JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Old school’as – tai, kas laikui bėgant nemiršta (foto)

Old school dažnai suprantama kaip nostalgija, malonūs prisiminimai, neįspraudžiami į jokius praeities, laiko ar vietos rėmus – vienam tai reiškia jaunystę, kitam pasenusią nebemadingą muziką ar nestilingus, močiutės palėpėje rastus daiktus.
Vėliau tai tapo žargonas, reiškiantis subkultūras, išsivysčiusias netolimos praeities kartose, dar vadinamame „retro“ laikotarpy.

Mene old school’as nereiškia nieko blogo ar pašiepiamo, o kaip tik laikus, kai buvo suvokiami kiti, dažnai idealizuoti kūrybos standartai.

Old School dažnai suprantama kaip nostalgija, malonūs prisiminimai, neįspraudžiami į jokius praeities, laiko ar vietos rėmus – vienam tai reiškia jaunystę, kitam pasenusią nebemadingą muziką ar nestilingus, močiutės palėpėje rastus daiktus.

Hip hop

Terminas „Old School“ įgavo platesnę reikšmę 1986 –aisiais, kai buvo išpopuliarintas repo kultūros. Old school’as – tai hiphopo pradininkų kultūra, jų kūrybos stilius ir technika. 1970 – 1980 m. “old school” simbolizavo repo eros pradžią, šaknis, kurias kūrė tokie vardai kaip Grandmaster Flash, Afrika Bambataa, Sugar Hill Gang, Kurtis Blow ir Run-DMC.

DJ Grandmaster Flash

Per 30 metų hiphopo istorijos laikotarpį, tik keli atlikėjai galėtų lygintis savo populiarumu su DJ Grandmaster Flash. Jo tikrasis vardas Josephas Saddleris. Jis yra ne tik vienas iš trijų hiphopo pionierių, išpopuliarinusių šį stilių, bet ir pirmasis DJ, pavertęs patefono plokštelę muzikos instrumentu. Jis taip pat subūrė vieną pimųjų repo grupių „The Furious Five“.

Daugiau apie tai skaitykite

  • čia

    Kiek vėlesnis laikotarpis, nuo 1984 iki 1986 metų su tokiais reperiais kaip LL Cool J buvo pavadintas Mid School. O štai New School judėjimą sudarė tokia atlikėjų karta kaip „Public Enemy“ ir Eric B & Rakim.

    Kadangi hiphopas darėsi vis populiaresnis, brendo naujos atlikėjų kartos ir reikėjo jas kažkaip įvardinti, tai kas buvo New school’as virsdavo į “Old school’ą“.

    Nepaisant šios maišalynės, 1990 – ųjų vidury visa repo muzika imta vadinti Old School. Šis stilius išplito tarp R&B muzikos gerbėjų, rašo grandmasterflash.com.

    Electro

    „Oldskool“ (su „k”) muzikos istorijoje reiškia populiarų ankstyvųjų devynesdešimtųjų muzikos stilių, dar vadinamu rave. Net po 20 metų, šiandien old skool/rave muzikos vakarėliai vis dar populiarūs. Didžiojoje Britanijoje jie virto mini festivaliais ar tokiais klubais kaip „Fantazia“, „Rezerection“, „Raindance“, „Obsession“, „The Eclipse“, „Helterskelter“ ar „Perception“.

    Rock

    Roko muzikos pasaulyje “Old school’u” yra laikomas periodas nuo 1970–ųjų, kai atsirado rokas ir sunkusis metalas iki 1990-ųjų, kai susikūrė grunge stilius.

    Aštuonesdiešimtieji yra roko klestėjimo laikotarpis, išauginęs tokias grupes kaip „Guns n’ Roses“, AC/DC,
    „Metallica“, „Poison“, „Kiss“, „Whitesnake“, „Judas Priest“ ir daugybę kitų…

    Tuo metu pripažinimą ir šlovę buvo įmanoma pelnyti tik dėl talento ir neginčijamo meistriškumo. Istorijoje randame tokius kūrėjus kaip Stevies Ray Vaughanas, Steve’as Stevensas, Slash, Eddies Van Halenas ir kt.

    Eddie „padovanojo” pasauliui tokią naujovę kaip “two-handed tapping”, bei pradėjo naudoti įvairius, dabar jau neatsiejamais muzikos komponentais tapusius efektus (harmonics, vibrato, tremolo picking). Šios ir kitos “naujai atrastos” gitaros virtuozo technikos buvo saugomos ir iki pirmojo albumo išleidimo. Eddie, grodamas solo partijas bei sunkesnius rifus, atsukdavo nugarą publikai, kad nieks napamatytų, kaip jis tai daro…

    Old School – tai laikotarpis, aprėpiantis beveik visas meno rūšis: madą, muziką, literatūrą, piešimą… Tai laikotarpis, kurį nesikuklinant galima vadinti muzikos renesansu, įkvėpusiu ir vis dar įkvepiančiu jaunuosius kūrėjus bei klausytojus.

  • Mano išsaugoti straipsniai