Jaučiatės įstrigę savo darbe? Anot Vilniuje esančios „PM akademijos“ įkūrėjų, ilgalaikio makiažo meistrių Romos Žilionytės ir Lilijos Šmeliovos, neverta kankintis. Gal pats metas išbandyti save naujoje srityje? Asmeninę patirtį keičiant profesiją ir kaip įgyti permanentinio makiažo specialybę, pasakoja šios srities ekspertės.
Esminiai aspektai, kurie būtini dirbant permanentinio makiažo srityje
Ilgalaikio makiažo meistrė Lilija Šmeliova, kuri yra viena iš ilgiausiai dirbančių šioje srityje Lietuvoje, pasakoja, kad jos kelias susiklostė žingsnis po žingsnio. Moteris dirbo odontologo asistente 8 metus, kai susilaukusi vaiko, suprato, kad norėtų save išbandyti kitur.
„Mane visuomet traukė tai, kas susiję su grožiu. Motinystės atostogų metu išmokau dirbti su blakstienomis. Komplimentai, kad rezultatas atrodo natūraliai, paskatino ieškoti ir kitų priemonių saviraiškai. Pamažu pradėjau domėtis permanentiniu makiažu, kas Lietuvoje prieš tiek metų buvo visiška naujiena. Tad, kai atėjo metas grįžti į buvusį darbą, supratau, jog turiu daug pastovių klienčių ir visko suderinti nespėsiu“, – dalijasi L. Šmeliova.
Tuomet moteris pradėjo vis daugiau gilintis į ilgalaikio makiažo ypatumus, vykti į mokymus užsienio šalyse. Pasak jos, baimės nebuvo, tačiau norintiems save realizuoti šioje sferoje, verta atsakyti, ar priimtini šie esminiai aspektai dirbant grožio industrijoje:
*Nuolatinis bendravimas. „Tam, kad procedūra būtų atlikta kaip įmanoma kokybiškiau, prieš tai detaliai aptariamas norimas rezultatas. Juk kiekvienas žmogus turi savo viziją, kuri nebūtinai yra geriausias sprendimas. Tad turi būti itin diplomatišku. Klientą būtina informuoti, kad vėliau reikės atlikti korekcijas, aiškinti, kaip rezultatas gali kisti dėl priežiūros po procedūros, sąlyčio su aplinka, senėjimo ir kt. aspektų“, – teigia viena iš grožio akademijos įkūrėjų.
*Sąlytis su kito žmogaus kūnu. Pasak R. Žilionytės, tai reiškia, kad atliekant procedūrą galime pamatyti išsiskiriančią limfą ar kraujo, nes pigmentas įvedamas į žmogaus odą. Taip pat stebėti, kaip klientas reaguoja į procedūrą, kiek jis yra jautrus. Procedūra nėra skausminga, tačiau visgi nekasdienė.
*Tobulėjimas. Permanentinio makiažo meistrė atvira, kad darbas šioje srityje niekuomet nesibaigia – tendencijos nuolat keičiasi, dėl to reikia pastoviai dalyvauti mokymuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kad vėliau pavyktų teikiamas paslaugas atlikti nepriekaištingai. „Dirbi kiekvieną akimirką, net einant gatve – pirmiausiai į akis krenta moterų veidai. Iškart gali pamatyti ar procedūra buvo atlikta kokybiškai, ar ne“, – atskleidžia ekspertė.
Susidomi įvairių sričių specialistai
Lilija Šmeliova darbuojasi drauge su ilgalaikio makiažo meistre Roma Žilionyte, kuri prieš 10 metų buvo jos klientė. „Pamažu susidomėjau šia sritimi, nors iki tol sukausi ofisiniame darbe, kuris su grožio industrija visai nesusijęs. Praėjusi mokymus, daug konsultavausi su Lilija, dviese ėmėme vykti į įvairius kvalifikacijos kėlimo kursus.
