Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Nuostabūs lietuvaitės pokyčiai: diskomfortą renkantis drabužius pakeitė 20 ištirpusių kilogramų ir grįžęs džiaugsmas (FOTO)

Nuostabūs lietuvaitės pokyčiai: diskomfortą renkantis drabužius pakeitė 20 ištirpusių kilogramų ir grįžęs džiaugsmas (FOTO)

Kai grįžusios po mokslų ar darbų įsitaisome stebėti mėgstamą serialą ir siekiame šokoladinės bandelės su kakava, iš Panevėžio kilusi, o šiuo metu Vilniuje studijuojanti Miglė Palilionytė skuba į sporto salę, kurioje jau metus laiko tęsia savo kelionę sveikesnės savijautos bei dailesnių kūno formų link. Merginai ryžto nestinga – per gana trumpą laikotarpį Miglė sporto salėje „paliko“ net 20 kilogramų, kurie ištirpo aktyviai sportuojant. Žinoma, pokyčiai nebūtų tokie kardinalūs, jei studentė nebūtų radikaliai pakeitusi mitybos.

Jaunai merginai tenka atsisakyti to, be ko daugelio gyvenimas prarastų džiugesį – įvairiausių saldumynų, ledų, pyragėlių bei kitų saldėsių, tačiau besikeičiančios formos Miglę daro laimingesne nei trumpos malonumo akimirkos. Mergina sutiko su PANELE pasidalinti savo sėkmės istorija ir papasakojo mums apie tai, kokie iššūkiai jos laukė pasirinkus gyventi sveikiau bei aktyviau.

Migle, trumpai papasakok, kiek laiko truko (trunka) tavo [-[2]-] etapo ir kiek kilogramų šiuo metu esi numetusi.

Vasario mėnesį bus lygiai metai, kuomet vyksta mano pokyčiai, tačiau tai nėra rodiklis sustoti savo svorio metimo kelionėje. Šiuo metu esu atsikračiusi jau 20 kilogramų ir tai pasiekta tik savo pačios jėgomis. Skaičiau daug literatūros, domėjausi internete, bendraudavau su sportuojančiais ir mitybą susitvarkiusiais žmonėmis. Nepirkau jokių sporto ar mitybos programų, tačiau norint pokyčių, jei yra finansinės galimybės, siūlau jas įsigyti iš patyrusių ir kvalifikaciją turinčių sporto bei mitybos specialistų ir neeksperimentuoti su savimi ir savo kūnu.

Kas tave paskatino imtis pokyčių – tai buvo vidinis stimulas ar kas nors tave motyvavo keistis iš aplinkos?

Niekada savo kūne nesijaučiau gerai, visada buvau tas savimi nepasitikintis žmogus, tačiau nieko nedariau, o jei imdavausi veiksmų, greitai mesdavau viską pritrūkus motyvacijos ir valios. Visada kaltinau genetiką ir stambius kaulus. Tačiau galutinis sprendimas keistis buvo priimtas, kai tą padaryti pastūmėjo draugas – nuo tada ir prasidėjo svorio metimo kelionė, nors neturėjau jokių lūkesčių.

Kaip jauteisi anksčiau, kai buvai stambesnė, ar nejautei diskomforto, nepatogumų?

Diskomforto lyg ir nejaučiau, gyvenau gana aktyviai – 10 metų lankiau šokius, tačiau valgiau viską, kas papuola po ranka, nesuprasdama to pasekmių. Sveikatos problemų, kurios verstų sunerimti dėl svorio, taip pat neturėjau. Vienintelis nesmagus jausmas apimdavo parduotuvėse, kai net ir didžiausi rūbų dydžiai buvo per maži ir bandymas į juos įsisprausti keldavo stresą. Taip pat netenkino atvaizdas nuotraukose, kai nesuprasdavau, kodėl neatrodau taip, kaip kitos mano draugės. Dabar suprantu, kad tiesiog nenorėjau priimti tiesos ir keisti savo gyvenimo būdo.

Kaip prasidėjo tavo kelias į pokyčius, kokią svorio koregavimo metodiką pasirinkai – sportas, mitybos koregavimas ar viskas kartu?

Kaip dabar pamenu buvo pirmadienis, nusipirkau tinkamus sportbačius ir keliavau nedrąsiai į sporto klubą su palyda, nes tai buvo pirmasis kartas sporto klube. Buvo baisu, nežinojau ir nesupratau, ką ir kaip daryti, o tą patį vakarą po treniruotės tvarkingai valgiau varškę. Tuo pat metu pradėjau sportuoti ir susitvarkiau mitybą. Patariu daryti tą patį, nors mityba daro didesnį pokytį svorio metime, tačiau sportuojant svoris kris efektyviau, o kūnas išliks stangresnis keičiantis jo formoms.

