PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
Eva Herzigova
Eva Herzigova, Everett Collection / Shutterstock.com

Garsenybės dairosi smaragdų – tai madingiausias šių dienų akmuo

Dviejuose ryškiausiuose pastarojo meto renginiuose – „MET Gala“ pokylyje ir Kanų kino festivalyje – buvo galima pastebėti garsenybes, seginčias smaragdus. Nuostabūs smaragdų papuošalai atrodo tampa geidžiamiausia įžymybių puošmena.

Pastarojo meto žvaigždė

Vienu svarbiausių mados renginių tituluojamame „MET Gala“ aktorė Priyanka Chopra segėjo įstabų brangakmenių vėrinį, kurio centre spindėjo neįtikėtino dydžio smaragdas – daugiau nei 241 karato. Šis vėrinys, pavadintas „Magnus Emerald“, yra italų juvelyrikos namų „Bvlgari“ aukštosios juvelyrikos kūrinys. Pasirodo, P. Chopros segėtą vėrinį puošia vienas didžiausių smaragdų visame pasaulyje.

Kita garsenybė, atradusi smaragdų žavesį, – modelis Bella Hadid. Pirmąją Kanų kino festivalio dieną ji pasipuošė kerinčiais smaragdų auskarais. Jos ausyse spindėjo nuostabūs daugiau nei 118 karatų žali smaragdai, papildomai puošti deimantais. Šiuos auskarus sukūrė juvelyrikos namai „Chopard“, mados pasaulį nuolat stebinantys išskirtinėmis aukštosios juvelyrikos kolekcijomis.

View this post on Instagram

A post shared by L’OFFICIEL ITALIA (@lofficielitalia)

Ypatingas akmuo

Smaragdai – vieni brangiausių ir geidžiamiausių brangakmenių pasaulyje, išsiskiriantys viliojančia žalia spalva. Žalia vadinama gyvybės, atgimimo ir klestėjimo simboliu. Smaragdų žalumas gali varijuoti nuo šviesių tonų iki gilios, sodrios žalumos, o kuo intensyvesnė ir skaidresnė spalva, tuo vertingesnis akmuo.

Smaragdai dažnai turi natūralių intarpų, vadinamų „jardin“ (pranc. sodas), kurie yra ne akmens trūkumas, o išskirtinumo ženklas. Šie intarpai liudija akmens autentiškumą ir natūralų kilmės procesą.

Senovės legendos ir įspūdingiausi akmenys

Smaragdai išsiskiria ne tik spalva, bet ir energetinėmis savybėmis – nuo seniausių laikų jie buvo laikomi išminties, meilės ir apsaugos simboliu. Senovės Egipto karalienė Kleopatra garsėjo aistra smaragdams, o actekai ir inkai tikėjo, kad šie akmenys turi gydančių galių.

Didžiausi visų laikų smaragdai stebina ir dydžiu, ir neįkainojama istorine verte. Vienas garsiausių – „Bahia“ smaragdas, rastas Brazilijoje. Tai daugiau nei 300 kilogramų sveriantis uolienos luitas su daugybe smaragdo kristalų, kurio vertė gali siekti kelis šimtus milijonų dolerių. Kitas įspūdingas pavyzdys – smaragdas „Duke of Devonshire“, sveriantis 1 383 karatus, saugomas Britų muziejuje Londone. Dėmesio vertas ir „Mogul Mughal“ smaragdas – daugiau nei 217 karatų brangakmenis, išraižytas arabų kaligrafija. Šis raštas liudija apie smaragdo kilmę iš Indijos Mogolų imperijos laikų. Įspūdingi smaragdai ne tik atskleidžia gamtos didybę, bet ir liudija žmonijos ilgaamžę aistrą šiam paslaptingam ir išskirtiniam brangakmeniui.

Mano išsaugoti straipsniai