Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Kaip naudoti plaukų tiesintuvą

Kaip naudoti plaukų tiesintuvą, kuo mažiau pakenkiant plaukams

Nereikia net aiškinti, kad karštis – didžiausias plaukų iššūkis. Tačiau reta mergina gali išsiversti be plaukų džiovintuvo, garbanojimo žnyplių ar tiesintuvo.

Trokšti reklaminės tiesių plaukų šukuosenos? Be tiesintuvo neišsiversi: jis sulygina plauko paviršių, šis geriau atspinti šviesą, todėl plaukai atrodo sveiki ir žvilgantys. Tačiau kokia tikroji šio malonumo kaina?

Didžioji Britanija – plaukų tiesintuvų šalis. Kas trečia mergina (ir kas penktas vaikinas!) naudoja šį karštąjį prietaisą, kad atrodytų kaip tobulos šukuosenos savininkės. Ketvirtadalis jų kasdien naudoja tiesintuvą ir nepalyginę kasų atsisako eiti laukan. Toks elgesys dažniausiai sukelia tiesinimo priklausomybę: nors ir matai, kad nuolat deginami plaukai kenčia, jų tiesinti nebegali…

Daugelis merginų sunerimsta, kai pastebi, kad dažnai tiesinami plaukai ėmė gausiai slinkti. Tačiau tai, ką jos patiria, nėra slenkantys plaukai. Nuo karščio plaukai pradeda trupėti, lūžinėti, todėl nulūžę jų dalys atrodo kaip slinkimas.

Viršutinė plauko danga saugo jį nuo aplinkos poveikio, saulės spindulių ir karščio. Tačiau ji – nevientisa, pro mikroskopą žiūrint primena žvyneliais dengtą žuvies nugarą. Tie žvyneliai dengia kažką panašaus į plaukų virvę. Kai pažeidi apsauginius žvynelius, jie atidengia virvę ir visos jos atplaišos pradeda lįsti į paviršių. Būtent taip ir suskyla plaukų galiukai, nes jie – silpniausia plauko dalis. Iš pažiūros šukuosena atrodo netvarkinga ir susivėlusi.

Geriausias sprendimas nualintiems plaukams – jų nukirpimas. Suskilinėjusių galiukų, gaila, bet nesulipdysi, todėl teks juos nukirpti ir imtis rimtesnės priežiūros. Nieku gyvu nesugalvok besišiaušiančių plaukų lyginti tiesintuvu! Taip tik dar labiau juos nualinsi ir gali negrįžtamai sugadinti.

Atsisakyk plaukų džiovintuvo, tiesintuvo ir žnyplių. Reguliariai naudok plaukų kaukes, kasdien ryte plaukus tepk maitinamuoju aliejumi. Tai pat padeda vitaminai, kurie stiprina plaukus iš vidaus, jie greičiau atgauna savo sveiką išvaizdą.

Jeigu dar tik galvoji apie plaukų tiesinimą, štai tau keletas patarimų, kurie padės plaukus gražinti, o ne deginti.

Temperatūra. Daugelis tiesintuvų per minutę įkaista net iki 220 laipsnių karščio. Šią funkciją užmiršk, nes taip degindama plaukus netruksi jų pažeisti. Temperatūra turi būti žemesnė nei 180 laipsnių, tuomet plaukai mažiau nukentės.

Rinkis tiesintuvą su keramikinėmis plokštelėmis. Jis tolygiau įkaista ir neleidžia plaukui degti ar net prisvilti!

Ribok tiesinimo procedūras. Jeigu iš prigimties turi garbanotus plaukus ir manai, kad jie tau visiškai netinka, žygiuok į gerą vardą turinčią kirpyklą, kurioje iš tavo garbanų kirpėja suformuos tau tinkančią šukuoseną. Tiesinimą palik tik šventėms, taip išsaugosi sveikus ir žvilgančius plaukus.

Karščiui atsparios priemonės tik dalinai apsaugo nuo karščio. Viena didžiausių merginų daromų klaidų yra manymas, kad jei naudoji priemones, saugančias nuo karščio, gali plaukus degint į sveikatą. Nėra tokios priemonės, kuri visiškai apsaugotų plaukus nuo karščio. Žinoma, prieš tiesinimą plaukus būtina tepti apsaugine priemone, bet tai nereiškia, kad jie nekenčia.

Kuo trumpiau plaukus liesi tiesintuvu, tuo mažiau jie nukentės. Todėl greitu judesiu prabrauk iššukuotus plaukus, lyg naudotum plaukų šepetį.

Mano išsaugoti straipsniai