Jei dar nesi PANELĖS knygų klubo narė, tuomet tuoj pat suskubk registruotis! Tai knygų klubas, kuris kas mėnesį skelbia naujausių ir įdomiausių knygų trejetuką. Laimėtojos: Jonathan Smith – „Vasara vasarį” – Jovita Keturkaitė, Estelle Maskame – „Ar sakiau, kad myliu tave?” – Giedrė Labanauskaitė, Amy Ewing – „Baltoji Rožė” – Vida Stambrauskienė.
Knygų klubui kaip visuomet vadovauja skaitymo maratonininkė aktorė Aistė Diržiūtė, kuri gerą knygą iš toli užuodžia ir geriausiais atradimais dalinasi su skaitytojomis.
Gegužės mėnesio PANELĖS žurnale Aiste dalinasi 3 knygų pasiūlymais, įrodančiais, kad knygos gali įdomiai supažindinti su dažnam pačiais neįdomiausiais dalykais. Aistės laišką skaitytojoms rasi naujausiame PANELĖS gegužės numeryje!
O dabar perskaityk gegužės knygų pasiūlymus ir atsakiusi į lengvą klausimą laimėk vieną iš knygų! Tris laimėtojas skelbsime gegužės 26 dieną.
Jonathan Smith – „Vasara vasarį“
Iš Karališkosios akademijos prezidento pareigų besitraukiantis garsus dailininkas seras Alfredas Maningsas per 1949 metų kasmetinį pokylį griežtai užsipuola modernizmą. Tulžinga jo kalba ne tik palieka išsižiojusią rinktinę auditoriją, bet ir eilinius žmones priverčia prilipti prie radijo imtuvų. Tačiau arši tirada virsta nerišliu vapėjimu, kai jam išsprūsta vienos moters vardas – vardas, kurio visais būdais vengė, – ir mintys nuklysta į ypatingą vietą ir ypatingus laikus.
A. Maningso kalba grąžina kapitoną Gilbertą Evansą į vėjuotąją Lamorną šimtmečio pradžioje. Prikelia didžiulės meilės ir bejėgiškumo jausmus, kai pati gražiausia pasaulio moteris, verta genialiojo Botičelio teptuko, atiteko garsiakalbiam, energingajam Maningsui. Mylimoji Florens, kurios skaudinti nenorėdamas Evansas patraukė kariauti į Nigeriją…
Vasara vasarį yra jaudinamas ir sukrečiamas garsios Edvardo laikų menininkų bendruomenės, besimėgaujančios paskutinėmis aukso amžiaus dienomis prieš Pirmąjį pasaulinį karą, paveikslas ir neišgalvota meilės istorija, atkurianti Dautono abatijos atmosferą. Šį nepaprasto grožio, subtilumo ir tikrų jausmų kupiną pasakojimą į didžiuosius ekranus perkėlė Forsaitų sagos režisierius Christopheris Menaulas.
Estelle Maskame – „ Ar sakiau, kad myliu tave? “
Pirmoji interneto sensacijos – trilogijos „Ar sakiau, kad myliu tave?“ – knyga.
Iš atostogų su naująja tėvo šeima šešiolikmetė Idena nesitiki nieko įdomaus. Tačiau vos atvykusią ją pasitinka staigmena – trys antrosios tėvo žmonos sūnūs. Greit paaiškėja, kad nė vienas iš jų toli gražu nėra švelnumo įsikūnijimas. Ypač vyriausiasis, septyniolikmetis Taileris, maištingo ir nenuspėjamo būdo jaunuolis, visiška Idenos priešingybė. Vis dėlto nuo pat pirmojo skandalu pasibaigusio susitikimo su juo merginos neapleidžia nuojauta, kad Tailerio šiurkštumas tėra kaukė, slepianti jautrią sielą ir nežinomą skausmingą patirtį.
Jaunuolis supažindina Ideną su savo draugais, ir ši netrukus įsitraukia į niekada nepažintą gyvenimą: saulės nutvieksti Kalifornijos paplūdimiai, audringi naktiniai vakarėliai ir bet kokių taisyklių laužymas. Tačiau labiau už viską merginą traukia… pats Taileris. Ir kuo uoliau ji stengiasi įminti jo paslaptis, tuo aiškiau mato įsimylinti jį. Regis, ir Tailerį traukia Idena. Jaunuoliams vis sunkiau priešintis jausmams, ir su kiekviena diena jie vis labiau artėja prie ribos, kurią peržengus, niekas jų gyvenime nebeliktų, kaip buvę…
Tai meilės istorija, kuriai neįmanoma atsispirti. Įvykiai keičia vienas kitą pašėlusiu greičiu, o herojus vis labiau užvaldo jausmai, kokių jie dar niekada nebuvo patyrę.
Amy Ewing – „Baltoji Rožė”
Violeta slapstosi. Ežero namų kunigaikštienei nutvėrus ją su Ešu, merginai telieka sprukti iš Brangakmenio arba laukti neišvengiamos mirties. Taigi kartu su Ešu ir geriausia drauge Reivena ji pabėga iš rūmų nuo nepakeliamos vergijos.
Deja, ištrūkus iš Brangakmenio, gyventi ne lengviau. Bėgliai keliauja Vienišojo miesto kvartalais, rūmų sargybai minant ant kulnų. Trijulei vos ne vos pavyksta pasprukti nuo persekiotojų ir nusigauti iki saugaus dieviško prieglobsčio – paslaptingo namo Ūkyje.
Bręstant maištui, Violeta tampa jo dalyve. Įgijusi naują sąjungininką mergina suvokia turinti galių, gerokai pranokstančių ankstesnius jos gebėjimus. Tik ar užteks jėgų sukilti prieš Brangakmenį ir visa tai, kuo gyventa iki šiol?
Kupinas nenuspėjamų įvykių romanas privers skaitytoją nenustygti vietoje. „Baltoji Rožė” – gyvas, įtaigus pasakojimas, vaizdingas „Brangakmenio” tęsinys, neleidžiantis šios serijos romanų gerbėjams atsitraukti nuo knygos iki pat paskutinio kvapą gniaužiančio nuotykio.
Amy Ewing įgijo bakalauro laipsnį Niujorko universitete, tęsė kūrybinio rašymo studijas „Naujojoje mokykloje”, specializuodamasi vaikų literatūros srityje, ten tapo magistre. „Brangakmenį” pradėjo rašyti kaip baigiamąjį darbą, vėliau jis virto debiutiniu jos romanu. „Baltoji Rožė” yra antroji trilogijos knyga. Daugiau apie autorę galima sužinoti apsilankius jos svetainėje www.amyewingbooks.com