Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Amerikiečių bendrovės vadovo įrašas „LinkedIn“ platformoje sukėlė skandalą: vyras ragina niekada nesamdyti darbuotojo

Amerikiečių bendrovės vadovo įrašas „LinkedIn“ platformoje sukėlė skandalą: vyras ragina niekada nesamdyti darbuotojo, kuris ieško darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros

Šiandien darbdaviai turi būti itin atidūs skelbdami pranešimus internete ir turi žinoti, kaip reprezentuoti savo įmonės prekės ženklą.

Scott Kuru, kuris yra įtrauktas į „LinkedIn“ kaip bendrovės „Freedom Property Investors“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, neseniai pasidalijo savo nuomone, ar įmonės turėtų samdyti darbuotojus, kurie pripažįsta, kad nori, kad jų darbdavys palaikytų sveiką jų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.

S. Kuru savo „LinkedIn“ sekėjams papasakojo, kodėl nesutinka su darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros siekimu. S. Kuru pradėjo įrašą tvirta pozicija, sakydamas: „Niekada nesamdykite nieko, kas ieško darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros“. Toliau jis paaiškina, kad jis nėra visiškai prieš tai ir sutinka, kad visi žmogaus gyvenimo aspektai turi būti harmonijoje, kad jis galėtų išnaudoti visą savo potencialą. Generalinis direktorius toliau aiškina, kad jo tikslas yra suteikti žmonėms galimybę užsidirbti pragyvenimui augant karjerai, o būtent tada jo įrašas pradeda įgauti toną, su kuriuo daugelis gali nesutikti. 

S. Kuru sako, kad dauguma žmonių, kurie sako, kad jiems reikia darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros, nesiekia augti karjeroje. Jis taip pat sako, kad jie nėra įsipareigoję tobulėti nei patys, nei įmonėje kaip darbuotojai, kurioje nori dirbti. Bendrovės vadovas priduria: „Mačiau, kad daugelis įmonių siūlo 4 dienų darbo savaites, siekdamos pritraukti darbuotojus. Vieninteliai darbuotojai, kuriuos jie pritraukia, yra tie, kurie atsisakė savo augimo. Todėl jie kuria žemo lygio žaidėjų komandas ir kompanijas, kurios laikui bėgant atima pelną ir rezultatus. Niekada nedarykite šios klaidos su savo komanda ar kompanijomis“, – pasakoja S. Kuru.

Mergina, darbas
Mergina, darbas
Shutterstock nuotr.

Kaip ir tikėtasi, prieštaringai vertinamas jo komentaras padarė tai, ko jis greičiausiai ir siekė – pritraukė kitaip mąstančius. Pirmasis po jo įrašu pakomentavęs asmuo paniekino S. Kuru požiūrį. Ji pakomentavo: „Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros apibrėžimas šiandieniniame kontekste yra itin svarbus. 1 iš 2 amerikiečių yra perdegęs. Ką jums tai sako? Atėjo laikas pakeisti požiūrį į tai, kaip elgiatės su darbuotojais darbo vietoje“, – rašė vienas iš pakomentavusių po įrašu.

Profesionalai iš visų „LinkedIn“ kampelių sujudo, kad S. Kuru suprastų, kad jo požiūris yra kurčias ir atgrasus – tai yra pagrįsta, nes dauguma įmonės vadovų žino, kad žmonės dirba geriau, kai yra suderintas jų darbinis ir asmeninis gyvenimas. Tyrimai įrodo, kad S. Kuru požiūris neteisingas visose prielaidose apie darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. 2020 m. gruodžio mėn. atliktas tyrimas parodė, kad 76 % amerikiečių darbuotojų patyrė perdegimą dėl pernelyg ilgų darbo valandų. Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra yra daugiau nei paprasta frazė. Tai pagerina darbuotojų įsitraukimą, sumažina darbdavių sveikatos priežiūros išlaidas ir pagerina rezultatus. Darbuotojai, gyvenantys subalansuotą gyvenimą, dirba 21% našiau, todėl jie yra daug efektyvesni nei tie, kurie yra pervargę. 

Sumažėjus perteklinėms darbo valandoms, darbuotojai natūraliai džiaugiasi tuo, o darbdaviui tai yra naudinga, nes didėja individualus produktyvumas ir sumažėja darbuotojo klaidų. 

Mano išsaugoti straipsniai