Tikrai visos turime bendraklasį, kursioką, draugę ar draugą, kuris nuolatos kūprinasi, o sėdėdamas visiškai nepaiso taisyklingo sėdėjimo taisyklių. Mergyt, o gal tai tu dažniausiai panašėji į Paryžiaus katedros kuprių, o ne į tiesią it stygą baleriną? Kaip mat tieskis!
1. Netaisyklingai sėdint labai jauname amžiuje galima sulaukti [-[0]-] [-[1]-] . Kaip žinia, su stuburo problemomis susiduriama vis jaunesniame amžiuje. Nugaros skausmas lydi net labai jaunus asmenis, todėl jei nenori ankstyvų nugaros problemų – kaipmat ištiesk. Būtų apmaudu būnant dvidešimties jau gerti vaistus nuo nugaros maudimo…
2. Kūprinantis sumenksta tavo įvaizdis kitų akyse. Besikūprindama ar besikūprindamas mažini pasitikėjimą savimi ir menkini savo įvaizdį kitų žmonių akyse! Kaipmat išsitiesk ir pajusi, jog aplinkiniai į tave žvelgia pagarbiau.
3. Netaisyklingai sėdėdama žaloji savo [-[3]-] . Netaisyklingai sėdint kenki ne vien nugaros raumenims – tavo vidaus organai, tokie kaip skrandis, širdis kenčia lygiai taip pat, mat netaisyklinga kūno poza skatina šių organų sutrikimus. Netaisyklingą sėdėsena gali iššaukti virškinamojo trakto sutrikimus, kvėpavimo sutrikimus.
4. Netaisyklingai sėdint jautiesi labiau pavargusi. JAV tyrėjų duomenimis, ilgą laiką netaisyklingai sėdintys žmonės labiau pavargsta nei tie, kurie laikyseną sugeba išlaikyti tiesią. Tyrėjai tai aiškina tuo, jog netaisyklinga sėdėsena skatina viso kūno nuovargį, o tuo pačiu ir psichologinį nuovargį.
5. Kūprinantis tolini sėkmę! Dar vienas tyrimas, atliktas Vokietijoje, atskleidė, jog tiesiai sėdintys bei stovintys žmonės yra linkę gyventi nesėkmingesnius gyvenimus, o štai tiesesni – kur kas turiningesnius. Tyrėjai aiškina, jog tai remiasi tu, jog tiesesni žmonės labiau save myli, jaučia harmoniją, yra drąsesni.
6. Kūprinimasis gali… taip ir neatnešti meilės. Susikūprinę, įlindę į savo kiautą žmonės ne tik atrodo neestetiškai – jie sumažina galimybę atrasti savo gyvenimo meilę iki minimumo. Tiesi nugara, pakeltas smakras, skvarbus žvilgsnis – pirmyn ieškoti savo išrinktojo!
7. Susikūprinimas lemia mažesnį sportinį pajėgumą. Ir lankstumą. O šis labai svarbu norint išlaikyti jaunatviškumą ir nežaloti savo fizinio pavidalo. Tiesiau sėdėdama ir stovėdama taip pat gerini koordinaciją bei koncentraciją, todėl geriau susikaupi.
8. Susikūprinimas gali lemti pašlijusią sveikatą ateityje. Susikūprinimas vėlesniame amžiuje gali iššaukti padidėjusi kraujospūdį, skrandžio rėmens skausmus ir net… depresiją.
9. Galva, galvelė… Galvos skausmai jau ir taip dažna problema, o kūprinantis sulenkiama kaklo zona, kuri gali iššaukti stiprų galvos maudimą.
10. Kūprintis paprasčiausiai… negražu. Savo išvaizdos privalumus sumenkini iki nulio!