Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!

Goda Sabutytė apie „fyfas“

Praėjusią vasarą muzikos pasaulyje atsirado vienas keistas duetas, šįkart – ne šeimyninis, o linksmas „fyfos” ir reperio duetas – Goda ir Lukas.

DELFI gatvė panoro įsitikinti, ar tikrai Goda Sabutytė ir Lukas Pačkauskas – tik grupės personažai. Juos pasikvietėme į linksmą ir nuotaikingą pokalbį, kuriame paaiškėjo, kaip susikūrė duetas, kokia „fyfų” prigimtis, ką gražuolės turi bendro su reperiais bei išsiaiškinome kelias šio dueto paslaptis.

DELFI gatvė: kaip sumanėte dainuoti duetu?

Lukas: šis projektas buvo brandinamas jau senokai ir jo iniciatorius buvo Stano: jis man pasiūlė pabandyti surepetuoti keletą tekstų.

Su merginos paieška užtrukome, nes negalėjome surasti tinkamos šiam duetui, taigi, atsitiktinai Goda atsidūrė Stano studijoje ir, pabandę atlikti vieną dainą, supratome, kad ji tinka idealiausiai.

Goda: prodiuserių kompanija, kuriai aš ir priklausau, pradėjo bendradarbiauti su „Solist” dar tuo metu, kai buvo daromas bendras grupių „Kastaneda” bei „Tipo grupė” projektas. Tuo metu ir susibendravome su Luku.

Projekto idėja tokia ir buvo – „fyfa” bei reperis, kuris bet kokiu būdu nori įtikti jai. Lukas sutiko dainuoti ir jam puikiai sekasi įkūnyti šią rolę.

DELFI gatvė: Lukai, galbūt norėjai įrodyti visuomenei, jog gražuolė Goda Sabutytė moka dainuoti?

Lukas: niekas nieko nenorėjo įrodinėti: ji turi gražų, subtilų ir charakteringą mūsų duetui balsą, ne kiekviena profesionali dainininkė gali taip atlikti „LG” dainas kaip Goda, čia jau reikia gerai įsijausti į vaidmenį.

DELFI gatvė: kaip klausytojai reaguoja į jūsų duetą?

Lukas: matau, kad puikiai, mes mėgstami, o svarbiausia – mokame linksminti publiką!

Goda: pirmuosius mūsų dueto kūrinius turėjo galimybę išgirsti interneto klausytojai, kurie galėjo pamatyti ir linksmus bei spalvotus vaizdo klipus.

Dainos susilaukė didelio susidomėjimo, kadangi Lietuvos muzikos pasaulyje nėra analogo šiam projektui. Turime daug gerbėjų,
fanų klubą.

Per koncertus jaunimas dainuoja, šoka kartu su mumis, labai šiltai mus priima. Ačiū jiems už tai, kad supranta mūsų dainose sureikšmintą ironiją bei „bajerį” (šypsosi).

DELFI gatvė: ar save laikote žvaigždėmis?

Lukas: save laikau žinomu atlikėju, žvaigždės – Lietuvoje labai pilkos ir neryškios. O save vadinti mes galime kaip tik norime.

Žvaigždės statusas turi leisti tau daryti įtaką kitiems, šiuo atveju
tokių – vienetai.

Goda: aš esu tiesiog matomas per televiziją žmogus, apie kurį rašo žurnaluose bei laikraščiuose.

DELFI gatvė: kas yra žvaigždės?

Goda: banaliai, bet teisingai – žvaigždės tik danguje.

DELFI gatvė: kas jus „užknisa“ pramogų pasaulyje?

Lukas: kartais pagalvoji, kad kelio atgal nėra ir tai „užknisa“, norisi kažką keisti, bet po to supranti, kad tik tuo tu ir gyvas, o blogybių pramogų pasaulyje daugiau nei gėrio.

Goda: pramogų pasaulio „žvaigždiniuose” vakarėliuose pasigendu gerų draugų, plačių šypsenų. Tokiuose vakarėliuose būna per daug pavydo ir veidmainysčių.

DELFI gatvė: scenoje esate „fyfa” ir reperis. Kodėl pasirinkote
tokius personažus?

Lukas: na, tai yra personažai, kurių be abejonės charakteriai nesutampa įvairiose gyvenimo situacijose. Mes juokiamės iš įvairių gyvenimo situacijų ir kartais iš savęs.

Goda: tai labai populiarūs gyvenimiški personažai. Mes savo dainose su trupučiu ironijos žiūrime į „vardinius” drabužius, dėl kurių šiuo metu merginos yra tiesiog pakvaišusios, todėl ir pasirinkome „fyfos” personažą.

