Šį rugpjūtį Lietuvoje pirmą kartą koncertuos elektroninės šokių muzikos kūrėjai Alanas Walkeris ir Kungs. Hito „Faded“ autorius Alanas Walkeris ir hito „This Girl“ autorius Kungs pasirodys rugpjūčio 4–6 d. Rumšiškėse vyksiančiame festivalyje „Granatos Live“. Iki daugiausiai žmonių sutraukiančio muzikos festivalio Lietuvoje pradžios likus mėnesiui, susipažinkite su šiais elektroninės muzikos atradimais iš arčiau.
Jūsų dėmesiui – 10 faktų apie šiuos jaunus muzikos prodiuserius iš Norvegijos ir Prancūzijos provincijų, kurių gyvenimas įsiveržus į šokių muzikos pasaulį pasikeitė 100 procentų.
Alanas Walkeris – muziką kuriantis „gamer‘is“
1. Alanas Walkeris – jo tikras vardas. „Iš pradžių scenoje vadinausi DJ Walkzz, vėliau pradėjau mąstyti, kad gal reiktų vadintis tiesiog Walkzz. Tačiau žmonės vis kartodavo, kad mano tikras vardas puikiai tinka scenai,“ – sako devyniolikmetis prodiuseris. Alanas jau ketverius metus naudoja savo paties sukurtą, A ir W raides apjungiantį logotipą, kurį šiandien lengvai atpažįsta šokių muzikos fanai.
2. Alano Walkerio superhitas „Faded“ iš pradžių buvo instrumentinis kūrinys pavadinimu „Fade“. Vėliau šią, miegamajame sukurtą dainą, kuri „Youtube“ kanale buvo peržiūrėta kelis milijonus kartų, papildė norvegės Iselin Solheim vokalas ir ji buvo pervadinta į „Faded“. Per pusantrų metų nuo pasirodymo, „Faded“ sulaukė 1 168 264 455 „Yotube“ peržiūrų ir šiandien užima 9-ą vietą visų laikų labiausiai patinkančių „Yotube“ vaizdo įrašų tope.
3. Jokios muzikinės praeities neturintis pusiau britas, pusiau norvegas augo pasinėręs į technologijas ir kompiuterinius žaidimus. Sulaukęs sėkmės, Alanas Walkeris taip įsitraukė į muzikos kūrimą ir koncertinius turus, kad metė vidurinę mokyklą likus vos keliems mėnesiams iki jos baigimo. Alano tėvai tam neprieštaravo.
4. Visi Alano Walkerio dainų vaizdo klipai yra susiję tarpusavyje. „Iš esmės tai kaip nuosekli istorija. Savo vadybininkus aš užverčiu idėjomis, ką aš turėčiau ir ko neturėčiau daryti ar ką tik Alanas Walkeris galėtų daryti,“ – sako muzikos kūrėjas, kurio vaizdo klipai primena epinę post-apokaliptinę istoriją.
5. Nuo pat „Faded“ vaizdo klipo pasirodymo Alanas Walkeris buvo sunkiai įsivaizduojamas be gobtuvo ir pusę muzikanto veido dengusios kaukės. „Kaukė – labai kieta. Man ji primena hacker‘ių grupuotę „Anonymous“ ir TV serialą „Mr. Robot“. Žmonės mano, kad tai paslaptinga, tai sukelia jų smalsumą ir jie nori sužinoti daugiau,“ – sako muzikos prodiuseris, kuriam toks įvaizdis padėjo išlaikyti anonimiškumą. „Kaukė palengvino mano gyvenimą, galėjau vaikščioti gatvėmis ir žmonės nekreipė į mane dėmesio,“ – neslepia Walkeris, prieš kurį laiką pradėjęs rodytis be jos.
