reikia užsiimti kokia nors miela veikla, o vienas tokių pasirinkimų – sportas. Kiekvieną kartą pati gali nuspręsti, kiek laiko užtruks treniruotės, kokius pratimus atliksi ir svarbiausia – kokia sporto šaka užsiimsi.
4. Mėgavimasis rudenišku oru.
Kai pusę dienos praleidžiame pamokose ar paskaitose, o vėliau dar kelias valandas namie prie knygų ir sąsiuvinių, net nepastebėsime, kaip greitai kalendoriuje perskaitysime „Gruodis“. Tačiau, jeigu reguliariai išeisime į lauką (kad ir paprasčiausiam greitam pasivaikščiojimui) mūsų žvilgsnis užklius už kaštonų, margų lapų ar tiesiog balų – pačių paprasčiausių, bet svarbiausių rudens elementų – ir tuomet tikrai nekils nuostaba, kaip greitai pasikeitė gamta.
5. Nauji pažįstami.
Bendra veikla – artina, todėl kaskart prasilenkiant ar iš tolo matant vis tuos pačius žmones stadione ar sporto klubuose, jie tampa „savais“. Iš pradžių – nedrąsūs pasisveikinimai, po to pokalbiai „Kaip sekasi?“ ir santykiai prasideda. O taip juk kartais galima ir su patinkančiu vaikinu susipažinti…
6. Tikslų pasiekimas.
Noras būti geriausia – motyvuoja, todėl dažnai merginos užsibrėžia sau tikslus, pavyzdžiui, šiandien padarau dešimt atsilenkimų ir kasdien iki mėnesio galo atsilenkimų skaičių padidinu trejetu. Atrodo iššūkis paprastas, tačiau kai kiekvieną dieną vargsti (nors ir užtrunki tik keletą minučių) ir galiausiai sulauki ilgai lauktos paskutinės dienos – esi nugalėtoja, nes nepasidavei ir ištvėrei iki paskutinės minutės!
7. Turiningai praleistas laikas.
Gyveni tik vieną kartą, o valandų valandas kiurksoti prie kompiuterio ar tiesiog gulėti lovoje – neverta. Todėl vieni skaito knygas ar mokosi, kiti tapo, o dar kiti – sportuoja. Viskas priklauso nuo žmogaus norų bei pomėgių, juk sportuoti galima įvairiai: užsiimti plaukimu, žaisti badmintoną ar tinklinį, o gal tiesiog šokti muzikos ritmu – pasirinkimas didelis!
8. Dailesnė figūra.
Visiems žinoma tiesa: greičiau ir efektyviau numesi papildomus kilogramus sportuodama, o ne kankindamasi besilaikydama alinančių dietų. O jei ir nereikalingų kilogramų merginos neturi, jos vis vien nori savo kūną sustiprinti ir sustangrinti: juk nebūtina būti raumenų kalnų, bet nesugebėti atlikti paprastų pratimų per kūno kultūros pamoką – truputį gėda…
9. Grakštesnė laikysena.
Nugara tiesi, galva pakelta ir savimi pasitikinčios merginos eisena – dalykai patraukiantys vaikinų dėmesį. Tačiau dabar, kai daug laiko praleidžiame prie kompiuterio ar pasilenkusios prie stalo rašome kokius nors užrašus, nugaros raumenys atrofuojasi. Išeitis – specialūs pratimai nugarai arba tam tikros sporto šakos, pavyzdžiui, šokiai, ir tikriausiai dar neteko pamatyti susikūprinusios, galvą nulenkusios merginos, judančios valso ritmu?..
10. Valios ugdymas.
Viena yra paskelbti, jog sportuosi, o visai kas kita – iš tikrųjų padaryti keletą pratimų. Kiek kartų girdėjote drauges sakančias: „Nuo pirmadienio tai tikrai pradėsiu sportuoti!“? Ir dar gerai, jeigu bent pirmadienį nueidavo į sporto salę ar stadioną… Tačiau valia juk reikalinga ne tik sporte, tačiau ir laisvalaikyje, moksle bei saviraiškoje! Todėl jei atliksi pasižadėtus pratimus – tikriausiai pasieksi ir kitus užsibrėžtus tikslus!