Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Renkatės žuvų taukus? „Biofitus“ atsakymai kaip nesuklysti

Renkatės žuvų taukus? „Biofitus“ atsakymai kaip nesuklysti

Apie žuvų taukų naudą organizmui net neverta kalbėti – tai žino kiekvienas. „Biofitus“ maisto papildai žuvų taukus išskiria kaip vieną populiariausių produktų, kuriuo itin domisi pirkėjai. Ir tai visai nenuostabu, juk žuvų taukai natūralus maisto papildas, tinkantis įvairaus amžiaus žmonėms ir padedantis palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje bei normalią širdies veiklą. Tačiau žuvų taukų rinkoje siūloma daug ir įvairių, tad ką verta žinoti apie šį maisto papildą ir kaip išsirinkti teisingai?

Kaip gaunami žuvų taukai?

Tikriausiai nieko nenustebins tai, kad žuvų taukai yra gaunami iš žuvies. Dažniausiai žuvies taukų gavybai naudojamos šaltojo vandens riebios žuvys, tokios kaip lašiša, silkė, skumbrė, sardinės. Šie žuvies taukai yra vertingesni ir turi iki septynių kartų daugiau omega 3 ir omega 6 riebalų rūgščių. Taip pat gali būti naudojamos ir kitų rūšių žuvys, pavyzdžiui, tunas ar menkė, tačiau jose riebalų rūgščių yra randama šiek tiek mažiau.

Visgi svarbu ne žuvies rūšis, o jos kokybė. Todėl neverta rinktis žuvų taukų tik pagal kainą – pigiausi dažnai yra išgaunami iš žuvies atliekų, kurios lieka po maisto produktų gamybos. Tokie žuvies taukai turi mažai vertingų medžiagų, o DHR ir EPR koncentracija yra minimali. Prieš pirkdami žuvų taukus, paskaitykite etiketę ir pasidomėkite, kiek šių naudingųjų medžiagų turi maisto papildas. Pigūs žuvų taukai šių medžiagų turės labai mažai, tad atitinkama bus ir jų nauda organizmui.

Kuo skiriasi žuvų taukai?

Renkatės žuvų taukus? „Biofitus“ atsakymai kaip nesuklysti
Renkatės žuvų taukus? „Biofitus“ atsakymai kaip nesuklysti
Organizatorių archyvas

Galima sakyti, kad žuvų taukai yra vienas natūraliausių maisto papildų – juk jie gaunami iš žuvies. Vis dėlto reikėtų skirti dėmesio trumpai etiketės analizei, nes šie maisto papildai yra gana skirtingi ir gali būti praturtinti įvairiais priedais.

Kaip minėjome, renkantis žuvų taukus, reikėtų atkreipti dėmesį į DHR ir EPR – šių naudingųjų medžiagų turėtų būti kuo daugiau, būtent jos padeda palaikyti normalią širdies veiklą. Kita naudinga medžiaga yra riebalų rūgštys omega-3, omega-6 ir omega-9 – jos visos naudingos organizmui. Visgi daugiausiai dėmesio reikėtų atkreipti į omega-3 kiekį maisto papilduose, nes šios riebalų rūgšties galime gauti tik iš žuvies, o jos racione dažniausiai trūksta arba yra nepakankamai.

Omega-3 ir omega-6 rūgštys yra itin svarbios, nes jų mūsų organizmas negali pats pasigaminti, kaip omega-9 riebalų rūgšties. Visgi omega-6 dar gauname su kitu maistu, o omega-3 galima gauti tik iš žuvies, todėl šios rūgšties organizmas gauna mažiausiai. Visgi visos šios rūgštys yra reikalingos, todėl optimaliausias pasirinkimas yra žuvų taukai, praturtinti augaliniais aliejais, pavyzdžiui, linų sėmenų, saulėgrąžų. Toks maisto papildas aprūpins organizmą visų rūšių riebalų rūgštimis ir suteiks daugiausiai naudos.

Ar žuvų taukus gali vartoti visi?

Kaip ir dėl kitų maisto papildų vartojimo, prieš pradedant gerti žuvų taukus reikėtų pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku. Vis dėlto verta paminėti, kad žuvų taukus vartoti gali visi, išskyrus turinčius kraujo krešėjimo problemų – omega-3 gali turėti tam įtakos. Žuvies taukai turėtų būti vartojami nuolatos ir ilgesnį laiką, teigiamą jų poveikį galima pastebėti tik po kelių mėnesių vartojimo.

Daugelis sako, kad žuvų taukai jiems nereikalingi, nes jie mėgsta žuvį. Tai gajus mitas, kuris nėra labai teisingas – mėgti žuvį juk nepakanka, reikia jos tikrai dažnai ir valgyti. Skaičiuojama, kad norint gauti organizmui reikalingą minimalų omega-3 kiekį, reikėtų žuvies valgyti bent 3 kartus per savaitę. Rekomenduojamas omega-3 riebalų rūgščių kiekis yra 1000 mg – išgėrus žuvų taukų kapsulę šį kiekį lengvai gausite, o štai valgyti žuvį reikėtų beveik kasdien: tokį kiekį gauti pavyktų 5 kartus per savaitę suvalgant po 150 g riebios žuvies. Ar tikrai taip stipriai mėgstate žuvį, kad aprūpintumėte savo organizmą naudingosiomis medžiagomis?

Mano išsaugoti straipsniai