NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
savitarnos plovykla šunims
maudyti šunį savitarna

Veterinaras įspėja: šunis maudyti vasarą reikia dažniau nei kitais metų laikais

Vasaros laikotarpiu šeimininkai kartu su savo šunimis laisvalaikį leidžia aktyviau nei kitais metų laikais. Po maudynių ežeruose ar upėse bei pasivaikščiojimų parkuose ar miškuose ant gyvūno kailio lieka pastebimų dėmių. Kai kuriais atvejais augintinį tenka maudyti iškart po šių pramogų, o tai gali sukelti nemenką galvos skausmą šeimininkui. Kaip tai padaryti tinkamai ir kokias priemones naudoti, patarimais dalijasi veterinarijos gydytojas Lukas Mačiulis.

Ilgo plauko gyvūnus reikia maudyti dar dažniau

„Nepriklausomai nuo gyvūno kailio ilgio, privalu jį maudyti bent kartą per mėnesį. Tačiau prisiminkite, kad šunys, kurie turi ilgą kailį, reikalauja didesnės priežiūros. Jie lengviau išsipurvina, o laiku gyvūno neišmaudžius – jis pradeda skleisti specifinį kvapą. Dėl šios priežasties ilgo kailio šunis vasaros sezonu privalu maudyti kiek dažniau.  Visgi, tai reikėtų daryti ne dažniau nei kartą per savaitę, o maudynių metu privalu elgtis itin atsargiai. Rekomenduoju nenaudoti per daug šampūno, o naudojamą – tinkamai išskalauti“, – pastebi ekspertas.

L. Mačiulis pabrėžia, kad net jei šuo vandens telkinyje išsimaudė pats, grįžus namo derėtų jį dar kartą išmaudyti. „Vasarą šuo patiria daugybę džiaugsmo – po žiemos jis nori išbandyti vandens telkinius ar palakstyti purvyne. Todėl šiuo laikotarpiu derėtų šunį maudyti kiek dažniau. Jei šuo mėgsta maudynes upėje, ežere ar tvenkinyje – būtina jį išmaudyti pakartotinai, nes paminėtuose vandens telkiniuose yra didelis mikroorganizmų kiekis, kuris gyvūnui gali sukelti dermatitą ar kitas ligas“, – sako veterinarijos gydytojas.

Renkantis priemones svarbu atsižvelgti į alergijas

Pasak specialisto, siekiant išsirinkti tinkamas priemones gyvūnų maudymui, vertėtų atsižvelgti tiek į augintinio kailio spalvą, tiek ir į galimus alergenus. „Kiekvienam šuniui tinka skirtingos maudymo priemonės. Pavyzdžiui, baltiems šunims yra atskiros baltų šunų šampūnų ir kondicionierių linijos. Jei šuns kailis yra kitos spalvos – galima naudoti augintinių kasdieninio naudojimo priemones. Visgi, jei pastebite, kad jūsų gyvūnas yra jautrus ar tapo alergiškas, reikėtų išsirinkti specialių, alergijų nekeliantį šampūną“, – pataria L. Mačiulis

Išmaudžius šunį, visais metų laikais privalu jį tinkamai išdžiovinti. To nepadarius gyvūnas gali susirgti, o ant jo kūno gali atsirasti įvairių odos ligų simptomų. „Noriu pabrėžti, kad išdžiovinti šunį yra būtina visais metų laikais, o vasaros laikotarpiu tai padaryti yra ypatingai svarbu. Jei kailis pakankamai tankus – jis ilgainiui šlapiose vietose gali pradėti šusti. Tai gali lemti ilguoju laikotarpiu atsirandančius bakterinius uždegimus“, – pasakoja veterinarijos gydytojas.

Džiovindami šunį laikykitės kelių pagrindinių principų

Specialistas priduria, kad siekiant šių padarinių išvengti, šunį galima džiovinti įvairiomis technikomis, tačiau esant namuose tam puikiai tiks ir šeimininkų naudojamas plaukų džiovintuvas. „Vienintelis šio prietaiso minusas džiovinant gyvūno kūną, kad tai gali ilgai užtrukti. Tiesa, džiovinant šunį nereikėtų pamiršti ir kelių pagrindinių taisyklių: gyvūnui oras turi būti ne per karštas, kiek žemesnės temperatūros, o džiovinti privalu atitraukus prietaisą kiek toliau. Gyvūnas nepasakys, kad jam per karšta, o pūsdami karštą orą iš arti galite nudeginti jo odą“, – sako veterinaras L. Mačiulis.

Ekspertas priduria, kad šunis maudyti patogiau specializuotose šunų savitarnos plovyklose, kuriose tiek vandens temperatūra, tiek sustatyti profesionalūs džiovintuvai leis tinkamai pasirūpinti šunimi ir jo nesužeisti.

Tokia keturkojų švarinimui skirta speciali savitarnos plovyklos zona „Dog Wash“ atidaryta Kaune, Raudondvario pl. 115E įsikūrusioje „Švaros brolių“ savitarnos plovykloje. Joje įrengta speciali šunų plovimui pritaikyta stotelė, o maudymui paruoštas aštuonių žingsnių procesas: vonelės dezinfekavimas, plovimas vandeniu, šampūnu ir jo išskalavimas vandeniu, augintinio kailio palepinimas kondicionieriumi ir jo skalavimas vandeniu, vakuuminis džiovinimas ir džiovinimas oro srove.

Šuns maudymas šioje zonoje užtrunka iki 30 minučių. Šunų maudymo savitarnoje naudojamas universalus šampūnas ir kondicionierius, šeimininkai maudymo zonoje ras prijuostes, padėsiančias apsisaugoti nuo vandens. Šuns maudymas, priklausomai nuo jo veislės ir dydžio, vidutiniškai kainuoja nuo 3 iki 17 eurų.

Mano išsaugoti straipsniai