NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

„Robotukai“ – vieninteliai Lietuvoje gyvi robotai (video)

Jie save vadina grupe, grojančia robo – pop muziką. Kolektyvo pasirodymų metu, kaip ir „Suicide Djs“ ar „Fusedmarc“, jie siūlo originalius pasirodymus. Anot grupės narių, jų išskirtinumas – unikali muzika, kuri Lietuvoje – tikra naujovė.
Tai grupė „Robotukai“. Šis iš trijų narių ( Adas – Vladas Linauskas, Amrita – Irma Mačiulytė , Robotitto – Robertas ) sudarytas kolektyvas pasirodymų metu dainuoja ir šoka tarsi robotai. Jų kūnai – tarsi metaliniai įrankiai, kurie juda mums nesuvokiamais būdais.


Vasaros pabaigoje „Robotukai“ ketina išleisti pirmąjį albumą.


Muzika patinka visiems

Grupės prodiuseris ir įkūrėjas Vladas Linauskas sako, kad „Robotukų“ projekto tikslas – „per humorą, satyrą, parodiją atkreipti dėmesį į modernios visuomenės socialines problemas“.

Tuo galima įsitikinti – bene išraiškingiausia grupės daina „Patelė pašiepia greitai norinčias išgarsėti pop muzikos grupes, tarp jų ir save. „Stiprus žmogus nebijo iš savęs pasijuokti“- teigia V. Linauskas.


„Robotukų“ gerbėjai – įvairaus amžiaus žmonės. Grupės įkūrėjas mano, kad jų muzika patinka vaikams, kurie robo – pop stiliuje atpažįsta japoniškų filmukų personažus, ir technologijomis besidomintiems suaugusiems, kurie grupės stilių priima kaip moderniosios pop kultūros dalį.


Be „Robotukų“ projekto, grupės nariai užsiima ir kita veikla: V. Linauskas turi tapybos įmonę „Tranzart“ ir prekiauja akcijomis, o Irma Mačiulytė mokosi Vilniaus pedagoginiame universitete.

Apie „Robotukus“ daugiau galite sužinoti paskaitę interviu.

DELFI gatvė : kodėl sugalvojote kurti būtent tokį – robo – pop – muzikos stilių?


„Robotukai“: ši muzika labiausiai tinka robot – dance stiliaus šokiams ir meninės gimnastikos triukams. Muzika kilo iš judesio.

Pirma kvėpavimo ar širdies pulsavimo garsas, delnų plojimas, tada balsu ir lūpom išgaunamas „beat-box” ritmas, sportinė „vienas, du, vienas, du“… Tai mūsų muzika.

Ant jos kompiuteriu suformatuojamas ir uždainuojamas ironiškas tekstas – taip atsiranda „Robotukų“ muzika.

DELFI gatvė : turbūt žinai grupę „Daft Punk“, jie taip pat groja robo muziką. Kaip manai, ar esate kažkuo į juos panašūs?

„Robotukai“: beabejo, žinome „Daft Punk“. Tačiau reikia suprasti, kad robo estetiką sukūrė ne šitie, dabar populiarūs atlikėjai.

Robot ar electro grojo ir groja daug atlikėjų, pavyzdžiui „Kraftwerk“. Jie – robo muzikos pioneriai. Atlikėjai imituoja robotus, gal kiek kritikuoja…


O „Robotukai“- autorinis projektas, kuriame girdimas ne tik garso takelis, bet ir matomas judesys (robot-dance, meninė gimnastika) – tai turi didelės reikšmės.

„Robotukai“ groja robo-pop ir šoka robot-dance, bei propaguoja, o ne kritikuoja robot technologijas.

DELFI gatvė : ar draugystė su grupės nare Irma Mačiulyte netrukdo dirbti (kiek žinau, esate pora)?

„Robotukai“: draugystė su Amrita (Irma Mačiulytė) labai įkvėpia, nes Amri – tai mūza. Be Mūzos ką nors kurti yra labai sunku… Prisiminkite Salvadorą Dali, jis turėjo mūzą Galą… Visam gyvenimui.

DELFI gatvė : kiek laiko repetuojate, kuriate dainas?

„Robotukai“: atvirai pasakius, mes labai retai repetuojame… Dauguma šokių ir judesių sukurti per daugelį treniruočių metų. Dainos kuriamos laikas nuo laiko, kai atsiranda naujų idėjų.


DELFI gatvė : kokiame renginyje ar klube labiausiai norėtumėte pagroti?


„Robotukai“: iš tiesų grojome daugelyje klubų ir renginių. Norėtųsi aplankyti visus Lietuvos vaikus viename dideliame ture per Lietuvą.

Ketvirtasis narys – robotas

„Robotukų“ prodiuseris V. Linauskas pasakoja, kad linksmiausia koncertuoti buvo Japonijoje. „Ten „Robotukai“ buvo pakrikštyti – tapo ne tik fantazija, bet ir visiškai apčiuopiama realybe”.


Grupė tekančios saulės šalyje praleido 2005 metų pavasarį ir dalyvavo „World EXPO 2005“ parodoje. Ten kolektyvui kilo mintis įsigyti naują narį – robotą „Robosapien V2“, kuris, anot V. Linausko, gali vaikščioti, šokti, juoktis, komentuoti savo veiksmus ir net žaisti boulingą!


Technologijų parodoje „Robotukams“ labiausiai įsiminė Aktoroid – robot. Mergina – robotė, kuri vedė renginius (ją ir grupės narį – robotą galite pamatyti žemiau pateiktame vaizdo klipe).


„Robotė reaguoja į fotoblyksnius, šypsosi, prašo kalbėti kultūringai, nes kartais žmonės provokuoja… Aš taip pat priėjau su ja pasišnekėti. Ji kalbėjo angliškai ir manęs paklausė: „Where are you from?“ Kai atsakiau, kad iš Lietuvos, pradėjo pasakoti, kur parodoje yra Lietuvos paviljonas“ – įspūdžiais dalinosi V. Linauskas

Mano išsaugoti straipsniai