„Šiauliuose naikinamas „Haid“ parku tapęs amfiteatras“ – štai tokios citatos, šiuo metu pasirodė Šiaulių laikraščiuose. Jaunimas kilo į kovą su jų pamėgto parko naikintojais. Šiauliuose jau kurį laiką tvyro įtampa, kuri dabar tikrąja to žodžio prasme peraugo į konfliktą. Šiauliuose esantis amfiteatras, kurio paskirtis jau bemaž 17 metų yra kultūrinis ugdymas, pamažu privatizuojamas.
Ką tai reiškia? Parkas gali būti naudojamas visai kitoms reikmėms. Čia gali iškilti daugiabučiai, parduotuvės, viešbučiai…
Į šį amfiteatrą jau 17 metų renkasi ir žaidžia ne tik darželinukai. Alternatyvus jaunimas bei studentai čia rengia akcijas, dailininkai kasmet atnaujina graffiti darbų parodas, religingi žmonės nevengia pasakoti savo pranašysčių… Parkas – populiari susitikimų ir laisvalaikio praleidimo vieta.
Šis amfiteatras turi istorinės reikšmės – čia pirmą kartą Šiauliuose buvo iškelta trispalvė.
Šiuo metu į šiauliečių amfiteatrą nusitaikė vienos korporacijos vadovas… Vietoje amfiteatro žada atsirasti viešbutis. Kaip minima viename dienraštyje, su integruota vieša erdve, kur ketvirtajame aukšte būtų leista dainuoti darželinukams… Patrauklu?
Jaunimas nemoka tylėti
Šaltokas vasario 8-osios vakaras. Mieste dalinamos skrajutės, kuriose parašytas štai toks tekstas: „Flash mob! 5 minučių tylos akcija vasario 9-ąją. Lygiai 21 valandą, suplojus, uždegame žvakutes ir tyliai, nekalbėdami, stovime 5 min. iki kito suplojimo, po kurio užpučiame žvakutes ir nebyliai pasišaliname. Ačiū, kad prisidedate prie akcijų, skirtų amfiteatro išsaugojimui!”
Smalsumas nugalėjo – į įvykio vietą ateinu truputį anksčiau. Prie amfiteatro jau būriuojasi įvairaus amžiaus žmonės: jaunimas, Šiaulių menininkai.
Pirmasis suplojimas – dalyviai išsirikiuoja palei amfiteatro suolus ir tyli. Rankose žiburėliai. Praeiviai nežiūri skeptiškai – atsirado ir tokių, kurie, nors ir neturėdami žvakutės, atėjo ir prisijungė prie Flash Mob dalyvių.
Antrasis plojimas – dalyviai išrikiuoja visas žvakutes palei amfiteatro sceną ir išsiskirsto. Nuotaika – slogi.
Kam visa tai?
„Jaunimas palaiko šią vietą. Mes pasirinkome Flash Mob išraiškos būdą, nes, kiek yra žinoma, savivaldybę jau pasiekė bemaž 900 peticijų. Ar matote skirtumų? Ką galėtų pakeisti 901 peticija?
Mes suradome alternatyvą – Flash Mob akciją. Mes neprotestuojame ir nestreikuojame – mes norime parodyti, kad jaunimui amfiteatras yra svarbus,“ – tai teigė vienas iš šios akcijos iniciatorių, nenorėjęs atskleisti savo vardo.
„Visame pasaulyje viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė yra vertinama kaip pažangus dalykas. Mūsų pagrindinis siekis – kad miesto centre įkurtas amfiteatras taptų patrauklia, gyva, tvarkinga ir visiems miesto gyventojams prieinama vieta,“- teigia Šiaulių miesto savivaldybė.