NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
4 trenerio patarimai

4 trenerio patarimai, kaip nesusirgti per treniruotes lauke

Nepaisant to, kad prasidėjo vėsus rudens sezonas, daugelis sporto ir gryno oro mėgėjų vis dar suderina vieną su kitu, treniruodamiesi lauke. Kad nesušalti, bet maloniai praleisti laiką ir nepersišaldyti, o užsigrūdinti, patyrusi trenerė ir 4F prekės ženklo ambasadorė Kamilė Sulčaitė pateikia keletą vertingų patarimų apie tai, ką reikia daryti, kad nesusirgti atliekant sportinius užsiėmimus lauke.

Pasak trenerės, treniruotės lauke – tai puiki galimybė sustiprinti savo sveikatą: „Pirmiausia, treniruojantis lauke rudens ir net žiemos mėnesiais, žmogus grūdinasi, o antra, mes visi praleidžiame pernelyg daug laiko patalpose, o geram imunitetui labai svarbu kvėpuoti grynu oru. Aš pati šaltojo sezono metu aktyviai vedu treniruotes lauke! Tačiau sporto gerbėjai dažnokai pasirenka netinkamus rūbus.“

Yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, ruošiantis [-[1]-] lauke šaltuoju metų [-[1]-] :

Neverta apsirengti per daug šiltai. Baimindamiesi persišaldyti, mes dažnai treniruotės metu dėvime šaliką, kepurę, šiltas kojines, megztinį, storą pūstą striukę, sunkius sportinius batelius. O kokia šito pasekmė, treniruotės viduryje, kai jau pakankamai sušilsite, jums teks nusivilkti viską, kas nereikalinga.

Jei pasidaro karšta komandinio žaidimo metu – nieko tokio, drabužius galima pasidėti šalia, bet, jei taip atsitiko bėgimo metu, nebus lengva rasti vietą, kur galima bus pasidėti nereikalingus drabužius. Todėl sportininkas gausiai prakaituoja ir rizikuoja susirgti, arba nusirengia iki plonų marškinėlių ir vėl gi, suserga. Visai lengva ir paprasta apsirengti treniruotėms, tačiau reikėtų nepamiršti, kad atliekant pratimus jums tikrai bus karščiau, nei esant ramioje būsenoje.

Sportui – tik sportinė apranga. Vasarą lengvai galima pasirinkti bet kokią aprangą – tai gali būtų įprasti marškinėliai, šortai ir sportiniai bateliai. Tačiau žiemą darosi vis sunkiau, nes įprasti kasdieniai drabužiai yra visiškai nepritaikyti sportiniams užsiėmimams. Prasidėjus šaltiems orams neverta šalti – reikia užsidėti ir kepurę, ir šaliką, ir pirštines, ypač jei lauke vėjuota ir lietinga, tačiau įprasta apranga yra pernelyg nepatogi: striukė – sunki, šalikas ilgas, o pirštinės tokios, kad rankos nieko nejaučia, taigi žaisti su jomis krepšinį praktiškai beveik neįmanoma.

Šiam tikslui sporto prekių ženklai specialiai sukuria rudens-žiemos drabužius, tinkamus sportuoti šaltuoju metų laiku. Tokius, kad sportininkui būtų ir šilta, ir tuo pačiu metu patogu atlikti pratimus. Tikra sportinė apranga šaltajam metų laikui yra daug lengvesnė ir patogesnė nei įprasti pūkiniai rūbai ar šalikai ir pirštinės, kuriuos mes dėvime kasdieniame gyvenime. Rudenį ir žiemą medvilniniai marškinėliai – tai blogas pasirinkimas treniruotėms, nes marškinėliai permirksta prakaitu, pasidaro sunkūs ir žmogui, kuris juos vilki, pasidaro šalta. Aš rekomenduoju rinktis kompresinius drabužius.

Paslėpkite kuo toliau vasarinius sportinius batelius. Manau, kad kiekvienas pastebėjo, jog žiemą daug vaikinų ir toliau vaikšto mūvėdami įprastus sportinius batelius. Treniruotėms jie visiškai netinka! Yra speciali žiemai skirta avalynė, kuri yra šiltesnė nei vasarinė, neperšlampa nuo rudens lietaus ir balų, neslysta ant sniego. Dėvėti specialią avalynę svarbu ir dėl to, kad nesusižeistumėte sąnarių, o taip pat, kad nebūtų padidėjusios rizikos pargriūti ir susižaloti.

Jokių dietų – tik subalansuota mityba. Taigi, šaltuoju metų laiku, mums visiems trūksta vitamino D, kaip ir daugelio kitų vitaminų. Todėl, kad nesusirgti, aš patariu laikytis subalansuotos dietos, valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Dabar, pavyzdžiui, kaip tik vietinių obuolių sezonas, pats laikas „kaupti vitaminus“! Taip pat nerekomenduoju laikytis griežtos dietos ir ypač badauti. Kalorijų trūkumas susilpnina mūsų imunitetą, o dėl to galime greičiau susirgti. Ypač, jei apkraunate savo organizmą intensyviomis treniruotėmis.

Mano išsaugoti straipsniai