O tokiai merginai laaabai tinka vaikinas, bandantis jai įrodyti, koks jis kietas (juokiasi).

DELFI gatvė: galbūt jūs ir gyvenime atitinkate šiuos personažus?

Lukas: kartais atitinka, kartais – ne (juokiasi). Čia priklauso nuo nuotaikos.

Goda: gyvenime mes esame eiliniai praeiviai. Kartais žmones nustemba: kiekvieną dieną niekada neaviu aukštakulnių ir mini sijonėlių. Sportiniai bateliai, marškinėliai, džinsai ir nulis kosmetikos – tokia aš esu kiekvieną dieną.

DELFI gatvė: ką manote apie „fyfas”?

Lukas: tai gyvenimo reiškinys, apipintas anekdotais, tikromis istorijomis, kartais visi jas peikia, bet didesnė dalis jas myli, juk „fyfos” dažniausiai būna labai dailios merginos (šypsosi).

Goda: mano nuomone, „fyfa” – tai daugiau merginos stiliaus bei skonio išraiška. Jeigu jai patogu kiekvieną dieną avėti aukštakulnius, puoštis, einant į parduotuvę, ir ryte darytis vakarinį makiažą, vadinasi, jai tai patinka ir aš tikrai neteisiu tokių panelių.

DELFI gatvė: ar „fyfa” gali būti protinga?

Lukas: jeigu jos įvaizdis „fyfa”, tai ji gali turėti ir du aukštuosius ar dar daugiau, tiesiog kartais jai patinka būti tokiai, ir nebūtinai ji nėra protinga. Juk atkreipti į save dėmesį galima įvairiausiais metodais.

Goda: „fyfa” turi savo skonį ir gyvenimo supratimą. Jeigu jai svarbu dėvėti drabužius su vardinėmis etiketėmis, ji tai ir daro: nieko bloga, tiesiog tai turi būti saikinga, skoninga.

DELFI gatvė: be ko negali gyventi „fyfa“?

Lukas: pasikartosiu, manau, be dėmesio, bet ir jį reikia užsitarnauti (šypsosi).

Goda: manau, „fyfa” negalėtų gyventi be pinigėlių. Nėra pinigėlių – nėra „brand’inių” rūbų, nėra kosmetikos, nėra ilgų priauginamų nagų (juokiasi).

DELFI gatvė: ką „fyfa” myli: vyro pinigus ar patį vyrą?

Lukas: vyras be pinigų, „fyfoms” – ne vyras, bet šis pasakymas galioja daugeliui moterų.

Goda: „fyfa” – taip pat žmogus. Ji turi širdį ir turi jausmus. Ji gali mylėti.

DELFI gatvė: ar esate vaikystėje susimušę?

Lukas: buvo visko – ir muštynių, ir gaudynių, ir kitų dalykų gyvenimui paaštrinti, bet viskas su laiku aprimsta.

Goda: augau su savo keleriais metais jaunesniu broliu. Būdavo visko.

DELFI gatvė: dainuojate dainoje „Drakės” apie garsių atlikėjų Mios ir Natalijos Zvonkės muštynes. Ar patys susimuštumėte su kitais atlikėjais?

Lukas: jei būtų reikalas, tai tikrai susimuščiau ir nesvarbu, ar jis dainuoja, ar ne.

Goda: taip, mušiausi pagalvėmis su Nijole Pareigyte. Buvo linksma ir laaabai juokinga (kvatojasi).

DELFI gatvė: kada pirmą kartą įsimylėjote?

Lukas: kaip ir daugelis, mokykloje: jų buvo ne viena, tik ne visos tai žinojo (šypsosi).

Goda: pirmą kartą įsimylėjau darželyje. Tai buvo tikra meilė berniukui. Tačiau rimtus jausmus patyriau paauglystėje.

Tai nebuvo nelaiminga meilė, kuo aš labai džiaugiuosi. Man pirmoji meilė visada asocijavosi su gražiais prisiminimais.

DELFI gatvė: pirma meilė saldi?

Lukas: greičiau, tai buvo vienpusė saldi meilė, jei skaičiuočiau bandeles, nupirktas mokyklos valgykloje, – taip, ji buvo saldi ir su daug cinamono.

DELFI gatvė: ar meilė trunka tik trejus metus?

Lukas: meilė, manau, trunka ilgiau, tik ji transformuojasi į kitus dalykus, tik ne visi tą pripažįsta, bet šiaip, manau, nereikia skaičiuoti, kada tie treji metai praeis, reikia neskaičiuoti, o mylėti viską, ką gyvenimas duoda.

