Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Tūkstančius sekėjų turinti mados blogerė Rasa: kol yra neaplankytų vietų

Tūkstančius sekėjų turinti mados blogerė Rasa: kol yra neaplankytų vietų, į Lietuvą tikrai negrįšiu(INTERVIU)

Alisa stebuklų šalyje – būtent toks apibūdinimas lenda į galvą matant studentės Rasos Virvičiūtės(19) nuotraukas. Pastelinės spalvos, mieli niekučiai, mergaitiški aksesuarai, princesiškas kambarys ir nesibaigiantys kosmetikos aruodai.

Tokio gyvenimo pavydėtų kiekviena mergina! O kaip Rasai pavyko patekti į tą pasakiškai atrodančią aplinką? Gal ji – turtingų tėvų dukrelė, kurios kiekvieno noro paisoma? Pasirodo, Rasa tokį pasaulį susikūrė pati. Kaip? O gi pradėjusi rašyti mados blogą.

Rasa Virvičiūtė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Šiuo metu Danijoje studijuojanti Rasa išskirtinai panele.lt papasakojo, kaip įkūrė vieną sėkmingiausių Lietuvoje blogų aimeroseblog.com, kaip jai sekasi studijuoti Danijoje ir kodėl ji kol kas namo nežada grįžti.

Mokyklą baigei Lietuvoje, o studijuoji Danijoje. Kodėl ir kaip pasirinkai šią šalį?

Dar mokantis dešimtoje klasėje draugas užsiminė apie galimybę studijuoti Danijoje. Visuomet norėjau keliauti ir pažinti svetimas šalis, todėl tai atrodė puiki galimybė. Mada domėjausi nuo vaikystės, žinojau, kad savo gyvenimą noriu sieti su dizainu ir kūryba. Tiesa, iš pradžių rinkausi tarp interjero ir mados dizaino, bet galiausiai nusprendžiau, kad visgi mada domina labiau.

Ar sudėtinga įstoti į universitetą svetur?

Stojimo procesas buvo ganėtinai lengvas, anketą išsiųsti bei susipažinti su visu procesu padėjo viena stojimo reikalais užsiimanti kompanija. Jokių išskirtinių reikalavimų nebuvo, stojant tereikėjo atlikti kelias kūrybines užduotis, tokias kaip koliažas „Photoshop’u“, drabužių eskizai, trumpas aprašymas, kodėl pasirinkau būtent šias studijas.

Rasa Virvičiūtė. Asmeninio archyvo nuotrauka

O kodėl rinkaisi Daniją? Į kokią nors mados sostinę nesinorėjo?

Visuomet žavėjausi Skandinavijos šalimis, taip pat viliojo tai, kad studijos čia nemokamos, o mokslo lygis – aukštas. Sakoma, kad Danijos gyventojai laimingiausi pasaulyje… Gyventi čia labai patinka – žmonės malonūs ir kultūringi, nuostabi tvarkinga aplinka, Sønderborg miestelį supa gamta, jaukūs maži namukai, o ir iki Baltijos jūros – vos 10 minučių kelio.

O ar neliūdna buvo vos po mokyklos palikti namus?

Žinoma buvo liūdna palikti namus ir artimuosius, tačiau taip pat nekantravau pradėti studijuoti ir gyventi savarankiškai, ypač svetimoje šalyje, kur viskas dar nepažįstama, nauja. Lietuvoje studijuoti tikrai neplanavau, manau, kad studijos užsienyje yra nuostabi galimybė pažinti kitas šalis, kultūras, gilinti anglų kalbos įgūdžius, ar net išmokti naują kalbą.

Rasa Virvičiūtė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Kodėl geriau studijuoti užsienyje, o ne Lietuvoje?

Tiksliai atsakyti į šį klausimą negaliu, nes iš tiesų nežinau ką reiškia studijuoti Lietuvoje, bet manau, kad studijos užsienyje duoda tik pliusus ir neįkainojamą patirtį. Man patinka, jog čia praktinių užduočių daug daugiau nei teorinių, todėl mokytis nesunku ir įdomu, taip pat malonus neformalus bendravimas su dėstytojais. 

