Ar esate ką nors girdėjusios apie rožių vandenį? Tai hidrolatas, išgaunamas tiesiai iš rožių žiedlapių, plačiai naudojamas kosmetikos gamyboje bei apskritai grožio puoselėjimui. Rožių vanduo pasižymi antibakterinėmis, antiseptinėmis, raminamosiomis ir gydomosiomis savybėmis.
Jis puikiai tinka kasdienei odos priežiūrai, kadangi padeda sureguliuoti riebalų išsiskyrimą, tad jį galima naudoti tiek riebiai, tiek sausai odai. Rožių vandenyje esantys natūralūs valomieji komponentai padeda apsaugoti nuo spuogų atsiradimo ir porų kimšimosi, taip pat ramina paraudusią odą ir bendrai gerina jos tekstūrą.
Savaitės skaitomiausi straipsniai:
Vienintelė pasaulyje, kurios vardas – Lietuva(INTERVIU)
Seserys, dėl kurių Holivudas kraustosi iš proto, nesegi liemenėlių(FOTO)
Neturinčioms vaikino „Facebook“ kirs į skaudžiausią vietą
Negana to, rožių vandenį galima naudoti ir plaukų priežiūrai – jis gerina kraujo tekėjimą aplink plauko folikulą, maitina ir stiprina plaukus, bei užkerta kelią jų slinkimui. Jau net nekalbu apie tai, kad šiek tiek hidrolato įpylusios į vonią galėsite mėgautis raminamu aromaterapijos seansu…
Rožių vandens galima rasti specializuotose parduotuvėse, arba pasigaminti pačioms. Pastarasis variantas žymiai pigesnis. Procesui naudoti idealu būtų gėles, ką tik nuskintos iš močiutės šiltnamio/ sodo/ balkono/ galbūt vazonėliuose jas auginate ir ant savo palangės, tačiau jei perkate iš gėlininko, būtinai nepatingėkite kurį laiką pamirkyti jų vandenyje, kad apsisaugotumėt nuo galimų pesticidų. Blogerės iš tinklaraščio www.kanarele.blogspot.com dalinasi savo rožių vandens receptu.
Jums reikės:
1. Nedidelio puodo
2. Dangčio
3. Mažesnio karščiui atsparaus dubenėlio
4. Ledukų
5. Rožių žiedlapių
6. Tuščio tamsaus stiklo buteliuko su purkštuku
7. Distiliuoto vandens ( jei tokio neturite, žemiau rasite, kaip pasigaminti jį pačiai )
1 žingsnis:
pasigaminkite distiliuotą vandenį.
1. Distiliavimui parinkite nedidelį puodą ir pripildykite 1/3 jo vandeniu.
2. Į vandenį įstatykite mažesnį, karščiui atsparų dubenėlį ir, jei matote, kad jis vandenyje plūduriuoja, įdėkite į jį švarų akmenuką ar kitą sunkesnį daiktą, kad palaikytumėte dubenėlį vietoje.
3. Uždenkite puodą apverstu dangčiu (būtinai įsitikinkit, ar dangtis nesiliečia prie viduryje įstatyto dubenėlio kraštų. Jei taip, pakeiskite dubenėlį mažesniu) ir apkraukite jį ledukais tam, kad paspartintumėt kondensavimosi procesą.
Leiskite vandeniui puode užvirti ir stebėkite, kaip lašeliai ima kondensuotis ant dangčio ir varvėti į vidurį. Kai ledukai nuo karščio ims visai tirpti, ant dangčio prisikaupusį vandenį išsemkite samčiu, pakeiskite juos kitais ir kartokite šį procesą iki kol visas vanduo puode išsikondensuos. Tam gali prireikti 20-ties minučių. Tada nuimkite apverstą dangtį ir ištraukite puode esantį dubenėlį. Matote jame prisikaupusį vandenį? Tai ir yra jūsų distiliuotas vanduo, kurį reikės naudoti vėliau.
2 žingsnis:
Rožių vanduo
Atskirkite žiedlapius nuo vienos ar dviejų rožių, priklausomai nuo to, kokio kiekio vandens norėsite (ir žinoma, kiek rožių nuplėšyti jums leis širdis), ir kruopščiai nuplaukite juos inde su skylutėmis.
Tada perdėkite žiedlapius į kitą indą ir apipilkite vandeniu, kad apsemtų. Taip palaikykite apie 10 minučių, kad žiedlapiai būtų visiškai paruošti naudojimui ir nusausinkite paskleisdami juos ant popierinio rankšluosčio.
1. Į puodą suberkite žiedlapius ir praskleidusios juos į šonus viduryje įstatykite dubenėlį. Ten ir turės atsirasti jūsų rožių vanduo.
2. Supilkite turimą distiliuotą vandenį ant rožių. Stenkitės, kad jo nepatektų į dubenėlį viduryje.
3. Taip pat, kaip ir distiliavimo proceso metu, ant puodo uždėkite apvestą dangtį ir apkraukite ledukais.
4. Palikite puodą ant nedidelės ugnies ( jokiu būdu neužvirkite! ) ir nepamirškite reguliariai pakeisti ištirpusių ledukų, bei samčiu išsemti nuo jų prisikaupusio vandens.
5. Procesas bus baigtas maždaug po 30min., kai žiedlapiai visiškai suglebs ir praras savo spalvą, o dubenėlis viduryje bus prisipildęs rožių vandens.
Išjunkite ugnį ir palikite rožių vandenį visiškai atvėsti. Tada pipete supilkite jį į švarų ir dezinfekuotą tamsaus stiklo buteliuką su purkštuku ( jeigu prieš tai jame buvo koks kitas skystis, būtinai dezinfekuokite ir purkštuką). Toks hidrolatas bus tinkamas naudoti 3-4 savaites.
Naudokite rožių vandenį rytais kaip toniką. Gausiai apipurkškite juo veidą ir nuvalykite vatos gabalėliu, po to apipurkškite dar kartą ir palikite nudžiūti. Taip pat naudokite jį kas kartą nusivalius makiažą ir prieš einant miegoti – jis nuramins, atgaivins bei puoselės jūsų odą.
Plaukų priežiūrai rožių hidrolatą galite naudoti prieš kiekvieną plovimą, purškiant per visą plaukų ilgį, įmasažuojant į galvos odą ir paliekant apie 15 minučių veikti.