Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
5 patarimai iš profesionalo lūpų kaip surengti įsimintinas išleistuves

5 patarimai iš profesionalo lūpų kaip surengti įsimintinas išleistuves

Išleistuvės – vienas svarbiausių įvykių moksleivių gyvenime, per kurią norisi dar kartą pabūti su bendraklasiais, prisiminti mokykloje praleistus metus – smagiausias istorijas, juoką, ašaras, šmaikščiausius mokytojus ar pirmąją meilę. Tačiau, kad šventė būtų įsimintina, dažnai tam reikia skirti ne tik nemažai pinigų, bet ir laiko.

„Savo mokyklos išleistuves planavome visą mėnesį, o galiausiai viską atšaukėme ir nešventėme išvis. Buvo tik oficialus diplomų įteikimas, po jo visi išsiskirstėme. Taip ir neturėjome šventės, kurioje paskutinį kartą su bendraklasiais gerai pasilinksmintume“ – nusivylimu dalijasi dabar jau trečiakursė studentė Gintarė.

Renginių vedėjas ir organizatorius, „ProEvents“ įkūrėjas Vilius Vasilius sako, kad tokių atvejų kaip Gintarės nebūna daug. Dažniausiai moksleiviams patiems įmanoma susiorganizuoti šventę, tačiau norint, kad ji vyktų sklandžiai ir visiems jos dalyviams paliktų tik geriausius prisiminimus, reikia nemažai padirbėti. Svarbu nepamiršti, kad abiturientai yra užsiėmę ne šventės organizavimu, o brandos egzaminais, todėl suderinti abu dalykus gali būti iš tiesų per sunki užduotis moksleiviui. Visgi sunkiai dirbant – tikrai įmanoma.

Vilius sutiko pasidalinti patarimais, nuo ko reikėtų pradėti ir ko nepamiršti planuojant išleistuvių šventę.

Jei norite pigių ar visai nemokamų išleistuvių – ieškokite paprastų idėjų

Išleistuvių šventės kaina gali labai skirtis nuo jūsų norų – būti labai didelė arba nekainuoti nieko. Dažniausios kainos abiturientų išleistuvėms svyruoja nuo 30 iki 80 eurų žmogui ir daugiausiai tam įtakos turi pačių moksleivių norai bei dalyvaujančių žmonių skaičius. Tie, kurie nori sutaupyti, turėtų pasukti galvas ir tikrai ras daugybę alternatyvių būdų linksmai, bet pigiai atšvęsti išleistuves. Vienas tokių – susitarti su bendraklasiais, jog išleistuves paminėsite kokiame nors klube, į kurį įėjimas būtų nemokamas. Žinoma tokiu atveju klube būtų daug svetimų žmonių, nebūtų akcentuojama, jog tai išleistuvių šventė, nebūtų tam skirtos programos, tačiau linksmai atšvęsti išleistuvių šventę galima to ir neakcentuojant.

Išleistuvės
Išleistuvės
Shutterstock

Pradėkite organizuoti šventę kuo įmanoma anksčiau

Jeigu nusprendėte išleistuves organizuoti patys – pradėkite tai kuo galima anksčiau. Taip nušausite du zuikius vienu šūviu – derantis iš anksto galima gauti geresnes kainas ir egzaminai nuo organizacinių klausimų nenukentės, nes viskas bus suderinta iš anksto. Renginių organizatorius pataria moksleiviams pradėti organizuoti didelę išleistuvių šventę bent prieš 4-5, o kuklesnę prieš 1-2 mėnesius.

Tie, kurie nori sutaupyti, turėtų pasukti galvas ir tikrai ras daugybę alternatyvių būdų linksmai, bet pigiai atšvęsti išleistuves. Vienas tokių – susitarti su bendraklasiais, jog išleistuves paminėsite kokiame nors klube, į kurį įėjimas būtų nemokamas

Pirmiausiai rezervuokite šventės vietą ir vakaro vedėją

Pradėti reikėtų nuo datos pasirinkimo ir svarbiausių dalykų – šventės vietos bei vakaro vedėjo paieškos. Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos išsprendus tolimesnis organizavimas eisis kur kas lengviau. Žinoma, taip pat svarbu pasirūpinti geru fotografu, jog patys gražiausi atsiminimai liktų įamžinti nuotraukose. Jeigu leidžia finansinės galimybės, reikėtų pasirūpinti video filmuotojų komanda, nes po kelių metų per klasės susitikimą bus labai smagu viską prisiminti.

Rinkitės tik profesionalų vedėją ir pasidomėkite jo dienotvarke

Organizuojant šventę, galima sutaupyti transportui arba pramogoms, bet jokiu būdu neatsisakykite renginio vedėjo. Būtent vedėjas yra tas žmogus, kuris gali šventę paversti nepamirštama arba ją sugadinti. Ir tai tikrai nereiškia, jog savo šventei turėtumėte užsisakyti pačius brangiausius, dažnai matomus Lietuvos televizijos ekranuose, vedėjus. Yra daug jaunų, energingų ir atsidavusių savo darbui vedėjų, kurie nėra labai žinomi, tačiau yra savo srities profesionalai. Taip pat pasidomėkite, kokia yra jų darbotvarkė likus kelioms dienoms iki jūsų renginio. Ypatingai svarbu, kad dieną prieš šventę vedėjęs nebūtų vedęs naktinio renginio ar kito varginančio darbo – pervargęs ar nemiegojęs, jis gali neišpildyti visų jūsų lūkesčių.

Jeigu leidžia finansinės galimybės, reikėtų pasirūpinti video filmuotojų komanda, nes po kelių metų per klasės susitikimą bus labai smagu viską prisiminti

Išleistuvės
Išleistuvės
Shutterstock

Pasikonsultuokite su profesionalais – nebijokite renginių organizatorių pagalbos

Vienas iš dažniausiai moksleivius užklumpančių sunkumų yra organizacinių klausimų patirties stoka. Daugybė klubų, sodybų ir kitų vadybininkų teigia, kad moksleiviai ateina teirautis kainų savo šventėms, neturėdami jokio supratimo apie rinkos kainas. Taip ne vieni moksleiviai yra sumokėję didžiules sumas. Kad taip nenutiktų, rekomenduočiau kreiptis į renginių organizatorius, kurie ne tik gerai išmano kainas, bet ir gali gauti geresnes nuomos sąlygas. Lygiai taip pat yra ir su kitomis šventės sudedamosiomis dalimis: pradedant renginių vedėjais, baigiant muzikinėmis grupėmis. Jeigu vis tik nusprendėte viską organizuoti patys ir norite viso to išvengti – paieškokite savo pažįstamų tarpe renginių organizatorių, kurie galės patarti vienu ar kitu klausimu.

Mano išsaugoti straipsniai