Kungs – atsipūtęs prancūzas latvišku slapyvardžiu
1. Tikrasis dvidešimtmečio prancūzų muzikos prodiuserio vardas – Valentinas Brunelis. Nusprendęs, kad jo tikrasis vardas elektroninės muzikos kūrėjui per daug nuobodus, savo sceninį slapyvardį muzikantas išsirinko naršydamas internete. Programoje „Google Translate“ tikrindamas kaip įvairiomis kalbomis skamba žodis „ponas“, Valentinas apsistojo ties latviška šio žodžio versija – Kungs.
2. Australų grupės „Cookin‘ On 3 Burners“ dainą „This Girl“, tapusią vienu ryškiausių praėjusios vasaros hitų, Kungs atrado „Youtube“ kanale klausydamasis soul ir bliuzo muzikos. Išgirdęs mažai žinomą kūrinį, prancūzas akimirksniu sugalvojo remiksuoti dainą – pasak Kungs, „ji nuostabi“. 2016-ųjų vasarį pasirodžiusi Kungs „This Girl“ versija akimirksniu papuolė į Europos ir kitų šalių muzikos topus ir „Bilboard“ Top-100. Tiesą sakant, 250 milijonų peržiūrų „Youtube“ kanale sulaukusi daina atnešė populiarumą ne tik Kungs – galima drąsiai teigti, kad tik jo dėka pasaulis sužinojo apie vietinės australų grupės „Cookin‘ On 3 Burners“ egzistavimą.
3. Kungs už daug ką turėtų būti ir yra dėkingas Davidui Guettai. Vos pradėjęs savo muzikinę karjerą Kungs sulaukė kvietimo apšildyti vieno garsiausių pasaulyje elektroninės šokių muzikos kūrėjo pasirodymą. Vėliau sekė Davido Guettos koncertinis turas Europoje, kuriame grojo ir Kungs. Pasak jo, „Davidas Guetta yra kiečiausias žmogus, kurį aš pažįstu. Kai gavau progą jį apšildyti – buvau niekas. Norėčiau, kad visi DJ‘ai būtų tokie paprasti kaip jis.“
4. Kungs meilė muzikai prasidėjo nuo afrikietiško būgnelio djembe. „Daugumos muzikinis kelias prasideda nuo pianino, smuiko ar gitaros. Mano – nuo djembe. Tas būgnelis įtakojo ir mano dabar kuriamą muziką. Vaikystėje dėl smagumo grojau būgneliu, vėliau dėl smagumo pradėjau remiksuoti. Dėl smagumo atsirado ir „The Girl“,“ – pasakoja Kungs, prieš pusantrų metų net negalėjęs pasvajoti, kad kada nors pasirodys dešimtims tūkstančių žmonių ar per vasarą surengs 60 koncertų.
5. Kungs praktiškai niekada neina į įrašų studiją turėdamas tikslą įrašyti kažką konkretaus, tačiau toks jo muzikos kūrimo stilius pasiteisina. „Pavyzdžiui „Don‘t You Know“ su Jamie N Commonsu gimė neplanuotai, dar prieš išleidžiant „The Girl“. Mes tiesiog improvizavome, grojome djembe ir gitara, rifas man patiko ir daina gimė labai greitai.“ Beje, Kungs vis dar mieliausia jo senoji įrašų studija, esanti jo miegamajame tėvų namuose Pietų Prancūzijoje.
Kungs muzikos festivalyje „Granatos Live“ pasirodys rugpjūčio 4 d., Alanas Walkeris – rugpjūčio 5 d. ir uždarys pagrindinę festivalio sceną. Šiemet festivalyje koncertuos šešios dešimtys žinomų užsienio ir Lietuvos atlikėjų, tarp kurių – Ellie Goulding, Anne-Marie, Therr Maitz, Teachers, Marijonas Mikutavičius, Leon Somov ir Jazzu, G&G Sindikatas, Saulius Prūsaitis, Vidas Bareikis, Ba., Wolfsome, Šventinis bankuchenas, Z on A, Sisters on Wire.