Finansų valdymas – puikus būdas susitaupyti daugiau pinigų ir teisingai paskirstyti biudžetą, tačiau daugelis mūsų vistiek sugebame atsidurti situacijose, kur tenka skaičiuoti paskutinius centus. Išmokti teisingai paskirstyti savo finansus – įgūdis, kurio gali išmokti ir pati. Žinoma kiekvienas atvejis yra skirtingas. Tebūna šie patarimai tik pradžia puikiam planavimui
PLANUOK
Taip, tai gali atrodyti, kaip pats nuobodžiausias dalykas pasaulyje, bet tai padės išvengti didžiausių piniginių problemų. Turimą biudžetą surašyk į užrašų knygutę, kompiuterį ar telefoną, rask sau patogiausią vietą ir tai išskirk į skirtingas grafas, viena iš jų bus skirta būtiniausioms reikmėms, kitos grafos kitiems. Pradžiai pamėgink užsirašyti būtiniausias reikmes, papildomos išlaidas ir nepamiršk skyrelio taupymui. Žinoma, šias kategorijas gali aprašyti smulkiau, tačiau tai padės geriau suvokti turimą mėnesio ar savaitės biudžetą. Jei tai skamba be galo nuobodžiai, padaryk tai smagiu užsiėmimu, dekoruok šias lenteles ir naudok skirtingų spalvų rašiklius, bei lipdukus.
ATSIMINK IŠLAIDAS
Taip pat, kaip ir mėnesio biudžeto planuotojui savo telefone gali susikurti išlaidų sąrašą. Kiekvieną kartą įsigijusi naują prekę ar už ką nors sumokėjusi, užsirašyk tai į telefoną, net jei tai ir būtų keli išleisti centai. Tuomet mėnesio gale peržiūrėk savo išlaidas. Tai į tavo gyvenimą įves šiek tiek daugiau disciplinos ir padės išvengti dienų, kuomet pinigus leidi negalvodama. Kai prieš savas akis išvysi kiek pinigų išleidai kavai išsinešimui ar kitoms reikmėms suvoksi kiek daug pinigų išties gali sutaupyti, atsisakiusi keleto smulkių pagundų.
UŽSIDIRBK
Ar susiduri su begaliniu poreikiu nuolat įsigyti naujų drabužių ar aksesuarų? Jei šiuo metu neturi darbo ar gauni nedideles sumas kišenpinigių, pagalvok apie alternatyvius būdus užsidirbti pinigų. Ar turi begales nereikalingų drabužių? Atlik drabužių reviziją! Drabužiai, kurie nesulaukia tavo meilės gali būti kito žmogaus atradimas. Parduok juos ir taip pasididink savo mėnesinį biudžetą.
Vinted – viena puikiausių vietų, kurioje gali įkelti savo dėvėtų drabužių nuotraukas ir juos parduoti ar išmainyti. Dabar gali atsisiųsti ir programėlę, tad drabužius gali parduoti dar greičiau.
Šią svetainę, gali panaudoti savo “mažam” verslui. Estetiškos nuotraukos visuomet sulauks didesnio pasisekimo, na, o jei esi įgudęs šios svetainės vartotojas, gali pagalvoti ir apie mažą verslo planą. Nemažai pardavėjų laisvalaikiu ieško išskirtinių vintažinių drabužių, kuriuos vėliau parduoda už didesnę kainą.
Blusturgiai – dauguma miestų turi savus blusturgius, tereikia trumpos paieškos. Juose panašiu principu gali parduoti savo nebenaudojamus daiktus ir drabužius, susitikdamas su pirkėjais akis į akį. Tai užims daugiau laiko, bet tai yra ganėtinai smagus būdas užsidirbtu pinigų ir socializuotis – susipažinti su kitais renginio dalyviais. Tavo mieste nėra blusturgio? Nenuliūsk ir tapk iniciatore. Pasiūlyk šį renginį, gal tai bus puiki pradžia naujiems užsiėmimams universitete ar mokykloje?
Mėgsti užsiimti rankdarbiais? Etsy taps tavo geriasiu draugu! Šioje svetainėje gali pardavinėtu savo kūrinius ir paremti kitus autorius.
NUOLAIDOS, NUOLAIDOS, NUOLAIDOS
Vienas puikiausių būdų sutaupyti pinigų. Ar ir tu negali atsispirti nuolaidų sezonui, kuomet bėgi ir aklai perki prekes, ir tik vėliau supranti, jog jų tau nereikėjo. O kitą dieną tenka gailiai išleisti pinigus svarbaus darbo spausdinimui. Dėl šių atvejų visuomet domėkis įvairiomis nuolaidomis. Nustebsi,kiek daug parduotuvių pritaiko nuolaidas moksleiviams ar studentams. Tai ypač pritaikoma internetinei prekybai. Prieš įsigyjant bet kurį daiktą, visuomet pasidomėk ar galėtum gauti nors ir mažą nuolaidą? Apie tai mažai šnekamą, bent būtent į taupymo sąrašą nukeliaus daugiau pinigų.
Jei nori taupymą paversti smagia pramogą pabandyk šias programėles:
Spendee – tarsi virtuali tavo piniginė. Čia gali užsirašyti turimą sumą ir suskirstyti ją į kategorijas, taip pat užsirašyti išlaidas. Jei nori, šią informaciją gali pridėti į asmeninį kalendorių ar pasidalinti su artimu žmogumi.
Monefy – veikia panašiu principu, tik čia gali planuoti dienos, savaitės, mėnesio ar metų biudžetą. Taip pat gali atskirai stebėti turimus grynuosius pinigus arba kortelės balansą.
Regis negali susilaikyti neišleidusi paskutinių likusių pinigų? Visuomet pagalvok apie tai, jog kuo daugiau pinigų nukeliaus į taupyklę tuo daugiau pinigų turėsi senai išsvajotai prekei ar kelionei į kitą šalį.