Egzistuoja du tipai merginų: tos, kurios be makiažo nė šiukšlių neneša, ir tos, kurioms makiažas – tik priedas, bet ne būtinybė. Tačiau kai mus kasdien atakuoja spindinčios reklamos, kuriose pavaizduotos merginos be trūkumų, nenoromis visi ima galvoti, kad graži gali būti tik ta, kurią puošią makiažas. Tačiau ar tikrai?
Amerikietė studentė Brinton Parker nusprendė savo veidą „paaukoti“ įdomiam eksperimentui – ji atliko tyrimą, kaip žmonės su ja elgiasi, kai ant jos veido nėra nė lašelio makiažo, ir kai ji dienos šviesoje demonstruoja vakarinį ryškų įvaizdį.
Madingos rankinės vasarai iki 50 ir iki 85 Lt(FOTO)
Tikra istorija: tapau meiluže ir jo merginos drauge…
„Džiaugiuosi, kad mano vaikinui nerūpi, jog aš dažniausiai nesidažau, nes esu girdėjusi, kaip vaikinai sako, kad jiems patinka merginos, kurios nesidažo ir atrodo natūraliai. kaip kad Kim Kardashian. Kim Kardashian nesidažo?!“, – stebėjosi Brinton. „Kai aš nusprendžiu pasidažyti, tai darau dėl savęs, o ne dėl to, kad atrodyčiau gražesnė savo vaikinui.
Brinton nusprendė savo eksperimentui paskirti tris dienas: vieną ji nenaudos jokio makiažo, vieną tik paryškins savo bruožus, o trečiajai dienai rinksis vakarinį makiažą. Pažiūrėkime, kokių komentarų ji sulaukė!
Pirmoji diena
Pirmąją dieną veidrodyje Brinton pamatė, kad jos veidą „puošia“ spuogas. Tačiau šiandien ji – be makiažo, todėl spuogo ir nemaskavo. Kokius komplimentus, o gal kritiką pažėrė aplinkiniai?
„Buvai audringame vakarėlyje?“, – paklausė kompiuterių klasėje sutiktas vaikinas.
„Šitai tau pravers“, – padavėjas, atnešęs man tonizuojančią žaliąją arbatą.
„O, kad aš galėčiau be makiažo būti…“, – bendramokslė, sutikta literatūros paskaitoje.
„Tu atrodai tokia pavargusi, kaip kad aš jaučiuosi“, – draugė.
„Atrodai puikiai“, – mados reklamos paskaitoje sutikta mergina.
Antroji diena
Brontin pabrėžė, kad geriausiai jautėsi antrąją eksperimento dieną, kai ją puošė kuklus makiažas. Tačiau, keista, nors ir sulaukė pagyrų apie savo išvaizdą, ją gyrė tik merginos, vaikinai nuo komentarų susilaikė.
„Gražiai atrodai! Kokį blakstienų tušą naudoji?“, – klausė bendramokslė.
„Nuostabūs skaistalai“, – mergina literatūros paskaitoje.
„Tavo makiažas labai gražus“, – nepažįstama mergina autobuse.
Trečioji diena
Vakarinio makiažas tapo tikru išbandymu: iki šiol Brinton nebuvo naudojusi bronzato ar veido kontūravimo technikos, todėl su tokiu makiažu paskaitose jautėsi nejaukiai. O kokių komentarų sulaukė jos įvaizdis?
„Atrodai „kietai!“, – bendraklasė.
„Ar vaidinsi spektaklyje“, – padavėjas kavinėje, pagalvojęs, kad vaidinsiu universitete rodomame spektaklyje.
„Ruošiesi į vakarėlį?“, – vaikinas literatūros klasėje.
„Ar šiandien – tavo išleistuvės? Gražiai atrodai“, – parduotuvės kasininkė, pamaniusi, kad vis dar mokausi mokykloje.
Brinton išvados – natūralus veidas šiandien yra siejamas su nuovargiu, ligomis, tačiau tikrai ne grožiu. Kada gi makiažu padengtas veidas tapo grožio standartu?..