NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Lietuvoje tuoj pasirodysianti sensacija „Pokémon Go“ : kuo ji naudinga ir kuo... pavojinga?

Lietuvoje tuoj pasirodysianti sensacija „Pokémon Go“ : kuo ji naudinga ir kuo… pavojinga?

Tikra sensacija tapusi Japonijos technologijų bendrovės „Nintendo“ mobilioji programėlė „Pokémon Go“ jau greitai pasieks ir mūsų šalį.

Tikriausiai jau girdėjai apie pasaulyje plačiai nuskambėjusį, analogų neturintį naują žaidimą. Žaidimo esmė – naudojantis geolokacija, populiarieji pokemonų personažai perkeliami į realią aplinką, todėl žaidėjams reikia juos surasti, treniruoti ir kovoti. Tau paprasčiausiai tereikia vaikščioti lauke ir gaudyti mažyčius animacinius, virtualius pokemonus netoli savo išmaniojo telefono.

Kol daugelis užsienyje gyvenančių žmonių eina iš proto dėl žaidimo, mes laukiame nesulaukiame pasirodant programėlęs ir Lietuvoje. Vis dėlto kaip ir dauguma reiškinių, „Pokémon Go“ turi tiek pliusų, tiek minusų. Patariame tau su jais susipažinti prieš įsitraukiant į žaidimą.

Teigiamos pusės:

1. „Pokemon Go“ puikus būdas ne tik pasivaikščioti, susipažinti su gimtu miestu, jo kraštovaizdžiu, bet ir sustiprinti socialinius ryšius ir susirasti draugų. Juk užkalbinti tą, kuris taip pat žaidžia šį žaidimą daug lengviau nei pasilabinti su tiesiog gatvėje vaikštinėjančiu praeiviu.

2. Žaidžiant šį žaidimą sėkmingai galima kovoti su depresija! JAV mokslininkai teigia, jog depresija sergantiems žmonės šis žaidimas gali tapti puikia proga pralinksmėti ir neužsidaryti namuose tarp keturių sienų. Todėl tikimybė, jog žaidžiant šį žaidimą nuvysi slogutį, labai didelė.

3. Kasdienybei tai suteikia ypatingo žavesio. Daaugelį žavi idėja, jog personažai, kuriuos jie dievino prieš 17 metų, sugrįžo, ir grįžo į realų pasaulį! Žmonėms pateikiama iliuzija, jog animaciniai herojai gyvena tikrame pasaulyje. Ar tai nėra nuostabu?

Neigiamos pusės:

1. Privatumo pažeidimas. Sklinda kalbos, jog žaidimo kūrėjai gauna visą informaciją apie vartotojus iš jų naudojamos „Google“ paskyros. Todėl tai žeidžia vartojojų privatumą bei saugumą. Tiesa, ši informacija nėra iki galo patvirtinta.

2. Didėja traumų bei susižalojimų tikimybė. Daugelyje šalių, kuriuose jau įgalintas šis žaidimas, gaunami pranešimai apie sužalojimus ieškant pokemonų. Ant gatvės ar ant bėgių padėti pokemonai – itin rizikinga, mat norėdami juos pagauti žmonės rizikuoja savo gyvybe. Daugelis žmonių, gaudydami pokemonus, suklumpa, o vienas vaikinas, radęs pokemoną arti gilaus vandens telkinio, vos išvengė mirties, mat gaudydamas pokemoną suklupo ir nedaug trūko, jog būtų įkritęs į vandenį.

3. Didėja apiplėšimų rizika. JAV užfiksuotas atvejis, kai policijos pareigūnai ieškojo įtariamojo, kuris žaidimo pagalba viliojo žaidėjus į atokias miesto vietas ir bandė apiplėšti. Tikėtina, jog ir mūsų šalyje dėl šio žaidimo gali didėti nusikaltimų skaičius, todėl žaidimo kūrėjai liepia pasisaugoti ir būti atsargiems žaidžiant šį populiarų žaidimą.

Mano išsaugoti straipsniai