Prasidėjus mokslo metams atrodo, kad tikrai nebėra ką apsirengti. Kasdien tenka sukti galvą ieškant naujų derinukų, juk norisi ir tvarkingai atrodyti, ir gerai jaustis. Reta mergina gali leisti sau kas savaitę pirkti naujus drabužius, o štai išradingosios ir aprangai išlaidauti nenorinčios renkasi dėvėtų drabužių parduotuves, kur vos už keletą litų galima įsigyti stilingų laimikių.
Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija
Tačiau kaip nepasiklysti tarp daugybės apdarų ir nešvaistant laiko rasti sau tinkamų ir stilingų drabužių?
Jau ne vieną mėnesį portale panele.lt gyvuojanti rubrika „Skudurynų reidas“ kiekvieną savaitę sulaukia daugybės skaitytojų, kurios apžvelgia naujus stilistės Giedrės siūlomus derinukus ir renka labiausiai patikusį dėvėtų drabužių parduotuvėse sukurtą įvaizdį. Dažnai sulaukiame klausimų „kur jūs tokius gerus „skudurynus“ randate? Nusprendėme savo atradimais pasidalinti.
1. Žinok, ko ieškai. Paranku piniginėje visuomet turėti sąrašą drabužių ir aksesuarų, kurių tau šiuo metu reikia. Tarkime, artėja draugės gimtadienis, kurio proga ji organizuos teminį vakarėlį? Užsirašyk, kad tau reikia blizgios suknelės ir jei turėsi progą užsukti į padėvėtų drabužių parduotuvę nebereikės sukti galvos, ko tau iš tikrųjų reikia. Juk kartais turi vos 20 minučių, tačiau per jas, jei veiksi organizuotai , gali ir puikiausių džinsų porą rasti!
2. Pirk tik tai, kas tau tikrai patinka. Žinoma, dar vieni juodi marškinėliai vos už litą gal ir labai vilioja, tačiau ar tau jie tikrai patinka? Naršydama imk visus daiktus, kurie tau patinka (ir, žinoma, yra tavo dydžio), o vėliau, pasimatavusi, nuspręsk, kurie patektų į „patinka“, o kurie – į „trokštu“ lentyną. Nepirk to, kas, galbūt, visiškai nedera prie tavo turimų drabužių ar patraukė tavo dėmesį dėl vienos detalės. Kam pirkti tai, ko niekada nevilkėsi? Jeigu tau reikia laiko apsispręsti, gali paprašyti pardavėjo, kad keletui valandų tavo radinį pasaugotų.
3. Netingėk ieškoti. „Skudurynų“ senbuvės žino, kad net ir tolimiausiame miesto kampe esanti dėvėtų drabužių parduotuvė gali slėpti ne vieną laimikį. Todėl nesivaikyk tik „elitinių“ dėvėtų drabužių parduotuvių, kur dauguma apdarų – beveik nauji ir juos puošia tik žinomų prekės ženklų etiketės. Dažniausiai tokių vietų savininkai nėra linkę savo prekių atiduoti pusvelčiui, o tuo labiau – derėtis. Tikrai verta apsilankyti mažose krautuvėlėse, kur dažnai slepiasi originalūs „vintažiniai“ apdarai.
4. Jei abejoji – nepirk. Kartais taip nutinka: atrodo, drabužis ir patinka, ir kaina priimtina, tačiau kažkas vis dėlto verčia abejoti, ar jo nori. Tai – pirmas ženklas, kad tau to pirkinio nereikia. Nesusigundyk maža kaina, pagalvok, ar to drabužio lygiai taip pat norėtum, net jei jis kainuotų kelis kartus daugiau?
5. Siek kokybės. Nesvarbu, koks drabužis patrauklus ar madingas, prieš pirkdama būtinai patikrink audinio sudėtį etiketėje. Nesirink sintetinio pluošto drabužių, jie nesulaiko šilumos ir gali alergizuoti. Taip pat patikrink ir skalbimo instrukcijas. Daugelį vilnonių audinių galima skalbti tik rankomis arba valyti tik specialiose valyklose. Ar tikrai reikia tokio drabužio, kuriam reikės daug priežiūros? Taip pat atsižvelk į kainą. Ar tikrai marškinėliai su madingu
6. Klausk savęs. Matavimosi kabinoje atidžiai apžiūrėk savo atvaizdą iš visų pusių ir nuoširdžiai paklausk savęs, ar drabužis tau tikrai tinka, ar jis neišryškina figūros trūkumų, ar neveržia, ar jį vilkėdama jautiesi patogiai? Būk kritiška ir galėsi džiaugtis spinta, kurioje bus tik tau idealiai tinkantys apdarai.
7. Išskalbk. Šiai taisyklei komentarų nereikia – prieš dėvėjimą visus padėvėtų drabužių parduotuvėje pirktus rūbus būtina išskalbti!