Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Seimo opozicija nemato pagrindo naikinti M. Drobiazko pilietybę: tam nėra svaraus argumento

Seimo opozicija nemato pagrindo naikinti M. Drobiazko pilietybę: tam nėra svaraus argumento

 Seimo opozicija kritiškai vertina Pilietybės reikalų komisijos rekomendaciją šalies prezidentui dėl ledo čiuožėjos Margaritos Drobiazko pilietybės naikinimo. Politikų teigimu, tam nėra teisinio pagrindo.

„Šiuo atveju, kad ir kaip nepatiktų, kad ir kaip nepateisiname jos elgesio, kad ir kaip antivalstybiškai ir bendražmogiška prasme ir tiesų ciniškas jos elgesys, man atrodo, teisinio pagrindo atiminėti (pilietybę – ELTA) ir daryti tokius veiksmus vis tik nėra“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Savo ruožtu Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė atkreipė dėmesį, kad Pilietybės įstatymo pataisos, numatančios galimybes panaikinti išimties tvarka suteiktą pilietybę, neatitinka tarptautinės teisės normų. Be to, pasak jos, įstatymo negalima taikyti atgaline tvarka.

„Ne tik aš kritikavau. Priminsiu, kad buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas, ponas Žalimas taip pat kritikavo. Išties, pats įstatymas neatitinka tų nuostatų, kurios yra tarptautinėje teisėje. Jis pagal savo pobūdį yra diskriminacinis, nes yra nusitaikyta tik į tuos žmones, kurie turi dvigubą pilietybę. Tai šiuo atveju pilietybės gavimo ir kitų sąlygų atžvilgiu žmonės negali būti diskriminuojami“, – parlamente žurnalistams sakė politikė.

„Antra vertus, įstatymas yra priimtas po Drobiazko visų įvykių. Tai jūs man pasakykite, kaip jis galėtų galioti atgal?“ – kėlė klausimą A. Širinskienė.

Be to, pažymėjo parlamentarė, naikinti išimties tvarka suteiktą pilietybę reikia svaraus argumento, susijusio su galimomis grėsmėmis šalies saugumui. A. Širinskienės teigimu, tokių išvadų, susijusių su čiuožėja M. Drobiazko, Valstybės saugumo departamentas (VSD) nepateikė.

„Nepamirškime, kad sąlyga yra rizika arba grėsmė nacionalinio saugumo interesams. Iš, kaip suprantu, jokių pastabų dėl nacionalinio saugumo intereso ir grėsmių nebuvo gauta. Tos grėsmės vėliau, kiek atsimenu, buvo sukurtos vienoje iš ministerijų“, – kalbėjo A. Širinskienė.

„Iš tikrųjų, neatrodo kaip teisinė valstybė – pradedant įstatymų priėmimu ir baigiant tuo, kaip tą įstatymą ar situaciją bandoma pritempti prie konkretaus žmogaus“, – sakė ji.

Ketvirtadienį posėdžiavusi Pilietybės reikalų komisija pateikė rekomendaciją prezidentui Gitanui Nausėdai, siūlydami panaikinti išimties tvarka suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę ledo šokėjai Margaritai Drobiazko. Galutinį sprendimą dar turės priimti prezidentas.

Kaip skelbta anksčiau, iniciatyvos dėl M. Drobiazko pilietybės panaikinimo ėmėsi grupė Seimo narių, kreipęsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM). Pastaroji, įvertinusi atsakingų institucijų išvadas, savo ruožtu kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama priimti sprendimą dėl išimties tvarka čiuožėjai suteiktos pilietybės.

Rašte pažymima, kad, institucijų vertinimu, M. Drobiazko bendradarbiauja su Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona Tatiana Navka, dalyvauja jos organizuojamuose šokių ant ledo pasirodymuose. Nurodoma, kad tokie renginiai padeda plėtoti Maskvos režimo naratyvą apie „Rusijos pasaulį“ ir stiprinti Kremliaus galią.

Visgi, šią savaitę išplatintame viešame laiške Pilietybės reikalų komisijai M. Drobiazko kritikuoja siūlymus panaikinti jai suteiktą pilietybę. Iniciatyvą ji vadina „raganų medžiokle“ ir tvirtina, kad kartu su šokių ir gyvenimo partneriu Povilu Vanagu neša „kultūros ir gėrio šviesą“, o propagandinėje veikloje nedalyvauja.

Rusijoje gimusiai ir gyvenančiai M. Drobiazko Lietuvos pilietybė buvo suteikta išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.

Mano išsaugoti straipsniai