Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Kaip suprasti ir derinti skirtingus mados stilius?

Kaip suprasti ir derinti skirtingus mados stilius?

Kiekvieno žmogaus stiliaus pasirinkimai yra skirtingi, kaip ir jų asmenybės. Kiekvienas stilius atspindi individualų skonį, gyvenimo būdą, vertybes ir dažnai istoriją. Klasikinis, bohemiškas ir minimalistinis mados stiliai yra vieni populiariausių. Kas vyrauja kiekviename stiliuje ir į ką atkreipti dėmesį?

Klasikinis stilius

Klasikinis stilius laikomas amžinu ir nepriklausančiu nuo laikotarpio. Jis yra neutralus, elegantiškas ir atspindi profesionalumą. Šis stilius dažnai siejamas su tradiciniais drabužių modeliais, tokiais kaip kostiumėliai, sijono ir švarkelio derinys, juodos ar baltos spalvos palaidinės, maža juoda suknelė, perliniai auskarai ir pan.

Klasikinis stilius
Klasikinis stilius
Schutterstock nuotr.

Klasikinės mados stilius atsirado XX a. pradžioje. Mados dizainerei Coco Chanel buvo svarbu sukurti laisvės jausmą moterims per paprastus, tačiau elegantiškus drabužius.

Klasikinis stilius
Klasikinis stilius
Schutterstock nuotr.

Derinant klasikinį stilių, svarbu laikytis subtilių spalvų paletės, tokių kaip juoda, balta, pilka, kreminė ar mėlyna. Taip pat svarbus detalių ir aksesuarų minimalizmas – pagrindinis dėmesys yra skiriamas kokybei, o ne kiekiui.

Bohemiškas stilius

Bohemiškas stilius arba „boho“ atsirado XX a. viduryje, kaip priešprieša komercinei mados pramonei. Šis stilius yra įkvėptas hipių kultūros, natūralumo ir laisvės. Boho stiliaus drabužiai dažnai yra laisvi, lengvi, su įvairiais raštais ir etninių motyvų elementais.

“Boho” stilius
Schutterstock nuotr.

Derinant boho stilių, galima naudoti drabužius, pasiūtus iš natūralių audinių, pavyzdžiui, lino ar vilnos. Aksesuarai, turėtų būti pagaminti taip pat iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, medžio, akmens ir pan. Vertinamas rankų darbas.

“Boho” stilius
Schutterstock nuotr.

Minimalistinias stilius

Minimalistinis stilius yra susijęs su paprastumu, funkcionalumu ir elegancija. Šis stilius atsirado XX a. pabaigoje, kaip reakcija į pernelyg ornamentuotą ir komercinį dizainą. Minimalizmo pagrindas yra „mažiau yra daugiau“ principas, tai reiškia, kad daiktų ir detalių skaičius yra minimalus, o dėmesys sutelkiamas į kokybę.

Minimalistinis stilius
Minimalistinis stilius
Schutterstock nuotr.

Derinant minimalistinį stilių, reikėtų rinktis drabužius neutraliomis spalvomis, tokiomis kaip juoda, balta, pilka, kūno. Taip pat rekomenduojama laikytis paprastų drabužių linijų, be perteklinių detalių ar puošmenų.

Stilių derinimas

Stilių derinimas gali būti puiki galimybė išreikšti savo asmeninę estetiką ir išsiskirti iš minios. Pavyzdžiui, galite derinti klasikinį stilių su bohemiškais elementais, tokiu būdu sukurdami unikalų „boho-chic“ stilių. Arba minimalizmo principus taikyti klasikinėms drabužių linijoms, kuriant subtilų, bet stilingą įvaizdį.

Šiais laikais stiliai laisvėja, plečiasi ir gali būti laisvai interpretuojami, kuriami pagal savo individualų pojūtį ir skonį.

Bet koks stilius gali būti derinamas tarpusavyje, svarbiausia laikytis harmonijos ir asmeninio skonio principų. Taigi, atraskite savo mėgstamą stilių, eksperimentuokite ir atraskite, kas geriausiai atspindi jūsų asmenybę ir jausmus.

Mados pasaulis yra atviras kūrybai, todėl niekada nebijokite išreikšti savęs per savo stilių!

Mano išsaugoti straipsniai