NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Pasitikrink: „Facebook“ tau – draugas ar priešas?

Socialinės medijos poveikis psichinei sveikatai: kaip valdyti informacijos perteklių?

Socialinės medijos neatsiejama šiuolaikinės visuomenės dalis. Milijonai žmonių kasdien praleidžia valandas naršydami įvairias platformas, kuriose dalijasi savo mintimis, seka naujienas ir stebi kitų žmonių gyvenimus. Nors socialinės medijos suteikia galimybę bendrauti ir pramogauti, jos taip pat gali daryti neigiamą poveikį psichinei sveikatai. Viena didžiausių problemų – informacijos perteklius, kuris gali sukelti stresą, nerimą ir net depresiją. Kaip šiuolaikiniame pasaulyje apsaugoti savo psichinę sveikatą?

1. Sumažink laiką socialiniuose tinkluose

Vienas iš efektyviausių būdų sumažinti informacijos perteklių – apriboti laiką, praleidžiamą socialiniuose tinkluose. Daugelis išmaniųjų telefonų turi funkcijas, leidžiančias stebėti ir reguliuoti laiką, praleistą įvairiose programėlėse. Nustatykite dienos limitus arba paskirkite tam tikras valandas, kada naršysite socialiniuose tinkluose. Tai padės išvengti nuolatinio dėmesio blaškymo ir sutelkti dėmesį į svarbesnius dalykus.

2. Filtruokite turinį

Ne visas socialinių medijų turinys yra vienodai naudingas ar reikalingas. Filtruokite savo naujienų srautus ir atsirinkite tik tą informaciją, kuri jums tikrai įdomi ir prasminga. Išjunkite pranešimus apie nereikalingus įrašus, sekite tik tuos žmones ir prekių ženklus, kurie jus įkvepia ir suteikia teigiamų emocijų. Taip išvengsite neigiamos ar bereikalingos informacijos.

3. Praktikuokite „skaitmeninį detoksą“

Kartais visiškai atsitraukti nuo socialinių medijų yra būtina, kad atgautumėte vidinę ramybę. „Skaitmeninis detoksas“ – tai laikinas atsisakymas naudotis socialinėmis medijomis tam tikram laikotarpiui. Tai gali būti kelios valandos, diena ar net savaitė. Tokiu būdu galėsite daugiau dėmesio skirti realioms gyvenimo akimirkoms ir pailsėti nuo informacijos srauto.

4. Būkite sąmoningi apie savo emocinę būklę

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip jaučiatės, kai naudojate socialines medijas. Jei pastebite, kad naršymas kelia nerimą, stresą ar liūdesį, laikas pergalvoti savo įpročius. Kai tik jaučiate emocinį perteklių, sustokite ir padarykite pertrauką. Niekada nereikia priverstinai sekti ar dalyvauti socialiniuose tinkluose, jei tai sukelia neigiamas emocijas.

5. Venkite lyginimosi su kitais

Socialinės medijos dažnai pateikia idealizuotą gyvenimo vaizdą, todėl labai svarbu suvokti, kad tai nėra realus atspindys. Kiekvienas žmogus dalijasi tik geriausiomis savo gyvenimo akimirkomis, tačiau realybė dažnai būna kitokia. Venkite lyginimosi su kitais ir prisiminkite, kad kiekvieno gyvenimas turi ir teigiamų, ir neigiamų pusių, kurių mes dažnai nematome socialiniuose tinkluose.

6. Rūpinkitės savo psichine sveikata ir socialiniais ryšiais

Fizinis ir emocinis ryšys su žmonėmis yra nepakeičiamas. Vietoje to, kad nuolat bendrautumėte per socialines medijas, skirkite laiko tikriems pokalbiams su draugais ir šeima. Psichinei sveikatai labai svarbus bendravimas su žmonėmis akis į akį, pasidalijimas išgyvenimais ir parama vienas kitam.

Mano išsaugoti straipsniai