Būtent vienuose iš jų, nutarėme ne tik kartu pradėti dirbti atliekant permanentinio makiažo procedūras, bet ir organizuoti „PM akademijos“ mokymus, kurių metu ruošiame šios srities specialistes“, – atvirai pasakoja ilgalaikio makiažo meistrė R. Žilionytė.
Kas ateina į šiuos mokymus? „Galima išskirti keletą segmentų. Pirmas, moterys iš įvairių sričių – ekonomikos, teisės, tačiau ieškančios dinamiškesnio darbo, išsiilgusios bendravimo ir nebijančios kardinalių pokyčių ir antras – dažniausiai, sudarantis apie pusę grupės, tai moterys – jau dirbančios grožio industrijoje.
Pavyzdžiui, atliekančios mikrobleidingo procedūrą. Tai technika, kurią itin kruopščiai ir tiksliai padaryti pavyksta mažai kam. Ši manualinė technika yra kilusi iš Azijos, todėl mūsų europietiškai odai nelabai tinkama. Mūsų šalies moterų oda dažniausiai yra šviesaus, riebaus ir šalto tipo.
Be to, žinias gilinti nusprendžia jau kurį laiką dirbančios kosmetologijos ar manikiūro srityse. Keletas studenčių prieš tai buvo įgijusios ir gydytojos specialybę. Tad, kaip matote – profesiją keisti gali tiek visiškai nepatyręs, tiek jau šiek tiek kojas apšilęs žmogus, kuris trokšta keistis ir augti“, – nebijoti bet kada pradėti mokytis skatina L. Šmeliova.
8 dienų mokymai, po kurių galėsite įkurti savo verslą
Neverta manyti, kad tik praėjus kursus, iškart tapsite ekspertėmis. „Reikės daug tobulintis, vykti į įvairias konferencijas, pasitaikys ir klaidų, tačiau tik taip tampama profesionalais bet kurioje sferoje. Mūsų darbo moto – svarbu, kad būtų gražu NE TIK ŠIANDIEN. Tai bandome perduoti ir mūsų mokinėms“, – teigia permanentinio makiažo meistrė Lilija Šmeliova.
Pasak jos, labai svarbu pasirinkti kokybiškus kursus, kurie atneštų ilgalaikę naudą. „Pavyzdžiui, mūsų mokymai trunka 8 dienas, nes ne tik dėstome teoriją, svarbiausia – praktika, kurios metu merginos realiai susipažįsta su darbu. Tai vieninteliai tokios trukmės kursai Lietuvoje.
„PM akademijos“ mokymuose kas mėnesį susirenka 4-6 žmonių grupės. „Tai optimalus skaičius, kai žmonės gali ir drauge mokytis, ir užduoti visus kylančius klausimus. Šis aspektas yra įvardijamas vienas iš didžiausių privalumų, dėl to, kad mokymasis grupėje gan dažnai suteikia daugiau informacijos. Juk klausimas, kuris iškilo šalia besigilinančiam, gali būti aktualus ir kitiems studentams, o įvykusi klaida bus pamoka jos išvengti.
Pradedame nuo koloristikos pagrindų – nuo to priklauso didesnioji dalis sėkmingo galutinio rezultato – prieš praktikuojantis su modeliais, studentės eksperimentuoja ir maišo spalvas ant popieriaus, atranda, kaip sukurti įvairius atspalvius. Tikriausiai niekam nesinori išeiti iš meistrės su nepageidaujamos spalvos antakiais?
Mokomės atlikti permanentinio makiažo procedūras akių vokų, antakių, lūpų srityse. Taip pat skiriame dėmesio marketingui, bendravimo psichologijai, klientų aptarnavimui, darbo proceso organizavimui, kad vėliau pradedančiosioms specialistėms būtų paprasčiau įsitvirtinti šioje rinkoje. Svarbu pažymėti, kad norint darbuotis šioje sferoje itin svarbus yra geras regėjimas“, – permanentinio makiažo mokymų duris pravėrė R. Žilionytė.