NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Pirkti temu
Apsipirkimo įpročiai

Merginų nuomonė: apsipirkti „skudurynuose“ – „ne lygis“?

Merginos apsipirkinėjimą jau seniai praminė visų moterų sporto šaka. Turbūt nė viena iš mūsų neįsivaizduojame gyvenimo be šopingo, juk būna labai smagu apsivilkti naują, tobulai mums tinkantį drabužėlį ir nušluostyti nosį tai pasipūtėlei draugei-konkurentei (pripažinkime – visos tokią turime).

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Malonu, kai po ilgų ir varginančių paieškų drabužis tau tinka ir patinka, pasijunti tarsi dar gražesnė. Taigi, o kur dažniausiai panelės ieško naujų spintos lobių? Paklausiau trijų bendraamžių, kurios pasidalino skirtingomis nuomonėmis.

Sandra, 18 m.:

Lietuvoje vis dar nepriimtina, gėdinga apsipirkti padėvėtų prekių parduotuvėse, tačiau prekybų centruose nuolatos kylančios kainos paskatina ne vieną panelę užsukti į „skudurynus. Aš esu tikra second-handerė, man patinka apsipirkinėti „skudurynuose“. Žinoma, parduotuvė parduotuvei nelygi, todėl reikia žinoti, kur didesnės galimybės rasti kažką gražaus.

Neretai apsilankau ir įvairiuose turgeliuose ir mugėse, kuriuose randu įvairių vintažinių ir [-[2]-] drabužių už prieinamą kainą. ,Juose dažnai randu ir visiškai naujų drabužių ir originalių garsių prekių ženklų apdarų, o visai neseniai nusipirkau gražų juodą klasikinį švarkelį, kuriam trūko sagos, todėl jis tekainavo vos kelis litus. Nubėgau į siuvimo reikmenų parduotuvę, nusipirkau sagutes ir dabar mano pirkinys atrodo puikiai.

Žinoma, tokių dalykų kaip džinsai ar batai čia dažniausiai nerandu, todėl okupuoju ir prekybos centrus. Šiaip kiekvieną įsigytą padėvėtą drabužį kruopščiai išplaunu, dezinfekuoju. Po tokios procedūros‘ drabužis tampa tarsi mielesnis, tarsi jau tikrai mano. Mano patarimas šviežioms second-handerėms  – apsiginkluokit kantrybe, darykit pertraukėles ir nepamirškit atidžiai apžiūrėt prekės, nes galima nepastebėti defektų. Tarp krūvos baisių drabužių bus tas vienintelis, madingas ir gražus, kuris lauks tavęs.

Pasidomėjusi sužinojau, kad dauguma merginų slepia savo apsilankymus padėvėtų prekių parduotuvėse, lyg slaptosios agentės į juos užsuka, prieš tai apsižvalgydamos, ar niekas jų nemato, o linksmiausia dalis būna tada, kai, pasidžiaugusios nauju drabužiu iš „skudurynų“, merginos suka galvą, ką atsakys draugėms, kai šios paklaus, kur pirko naujus apdarus.

Populiariausi atsakymai: „pusbrolis iš Anglijos atsiuntė“, „draugė nusipirko, bet nebenori, tai man atidavė“. Žinoma, yra merginų, neslepiančių savo apsipirkimo vietų, neretai apsilankančių ir didžiuosiuose turguose.

Vis dėlto dažniausiai naujų pirkinių medžioti merginos traukia į prekybos centrus, garsių prekių ženklų parduotuves. Dauguma panelių teigia, kad apsiperka įvairiose vietose, tačiau prekybos centrai išlieka populiariausia apsipirkinėjimo vieta, dažniausiai lankoma merginų.

Kamilė, 15 m.:

Manau, kad didžiausią prekių pasiūlą ir kiekį suteikia internetinės parduotuvės, taip pat rinktis drabužius galima skanaujant rytinę kavą ar sėdint viešajame transporte, tai sutaupo jėgų ir laiko. Nors internetinių parduotuvių negąsdina patalpų nuomos mokesčiai ir neretai drabužių kainos būna mažesnės, mums, lietuvėms, šis kainų skirtumas jaučiamas pašto išlaidose (pavyzdžiui, parašyta, kad palaidinė kainuoja 60 Lt, o su pašto išlaidomis jos kaina pakyla iki 70 Lt). Siųstis per tarpininkus rizikinga. Dėl šios priežasties pati dažniausiai apsilankau didžiuosiuose miesto prekybos centruose.

Turiu pripažinti, kad ir šiose prestižinėse parduotuvėse dažnai tenka nusivilti prekių kokybės ir kainos santykiu, todėl tokiais atvejais apsišarvuoju geru nusiteikimu, kantrybe, ryžtu ir keliauju į padėvėtų drabužių parduotuves. Nors ir šios paieškos atima daug laiko, bet, kai randu, kas atitinka kokybės, kainos ir stiliaus kriterijus, jaučiuosi lyg laimėjusi loterijoje ir nekantrauju pasigirti draugėms. Manau, kad svarbiausia ne kur, o kokį drabužį ir už kokią kainą pavyksta rasti.

Kodėl „skudurynai“ – nepopuliarūs? Klausėme ten nesilankančių merginų. Dažniausias atsakymas – „skudurynuose“ smirda, o drabužiai bobiški. Kitoms merginoms – tai principo reikalas, jos pripažįsta tik prestižinių parduotuvių prekes.

Lina, 16 m.:

Nemėgstu pačios padėvėtų drabužių parduotuvių auros, kai įeini, būna tarsi nesmagu, dažnai prieblanda, pilna piktų pirkėjų ir norisi greičiau išeiti, bet nesakau, kad prekybos centrai mane labai žavi, juose dažnai erzina įkyrios pardavėjos, garsi muzika ir, be to, apsipirkinėdama greitai pavargstu.

Taigi, jei Lina teisi, tai  paliktos vaikino, geriau „skudurynuose“ nesirodykim, kad nepaskęstume dar gilesniame liūdesyje. Merginos teigia, jog pirkti internetu yra pigiau, nereikia vargti lakstant po parduotuves, nes galima rasti įvairesnių drabužių, nereikia nuspręsti greitai, galima ilgiau pagalvoti. Populiariausia  nuomonė – svarbiausia ne iš kur drabužis, bet ar jis stilingas ir tinkantis šeimininkei. Tai, o ne etiketė svarbiausia!

Ieškok panele.lt blogerių straipsnių pažymėtų specialiu ženkliu ir išreikšk savo nuomonę apie juos komentaruose!

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook’e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Mano išsaugoti straipsniai