Goda: jeigu meilė truktų trejus metus, turbūt nebūtų pasaulyje šeimų, gyvenančių kartu tiek metų, kaip mano tėveliai. Pagarba vienas kitam, vertybės ir dėkingumas – tai ir yra tikra meilė.

DELFI gatvė: kokios yra jūsų svajonių atostogos?

Lukas: kelionė aplink žemę, arba nuosavoje saloje, kai Lietuvoje – žiema.

Goda: svajonių atostogoms svarbiausia – mylimas žmogus šalia. O tada jau nėra labai svarbu: ar tai Kanarų salos, ar kaimas pas močiutę (šypsosi).

DELFI gatvė: dainoje „Mūsų kaime” dainuojate apie tai, kaip kraustotės gyventi į kaimą. Ar įsivaizduojate save senatvėje
gyvenančius kaime?

Lukas: įsivaizduoju ne tik senatvėje, jau dabar yra tokių žmonių, kurie bėga į švaresnį, natūralesnį ir nuoširdesnį – kaimą.

Goda: neperšokęs upelio, nesakyk „op“. Taip ir aš – niekada nesakysiu: „na, aš kaime tikrai negyvensiu”. Gimiau ir augau Kaune. Esu miesto vaikas, todėl visko gali būti, kad senatvėje norėsiu džiaugtis švariu oru ir gėlytėmis savame darželyje.

DELFI gatvė: ar vaikystė mėgdavote vasaras leisti kaime?

Lukas: labai – neįsivaizduodavau atostogų be kaimo: aš kiekvieną vasarą būdavau Robinas Hudas su lanku (juokiasi).

DELFI gatvė: ar mokate pamelžti karvę?

Lukas: ne, bet jei reiks tikrai išmoksiu, nemanau, kad tai sudėtingiau, nei eiti į parduotuvę – ieškoti tikro kaimiško pieno.

Goda: karvę esu bandžiusi melžti, bet tikrai negaliu pasigirti, kad moku tai daryti kaip močiutė. Man tai sekasi šiek tiek sunkiau (šypsosi).

DELFI gatvė: ar dažnai dalyvaujate „tūsuose”?

Lukas: „tūsai” – neatsiejama šou biznio dalis, ten mes ne tik „tūsinamės”, bet pasimatome su kolegomis, bendraminčiais, muzikantais.

Goda: esu jauna, linksma panelė, todėl mėgstu linksmai leisti laiką su draugais. Dažniausiai einame vieni pas kitus į svečius arba lankomės naktiniuose klubuose.

DELFI gatvė: be ko negali įvykti „tūsas”?

Lukas: be geros publikos, po to jau muzika, aplinka.

Goda: geras „tūsas” niekaip negali vykti be gerų draugų kompanijos. Kai yra šalia artimų draugų, kai visų veiduose plačios šypsenos ir gera nuotaika tvyro ore, tai aš vadinu idealiu vakarėliu.

DELFI gatvė: be ko negalite gyventi?

Lukas: be tikslo ir naujų idėjų – tai dalykai, kurie tave veda į priekį, priverčia sukti smegenis ir egzistuoti.

Goda: niekaip negalėčiau gyventi be savo šeimos ir mylimų žmonių. Juk jie būna su manimi ne tik tada, kai man blogai, bet ir džiaugiamės kartu. Jie man – svarbiausi.

DELFI gatvė: kokie buvote paauglystėje?

Lukas: aš buvau tinginys, bet ramus ir pakankamai taikus vaikis.

Goda: paauglystėje buvau eilinė mergaitė, niekuo neišsiskirianti iš kitų mokyklos vaikų. Buvau padūkusi, tačiau nemanau, kad tėveliams buvo sunku mane suvaldyti. Klausydavau jų. Mama man buvo ir yra geriausia draugė.

DELFI gatvė: ar dažnai būdavo kviečiami jūsų tėvai į mokyklą?

Lukas: teko eiti ir ne vieną kartą: kartais dėl mokslų, kartais dėl malonių ir nemalonių dalykų.

DELFI gatvė: už ką gaudavote į kailį nuo tėvų?

Lukas: to negalėčiau pavadinti gavimu į kailį, bet už savaitės pravaikštas mokykloje. Nėjau į mokyklą savaitę, nes už tėvų duotus pinigus pietums, galėjau smagiais leisti laiką miesto ledainėse.

Televizijos nemačiau dvi savaitės, tiesiog tėvai neprileido prie
pultelio (juokiasi).

Goda: tėvai už mano iškrėstas išdaigas niekada nemušdavo, bet kampe esu stovėjusi ir dabar jiems už tai tariu „ačiū“ (šypsosi).

Mano išsaugoti straipsniai