„Neflix“ platformoje pasirodęs filmas „Blonde“ kviečia atrasti nežinomas Marilyn Monroe gyvenimo puses drąsiai vaizdingame filme. Vis dėlto kai kurie itin svarbūs faktai apie Marilyn Monroe nebuvo įtraukti į šį filmą. Labai gaila, nes apie Marilyn buvo galima papasakoti kur kas daugiau.
Marilyn Monroe padėjo iškilti Ella Fitzgerald žvaigždei
Marilyn Monroe padėjo Ella Fitzgerald pradėti dainuoti Mocambo klube. Jau seniai sklando gandas, kad Ella Fitzgerald iš pradžių buvo atmesta dainuoti klube dėl savo rasės, tačiau, pasak vieno biografo, rasė nebuvo atgrasanti naktinio klubo savininką Charlie Morrisoną. Problema ta, kad C. Morrison netikėjo, kad E. Fitzgerald yra pakankamai talentinga klubo klausytojams. Didžiulė E. Fitzgerald gerbėja Monroe pažadėjo kiekvieną vakarą būti pirmoje eilėje, jei C. Morrison ją užsakys. Jis sutiko, ir Monroe buvo ištikima savo žodžiams. „Po to man daugiau niekada nereikėjo groti mažame džiazo klube“, – sakė E. Fitzgerald. “Ji buvo nuostabi moteris – tik šiek tiek pralenkė savo laiką.”, – teigė džiazo atlikėja.
Marilyn Monroe buvo filantropė
Monroe visą gyvenimą buvo dosni, o tai buvo akivaizdu tada, kai ji ilgą laiką praleido globos namuose. Ji aukojo pinigų stokojantiems žmonėms. Monroe atsiųsdavo jiems daiktus, kuriuos tariamai nusipirko sau. Ji buvo ypač dosni vaikams ir siūlė pagalbą į vaikus orientuotoms labdaros organizacijoms, tokioms kaip „Pieno fondas kūdikiams“ ir „March of Dimes“. Tas pats dosnumas tęsiasi net po Monroe mirties. 1980 m. testamentu Monroe paliko savo turto dalį Anglijos Annos Freud centrui. Ši organizacija aptarnauja vaikus, turinčius psichikos sveikatos problemų.
Ji paliko didžiulį įspūdį karalienei Elžbietai II
1956 m. spalio 29 d. įvyko lemtingas Marilyn ir karalienės Elžbietos II susitikimas. Karalienė buvo labai sužavėta garsiosios aktorės – teigė, kad Marilyn jai paliko labai gerą įspūdį – ji pasirodė itin išsilavinusi, išmintinga ir nuolanki. Jos erudicija ir neišsemiama elegancija labai įstrigo karalienei. Marilyn savo ruožtu apie karalienę atsiliepė tik pačiais gražiausiais žodžiais.
Minėdama savo medaus mėnesį, ji koncertavo kariams
1954 m. sausį Marilyn Monroe ir Joe DiMaggio susituokė San Franciske ir išvyko medaus mėnesio į Japoniją. Kol J. DiMaggio lankėsi beisbolo aikštyje, Monroe viena nukeliavo į Korėjos pusiasalį, kuriame tik praėjusiais metais buvo užbaigtas Korėjos karas. Per keturias dienas Monroe surengė turą po Amerikos karines bazes ir surengė 10 pasirodymų maždaug 100 000 labai susijaudinusių karių. Turas buvo laukiamas atokvėpis nuo įtemptų Monroe santykių su naujuoju vyru, kurio pavydas ir valdingas elgesys prisidėjo prie jų skyrybų vos po aštuonių mėnesių.
Marilyn kovojo už lyčių lygybę
Kai galvojame apie feministines ikonas, Marilyn nėra pirmoji moteris, kuri ateina į galvą. Ji prisimenama dėl savo gražaus veido, tačiau ji buvo daug daugiau. Marilyn buvo aktyvi kovotoja represinėje visuomenėje, kurioje dominuoja vyrai, ir atsisakė būti diskriminuojama dėl savo lyties. Marilyn palaikė kūno pozityvumą dešimtmečius prieš tai, kai ji s tapo socialiniu judėjimu. Marilyn kovojo už lyčių lygybę pramonėje, kurios centre buvo vyrų dominavimas. Ji nebijojo pabrėžti, kad filme „Džentelmenai renkasi blondines“ jai nebuvo mokama vienodai kaip jos bendražygiui Jane Russell.
Monroe buvo įkūrusi savo kino kompaniją
Monroe 1955 m. kartu su draugu ir fotografu Miltonu Greene įkūrė Marilyn Monroe Productions. Monroe priklausytų 51 procentas bendrovės akcijų ir ji eitų prezidentės pareigas, jei šiandien būtų gyva. M. Greene buvo viceprezidentas, jam priklausė 49 proc. bendrovės akcijų. Monroe kompanija sukūrė vos du filmus prieš ankstyvą jos mirtį 1962 m.