Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
3 skirtingi makiažai įvairioms progoms: kaip pabrėžti dailiausius veido bruožus?

3 skirtingi makiažai įvairioms progoms: kaip pabrėžti dailiausius veido bruožus?

Veidas – tarsi moters vizitinė kortelė. Tam, kad kiekviena galėtų paryškinti savo natūralius bruožus ir susikurti bet kokiai progai tinkantį makiažą, pasaulinio garso vizažistas, „Douglas“ makiažo linijos ambasadorius Neil Young pristato tris skirtingus įvaizdžius. Su garsiausiais pasaulio mados namais bei modeliais dirbęs vizažo meistras pademonstravo kaip susikurti kasdienį, natūraliai atrodantį makiažą, elegantišką, kai norisi atrodyti šventiškai, tačiau subtiliai bei vakarinį, tinkantį ypatingoms šventėms.

Veido odos paruošimas – svarbiausias žingsnis gražiam makiažui atlikti

 

Anot N. Young, odos paruošimas yra vienas iš svarbiausių žingsnių siekiant užtikrinti gražų ir ilgai išliekantį makiažą. Tam, kad visos priemonės dengtųsi tolygiai, vizažistas pirmiausiai rekomenduoja patepti veido bei kaklo odą drėkinamuoju kremu. Kremui susigėrus į odą, toliau ją denkite makiažo baze – ji odą išlygins, suteiks skaistumo ir užtikrins, kad makiažas puikiai ir ilgai laikysis. Jeigu jūsų paakių oda yra plona, matosi nuovargio žymės, specialistas pataria juos užmaskuoti maskuokliu. Jis turėtų būti kiek šviesesnis nei makiažo pagrindas. Toliau veidą denkite makiažo pagrindu, kuris sulygins veido toną, paslėps odos trūkumus. Užmaskavus paakius bei padengus veidą makiažo baze viską užfiksuokite biria ar kompaktine pudra.

Kasdienis, natūraliai atrodantis įvaizdis 

 

Svarbiausias natūralaus makiažo akcentas, anot vizažo meistro, yra gerai suformuoti antakiai. Jie paryškina veido bruožus, suteikia akims išraiškingumo. Svarbu nepersistengti ir sukurti kuo natūralesnį vešlių antakių įvaizdį. Pirmiausiai plaukelius sušukuokite į viršų ir patepkite juos bespalviu antakių geliu, kad užfiksuotumėte antakių formą. Jeigu norite antakius ne tik suformuoti, tačiau ir paryškinti – naudokite antakių pieštuką arba gelį su spalva. Svarbu tinkamai parinkti šių produktų atspalvį (jis turi būti vienu tonu šviesesnis už jūsų plaukų spalvą) ir išsklaidyti dažus, kad neliktų ryškių linijų. 

Suformavus antakius, akių vokus padažykite natūralios spalvos šešėliais. N. Young kasdieniam įvaizdžiui pataria rinktis rausvus, rusvus, auksinius atspalvius. Šešėliai akims suteiks išraiškingumo ir gilumo. Blakstienų augimo liniją paryškinkite rudu akių pieštuku ir išsklaidykite priemonę šepėteliu, kad neliktų aiškios linijos. Vidinį akies kampą pašviesinkite naudodami šviesų, blizgų akių šešėlį. Ši smulki detalė atvers jūsų akis, suteiks joms spindesio ir gyvybingumo. Galiausiai akis paryškinkite akių tušu.

Norėdamos išryškinti veido kontūrą ir suteikti įvaizdžiui natūralaus įdegio efektą, naudokite bronzantą. Juo švelniai padenkite skruostikaulius, viršutinę kaktos dalį. Kad veidas atrodytų gyvybingesnis ir skaistesnis, vizažistas rekomenduoja skruostus švelniai padengti rausvais ar koralų spalvos skaistalais. 

Galiausiai įvaizdį užbaikite padažydamos lūpas natūralios (angl. nude) spalvos blizgiu ar lūpdažiu. Kad blizgis ar lūpų dažai dengtųsi tolygiai, vizažistas rekomenduoja prieš tai lūpų tekstūrą sulyginti naudojant maskuoklį.

Subtilus, elegantiškas įvaizdis

 

Subtilų, elegantišką makiažą lengvai galėsite susikurti šiek tiek paryškinus kasdienį įvaizdį ir tiesiai iš darbo keliauti į vakarėlį.

Natūraliai atrodantys antakiai tinka visiems makiažo tipams ir visoms progoms, todėl jų pernelyg ryškinti N. Young nerekomenduoja. Geriau akcentuokite kitas veido dalis: akis, skruostikaulius, lūpas. Norėdamos paryškinti akis, padenkite vokus natūralių, žemiškų atspalvių šešėliais ir švelniai padažykite blakstienas akių tušu.

Norėdamos sugriežtinti ir išryškinti veido kontūrą, naudokite kontūravimo priemonę – ja subtiliai padenkite skruostikaulius. Jaunatviškumo įvaizdžiui suteiks rausvi skaistalai, jais paryškinkite skruostus. Kad veidas atrodytų skaistenis ir natūraliai spindintis, naudokite švytėjimo suteikiančią priemonę – ja padenkite zoną virš skruostikaulių ir švelniai išsklaidykite.

Pagrindinis šio įvaizdžio elementas yra ryškios lūpos, todėl vizažo meistras pataria nebijoti išsiskirti ir rinktis sodrias spalvas. Šiam įvaizdžiui puikiai tiks ryškiai raudonas matinis lūpdažis. Kad lūpdažio kontūras būtų tikslus, o lūpdažis išliktų ilgiau, apveskite ir užpildykite lūpas raudonu pieštuku ir tik tuomet dažykite lūpų dažais.

Ryškus, vakarinis įvaizdis

Pagrindinis vakarinio įvaizdžio akcentas – išraiškingos akys. Visų pirma jas paryškinkite juodu pieštuku pabrėždamos viršutinių bei apatinių blakstienų augimo linijas. Šepetėliu išsklaidykite dažus, taip sukursite padūmavusių akių efektą. Jeigu norite įvaizdžiui suteikti žaismingumo, galite naudoti spalvotą ar blizgesio turintį akių pieštuką.

Šiam įvaizdžiui sukurti vizažo meistras rekomenduoja rinktis tamsių tonų akių šešėlius: tamsiai mėlyną, pilką, rudą. Šešėliais padenkite akių vokus bei siaura linija paryškinkite zoną po akimis. Svarbu šešėlius gerai išsklaidyti. Blakstienas tankiai padenkite keliais akių tušo sluoksniais, kad akims būtų suteikta dar daugiau ryškumo. Žinoma, šalia tokių išraiškingų akių nepamirškite šiek tiek paryškinti ir antakių.

Kuriant vakarinį įvaizdį, nebijokite sugriežtinti veido formų švelniai paryškinant skruostikaulius kontūravimo priemone ir skaistalais.

Viena pagrindinių vizažo taisyklių, anot N. Young – išsirinkti dominuojantį akcentą, kuris taps ryškiausia jūsų įvaizdžio detale. Todėl jei ryškinate akis, lūpas derėtų dažyti natūraliai. Prie šio įvaizdžio makiažo meistras rekomenduoja rinktis neutralų lūpų dažų atspalvį.

Mano išsaugoti straipsniai