Ką tau suteikia sportas, ar sportuodama tapai energingesnė, veržlesnė?

Pačioje pradžioje laiko leidimas sporto klube nebuvo pats maloniausias, nes tai buvo gana monotoniška, nes iki tol buvau pripratusi prie judėjimo šokio būdu, tačiau po kurio laiko pamėgau sporto salę ir darbą joje, o dabar neįsivaizduoju kasdienybės be jos. Nesvarbu, kokia mano nuotaika, ten geriausiai galiu atsipalaiduoti, pabūti su savimi ir apgalvoti daug dalykų. Net prieš universiteto egzaminus lekiu į sporto salę pakeisti aplinką, šiek tiek prasiblaškyti nuo mokslų, kad grįžusi į namus vėl galėčiau mokytis padariusi pertrauką.

Kaip šiuo metu atrodo tavo [-[5]-] [-[6]-] , ką dažniausiai valgai?

Dažniausiai mano rytai prasideda avižų koše su bananu ir riešutų sviestu – taip gaunu energijos nuo pat ryto. Stengiuosi valgyti kuo daugiau baltymų – vištienos, kalakutienos, kiaušinių bei ląstelienos – įvairių daržovių. Taip pat norint paįvairinti racioną parduotuvėse nuolat ieškau geresnių maisto alternatyvų, visada skaitau etiketes ir vengiu pridėtinio cukraus, kurio reikėtų atsisakyti. Taip pat stengiuosi atsisakyti miltinių produktų, o sekmadieniais darausi saldžius pusryčius – kepu blynus, tačiau miltus keičiu avižų miltais ir receptui renkuosi geresnius bei sveikesnius produktus.

Ar norėdama tęsti pradėtus tikslus turi atsisakyti skanėstų, pavyzdžiui, desertų?

Taip, populiariųjų skanėstų kaip guminukai, saldainiai, šokoladas, tortai ar pyragai turiu atsisakyti, tačiau šiais laikais galima atrasti daug alternatyvų norint pasmaližiauti. Kepu šokoladinį pyragą be miltų ir cukraus, kartais renkuosi baltyminius batonėlius, taip pat parduotuvėse galima rasti ledų ir šokolado be pridėtinio cukraus, kuris yra pakeistas saldikliais – natūraliais arba dirbtiniais.

Ką patartum merginoms, kurios trokšta keistis, gyventi sveikiau, bet vis nesiryžta pradėti?

Svarbiausia yra gerai jaustis savame kūne. Nesvarbu, kokį dydį nešioji ir kiek sveri, svarbiausia gerai jaustis ir pasitikėti savimi. Jei to trūksta, visada galima pasikeisti. Pati netikėjau tuo niekada ir galvojau, kad kitaip atrodyti negaliu, tačiau viskas gyvenime įmanoma, jei tik yra noro ir valios! Motyvacija taip pat yra svarbu, tačiau tiesa yra ta, kad ji gali greitai dingti ir norėsis viską mesti, tačiau tada neturi sėdėti sudėjus rankas ir laukti motyvacijos sugrįžtant. Tuo metu turi prisiminti discipliną ir tikslą, dėl ko tai darai.

Pirmas žingsnis norint pasikeisti yra minčių galia. Taip taip, viskas prasideda mūsų galvose tada, kai mes ,,užsiprogramuojame“ save galvoti vienaip ar kitaip. Šiuo atveju mes turime galvoti pozityviai apie savo pokyčius, kokią naudą mums tai duos ir kodėl mes tą darome. Žinoma, nepamirštame ir tikslo. Be tikslo negali judėti, lygiai taip pat kaip važiuodamas į kelionę nežinant galutinio kelionės taško negali kryptingai judėti tikslo link. Toliau turi suprasti, kad gyventi kaip gyvenai negalėsi, bet tai nereiškia nieko blogo! Tu keisiesi, vis labiau būsi patenkintas savimi ir pamatysi pasaulį kitomis akimis. Aš tą pažadu! Taip pat svarbu pabrėžti, kad visi esame žmonės ir kartais galime sau leisti ir torto gabalėlį, ir picą, tačiau reikia jausti saiką, o ypač nekaltinti savęs suvalgius tokio maisto (šypsosi).

Miglės kelionę sveikesnės savijautos ir tvirtesnio kūno link galima stebėti „Instagram“ platformoje: @miglelep.

Platesnį įrašą apie svorio metimą gali rasti Miglės tinklaraštyje, kurio nuorodą rasi ČIA.

Mano išsaugoti straipsniai