Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
hifu procedūra
veido valymas

Populiarioji nechirurginė veido atjauninimo procedūra: kaip neprisidaryti bėdų? (gydytojos komentaras)

Noras išsaugoti jaunystę kartais priveda prie netinkamų sprendimų tik todėl, jog neatsakingai pasirenkamos priemonės. Moterys iš nežinojimo susigundo pigesnėmis, nesertifikuotomis procedūromis, kurios ne tik, kad nesuteikia trokštamo rezultato, bet ir situaciją pablogina.

Pastaraisiais metais ypač didelio populiarumo sulaukia HIFU bangomis veikianti nechirurginio veido patempimo procedūra, žadanti stebuklingą atjauninimo efektą. Kada ji iš tiesų veiksminga?

Kas tas HIFU?

Pirmiausia vertėtų suprasti, kas slypi po žodžiu HIFU. Priešingai, negu daugelis mano, tai – ne įrenginio pavadinimas, o keturių angliškų žodžių trumpinys, reiškiantis aukšto intensyvumo fokusuotą ultragarsą (angl. high intensity focused ultrasound).

Estetinės medicinos rinkoje yra daug aparatų, veikiančių aukšto intensyvumo fokusuoto ultragarso (HIFU) bangomis, tačiau visi jie skiriasi savo savybėmis ir technologijomis.

Svarbiausia – išmokti atskirti Europos Sąjungos ir FDA (Amerikos maisto ir vaistų administracija) sertifikatus turinčius įrenginius, kurie užtikrina aparato saugumą, kokybę ir efektyvumą.

Su inovatyviais grožio įrenginiais daugelį metų dirbanti gydytoja dermatologė Jurgita Stoškienė sako, kad renkantis HIFU bangomis veikiančią procedūrą, pageidautina atkreipti dėmesį į kelis aspektus: kur procedūra yra atliekama, kokiu įrenginiu ji atliekama, ir kas ją atlieka.

Klinikiniais tyrimais pagrįsti estetinės medicinos įrenginiai yra brangūs, todėl rinkoje išties daug pigių kiniškų klastočių, kurias neretai siūlo grožio salonai ir su medicininiu išsilavinimu nieko bendro neturintys asmenys.

Atlikus procedūras su nesertifikuotais HIFU įrenginiais, pasekmės gali būti labai liūdnos. Veido oda ne tik, kad nepagerės, bet dar labiau pasmuks žemyn. Ir kaltinti galėsite tik patys save, nes netinkamai pasirinkote.

Efektyvi nechirurginė procedūra

„HIFU yra išties efektyvus nechirurginis veido koregavimo būdas, bet tik tada, jeigu procedūra yra tinkamai suplanuota, kompetentingo asmens. Patyręs gydytojas ar medicininį išsilavinimą turintis specialistas pagal individualias žmogaus savybes parenka, kuris konkrečiai aparatas jam yra tinkamiausias, ir gali padėti pasiekti geriausių rezultatų”, – pastebi dermatologė J.Stoškienė.

Prietaisai veikiantys aukšto intensyvumo fokusuoto ultragarso pagrindu yra tinkamo naudoti ne tik veido srityje, bet ir kaklo bei dekoltė. Taip pat kūno odai stangrinti: pilvui, plaštakoms, žastams, keliams. „Veide mažinamos raukšlelės, oda tampa elastingesnė, išryškėja veido kontūras – žandikaulio linija. Sumažėja maišeliai po akimis ir pagurklis, pakeliami vokai, antakiai.”

Negali pažeisti riebalinio audinio

Kalbėdamos apie HIFU moterys dažnai įsivelia į diskusiją, ar aukšto intensyvumo fokusuotas ultragarsas naikina veido riebalus taip, kad veido ovalas ne tai, kad įgauna ryškesnę formą, o priešingai – nusileidžia.

Gydytoja dermatologė J.Stoškienė patikina, kad profesionaliai atlikta procedūra nepažeidžia riebalinio audinio. Nepageidaujami šalutiniai efektai pasireiškia tik procedūrą atliekant nesertifikuotu įrenginiu.

„Odos paviršius ir gilesni jo sluoksniai nėra pažeidžiami, kada pasirenkamas kokybiškas prietaisas. Kitas mitas, jog HIFU negalima atlikti, kai nėra poodinių riebalų.

Tai – netiesa. Procedūra yra tinkama, kuomet poodinių riebalų veide beveik nėra, tačiau labai svarbi pati atlikimo technika, skirta tik paviršiniam odos patempimui, – sako dermatologė J.Stoškienė. – Procedūra neskausminga, jaučiama šiluma, o ją galima atlikti bet kuriuo sezono metu.

Matomas paraudimas praeina per kelias valandas, todėl drąsiai galėsite tęsti darbus ar užsiimti kita norima veikla. Nors efektas priklauso nuo individualių žmogaus organizmo savybių, rezultatai įprastai pasireiškia per 3-9 mėnesius.

Taip yra todėl, kad per šį laiką atsinaujina oda ir pagaminama kolagenas, suteikiantis odai elastingumo ir veido patempimo efektą. Tiesa, jau iškart po procedūros pajusite, kad oda tapo kiek stangresnė.”

Atgaivinti odą

Dermatologė ne kartą bendravo su pacientėmis, kurios nechirurginį veido patempimą atliko ne su profesionalia įranga. Moterys ateina nusivylusios, todėl prireikia laiko, kad įvairių procedūrų pagalba galėtų atgaivinti pažeistą odą:

„Reikia žinių, kiekvienam asmeniškai sudaryti gydymo planą, aktyvinti kolageno gamybą. Šitaip po truputį šalutinis poveikis tampa nebepastebimas. Visgi linkiu, kad to neprireiktų. Verčiau atsakingai rinkitės, kur daryti HIFU bangomis veikiamas procedūras.”

Gydytoja J.Stoškienė priduria, kad aukšto intensyvumo fokusuoto ultragarso procedūras galima atlikti pagal poreikį nuo trisdešimties metų. Šitaip užkertamas kelias ankstyvam senėjimui. Vyresniame amžiuje, atsižvelgiant į odos būklę, tai – gera išeitis, dar nepasirengusiems chirurginiam veido patempimui.

Mano išsaugoti straipsniai