„Skaitmeninės kompetencijos neabejotinai daro darbdaviui įspūdį“, – teigia programavimo besimokanti socialinio projekto „aCREDITuoti IT“ dalyvė Kamilė Janušauskaitė. Išsilavinusi ir darbo patirties finansų sektoriuje turinti mergina mano, kad programavimo mokykloje įgytos žinios praplės jos karjeros galimybes ir padės susikurti tvirtą finansinį pagrindą.
Kamilei Janušauskaitei visada labai gerai sekėsi su skaičiais ir dar mokykloje mergina tiksliai žinojo, kad jos specialybė bus susijusi su tiksliaisiais mokslais. Todėl baigusi mokyklą projekto dalyvė pasirinko finansų ir apskaitos studijas, o šiuo metu akademines žinias gilina studijuodama audito magistrą.
„Mokykloje besimokydama matematikos supratau, kad mane labai stipriai žavi aiškumas ir tikslumas. Matematikoje reikia laikytis aiškių taisyklių, o tokiu būdu galima pasiekti ir aiškų rezultatą. Studijuoti taip pat norėjau tai, kas turėtų aiškią kryptį, logiką, taisykles ir būtų aišku, kokių rezultatų reikia siekti“, – pasakoja Kamilė Janušauskaitė.
Mergina džiaugiasi studijų pasirinkimu ir įgytas žinias jau taiko praktikoje – šiuo metu ji dirba finansų sektoriuje. Tačiau įėjusi į darbo rinką ji nusprendė, kad savo turimas kompetencijas nori papildyti ir skaitmeninėmis, todėl išsikėlė sau naujų tikslų. Nors su programavimu anksčiau merginai susidurti neteko, ji pasinaudojo nauja galimybe – skaitmeninių finansinių paslaugų bendrovės „Credit24“ įsteigta stipendija programavimo kursams „Vilnius Coding School“ mokykloje.
Įsitikino, kaip svarbu lavinti skaitmenines kompetencijas
Pradėjusi lankyti programavimo pagrindų kursus, Kamilė į skaitmeninį pasaulį pažvelgė kitomis akimis. Dabar ji sako pradedanti iš tikrųjų suprasti, kas slepiasi už žodžio „programavimas“ ir kodėl verta tai išmanyti. Viena iš trijų projekto laimėtojų yra įsitikinusi, kad šios IT ir programavimo žinios padės jai susikurti tvirtą ir stabilų finansinį pagrindą.
„Dabar iš arti matau, kiek daug kasdienių procesų ir įmonių veiklų yra glaudžiai susiję su IT. Man tai labai įdomu, nes programavimas, kaip ir matematika, taip pat yra paremtas taisyklėmis ir konkrečių rezultatų siekimu. Labai laukiu, kol programavimo mokykloje įgytas žinias galėsiu pritaikyti ir panaudoti praktikoje ir taip plėsti savo galimybių sferą. Karjerą šiuo metu sieju su finansų sritimi, finansinių platformų kūrimu, finansinėmis technologijomis, o įgytos IT žinios man tikrai padės siekti tikslų ir tobulėti“, – kalba projekto stipendininkė.
Programavimo įgūdžiai daro įspūdį darbdaviams
K. Janušauskaitė teigia, kad skaitmeninių kompetencijų plėtimas – tikslingas žingsnis kuriant karjerą. Ji tiki, kad IT pagrindus turinčių specialistų poreikis tik augs ir džiaugiasi iniciatyva bei galimybe gilinti savo žinias šioje perspektyvioje srityje.
„Į CV šią patirtį įrašysiu su pasididžiavimu. Kompiuterinis raštingumas ir skaitmeninės kompetencijos daro teigiamą įspūdį kiekvienam šiuolaikiniam darbdaviui. Programavimo mokykloje įgytos žinios leis man išmanyti ir pažaboti už kompiuterių ekranų vykstančius procesus. Tokie projektai neabejotinai padeda ugdyti jaunąją kartą ir plėsti jų karjeros galimybes“, – mano Kamilė Janušauskaitė.
„Dirbdami skaitmeninių finansinių paslaugų sektoriuje tikrai galime pasakyti, kad tokios kompetencijos ir programavimo pagrindai naudingi ir reikalingi daugeliui specialistų. Tačiau darbo rinkoje matome tokių įgūdžių trūkumą, be to, mūsų atliekamos apklausos rodo, kad jaunimas rečiau turi tvirtą finansinį pagrindą po kojomis ir norėtų uždirbti daugiau. Todėl tikiu, kad įsteigdami stipendijas mokytis programavimo, padėsime motyvuotiems žmonėms įgyti pranašumą ieškant darbo, o galbūt net ir visiškai persikvalifikuoti į perspektyvesnę specialybę“, – sako minėtos organizacijos vadovas Vygintas Domarkas.