Esi viena populiariausių Lietuvos blogerių, turi daugybę skaitytojų iš viso pasaulio. Gal sėkmingo mados blog’o rašymas ir padėjo apsispręsti dėl studijų?

Kiek pamenu, apsisprendžiant dėl studijų blogas dar buvo gan „šviežias“ ir rinko pirmuosius skaitytojus, bet vis vien turėjo įtakos renkantis tarp interjero ir mados dizaino.

Rasa Virvičiūtė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Papasakok apie savo blog’ą. Nuo ko viskas prasidėjo?

Blog’ais domėtis pradėjau prieš kokius 6 metus, visuomet norėjau ir pati rašyti, buvau pradėjusi net kelis kartus, sulaukiau kelių skaitytojų, tačiau vis pritrūkdavo laiko ar įkvėpimo, tad įrašus ištrindavau. Galiausiai 2012 metų vasarą supratau, kad vis dėl to noras kurti blog’ą niekur nedings, tad pradėjau vėl, su keliais skaitytojais likusiais nuo senų laikų, šį kart įrašų netrindama ir stengdamasi tai daryti reguliariai.

Esi lietuvė, o kodėl blog’ą rašai anglų kalba?

Lietuvoje blog’ai dar nebuvo itin populiarūs, o anglų kalbą supranta tiek lietuviai, tiek žmonės visame pasaulyje. Rašymas angliškai blogeriams atveria daugiau galimybių.

Rasa Virvičiūtė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Ar bloginimas – brangus hobis? Juk reikia nuolat demonstruoti naujus derinius, nauja kosmetiką. Ar kompanijos siunčia tau produktus?

Tikrai ne brangus, greičiau jau atvirkščiai! Pradėjus rašyti blogą, drabužiams ir kosmetikai išleidžiu du ar tris kart mažiau pinigų nei iki tol. Taip, daugumą drabužių ar daiktų matomų mano blog’e siunčia įvairios kompanijos. Tačiau tai nereiškia, kad blogą rašau vien dėl reklamos, niekada nerašyčiau apie produktus, kurių pati nepirkčiau. Bendradarbiavimas su kompanijomis – puiki galimybė kurti įdomų blog’ą kaskart parodant ką nors naujo be didelių išlaidų. Taip pat bendradarbiaujant įgyji vertingų ryšių ir kontaktų visame pasaulyje.

Stebėdamos tavo blog’ą daugybė merginų svajoja puoštis kaskart vis kitais deriniais, gyventi princesiškame kambaryje ir išbandyti naujausias kosmetikos priemones. Kokį patarimą duotum norinčioms sekti tavo pėdomis ir planuojančioms įkurti blog’ą?

Aiškiai žinoti, apie ką nori rašyti, nebijoti, kad neatsiras skaitytojų, jų atsiras, bet svarbiausia yra rašyti ne dėl ko nors kito, o dėl savęs.

Rasa Virvičiūtė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Ar jau žinai, ką veiksi baigusi universitetą? Gal blog’as taps pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu?

Ateitį planuoju mados pasaulyje, tačiau tikslaus plano kol kas dar neturiu. Žinoma, būtų nuostabu jei hobis taptų pragyvenimo šaltiniu, nors dabar to nesitikiu. Bet ką gali žinoti, laikas parodys!

Ar Lietuvoje yra dėmesio vertų blog’ų? Gal yra tokių, kurios pati nuolat skaitai?

Žinoma! Dažnai užsukų į „Mados knygą“ peržvelgti naujų įrašų. Vienas mano mėgstamiausių – blogerės Darios blo’gas Luscious Style. 

Sakoma, kad visur gerai, tačiau namuose – geriausia. Ar nemanai, kad vieną dieną visgi sugrįši į Lietuvą?

Kol yra tiek daug neaplankytų ir nepažintų šalių, grįžti tikrai neplanuoju!

Rasa Virvičiūtė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Mano išsaugoti straipsniai