PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
skalbimo mašin
skalbimo mašin

Skalbimo mašina: dažniausios klaidos, kurias darome skalbdami

Rėmėja

Skalbimas atrodo nesudėtingas darbas, tačiau kelios klaidos gali pakenkti ne tik jūsų drabužiams, bet ir skalbimo mašinai. Pakitusi spalva ar susitraukę skalbiniai – tai tik keletas netinkamo skalbimo pasekmių, kurių galima išvengti. Tinkamai naudojama skalbimo mašina padės išvengti klaidų bei pailginti jos tarnavimo laiką. Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausias klaidas, kurias darome skalbdami, ir pateiksime patarimų, kaip jų išvengti. 

Skalbiate per daug skalbinių vienu metu

Skalbimo mašina neturėtų būti perkrauta skalbiniais, nes taip neleidžiama skalbiniams laisvai judėti, o tai reiškia, kad vanduo ir ploviklis negali tinkamai cirkuliuoti. Po tokio skalbimo drabužiai gali būti nevisiškai švarūs, nes gali likti nešvarumų ir ploviklio likučių. Taip pat ilgainiui gali pasikeisti spalva bei suirti audinys, todėl jūsų drabužiai neatrodys patraukliai. 

Skalbimo mašinos perkrova neigiamai veikia jūsų skalbimo mašinos variklį ir būgną, skalbimo mašina gali sugesti. Norėdami išvengti nesklandumų, atkreipkite dėmesį, kiek skalbinių galima skalbti vienu metu jūsų skalbimo mašinoje. Skalbiniai standartinėje skalbimo mašinoje turėtų užpildyti apie tris ketvirtadalius būgno, nes skalbimo ciklo metu skalbiniai turi laisvai judėti. 

Skalbiant svarbu išlaikyti tolygų skalbinių svorio pasiskirstymą, tai užtikrins optimalų jų valymą. Suteikdami savo skalbiniams pakankamai vietos, ne tik pagerinsite skalbimo veiksmingumą, bet ir prailginsite savo skalbimo mašinos tarnavimo laiką. 

Naudojate per daug skalbimo priemonių

istockphoto.com

Jei manote, kad naudojant daugiau skalbimo priemonių, jūsų skalbiniai taps švaresni, klystate. Tai dažniausiai sukelia daugiau žalos nei naudos. Panaudojus per daug skalbiklio, jūsų skalbiniai taps blankūs bei apsunkins skalbimo mašino skalavimo efektyvumą. Laikui bėgant dėl skalbiklio likučių gali atsirasti pelėsis bei nemalonus kvapas jūsų skalbimo mašinoje. 

Dauguma žmonių naudoja per daug skalbimo priemonių nei iš tiesų reikia nešvariems skalbiniams. Prieš naudodami skalbiklį, pamatuokite jo kiekį, kad neviršytumėte rekomenduojamos normos. Be to, siūlome rinktis ekologiškas skalbimo priemones – taip užtikrinsite savo skalbinių švarą ir gaivą.

Skalbimo priemonių naudojimas su per daug audinių minkštiklių ar kitų skalbimo priedų taip pat gali palikti daug likučių jūsų skalbimo mašinos būgne. Atminkite: mažiau yra daugiau, kai kalbama apie skalbimą. Švarūs skalbiniai prasideda nuo tinkamų skalbimo įpročių. 

Neatsižvelgiate į drabužių priežiūros etiketes ir audinių tipus

Dar viena klaida, kurią darome skalbdami, yra drabužių priežiūros etikečių ir audinių tipų ignoravimas. Dažnai kyla pagunda viską kartu sudėti į skalbimo mašiną, bet tai gali sukelti rimtų pasekmių: skalbiniai susitrauks, išbluks ar net plyš. Skalbdami privalote atsižvelgti į drabužių priežiūros etiketes, kuriose nurodyta tinkama skalbimo temperatūra ir režimas. 

Drabužių skalbimas netinkamoje temperatūroje itin kenkia jūsų drabužiams, jie gali susitraukti, deformuotis, gali likti nešvarumų ar dėmių. Kad išvengtumėte šių nemalonumų, prieš skalbdami patikrinkite drabužių priežiūros etiketes bei atsižvelkite į audinių tipų ypatumus. 

Taip pat galite surūšiuoti skalbinius į kategorijas, tokias kaip balti, spalvoti ir tamsūs skalbiniai, o kiekvieną kategoriją atskirti pagal audinio tipą — sintetiniai, medvilniniai ir vilnoniai. Drabužių priežiūros etiketės nėra tik pasiūlymai, jos yra jūsų drabužių skalbimo taisyklės, kurių vertėtų laikytis. Taip jūsų drabužiai išlaikys savo spalvą, audinio vientisumą ir tarnaus ilgiau. 

Tinkamai neprižiūrite skalbimo mašinos 

freepik.com

Skalbimo mašina reikalauja tinkamos priežiūros, kad ji efektyviai veiktų ir ilgai tarnautų. Laikui bėgant skalbimo mašinos viduje susikaupia nešvarumai, skalbiklio likučiai ir net kalkių nuosėdos. Tokie susikaupę nešvarumai ne tik sukelia nemalonų kvapą, bet ir gali sukelti pelėsių atsiradimą, bakterijų dauginimąsi ir skalbimo veiksmingumo sumažėjimą. Nuosėdos užkemša vidinius skalbimo mašinos komponentus, todėl ji blogiau veikia ir iškyla gedimų rizika. 

Reguliarus valymas yra būtinas, norint, kad jūsų skalbimo mašina veiktų efektyviai ir pailgėtų jos tarnavimo laikas. Kas kelias savaites vertėtų išvalyti skalbimo mašinos filtrą, gumas, kurios gaubia skalbimo mašinos duris, bei skalbimo priemonių stalčiuką, nes juose kaupiasi daug nešvarumų. Be to, po skalbimo dureles palikite praviras, kad neatsirastų nemalonus kvapas ar pelėsis. 

Jei nuo kalkių nuosėdų norite išvalyti skalbimo mašinos kaitinimo elementus, naudokite specialias kalkių nuosėdoms šalinti skirtas priemones. Jei jūsų namuose vanduo kietas, skalbdami naudokite vandens minkštiklį. Švari skalbyklė veiks ne tik geriau, bet ir puikiai išskalbs jūsų drabužius, kurie kvepės gaiva ir švara.

Net ir nežymi skalbimo klaida gali itin pakenkti jūsų skalbiniams ar skalbimo mašinai, sutrumpinti jos tarnavimo laiką ir sukelti nereikalingų išlaidų. Tad nedėkite daug skalbinių vienu metu į skalbimo mašiną, laikykitės drabužių priežiūros instrukcijų bei tinkamai prižiūrėkite savo skalbimo mašiną. Taip jūsų drabužiai išliks ryškūs, minkšti, o skalbimo mašina veiks efektyviai dar daugelį metų. 

Kai kitą kartą skalbsite savo drabužius, atminkite: švarūs drabužiai prasideda nuo tinkamų skalbimo įpročių. Jei norite rasti patarimų, kaip išsirinkti ne tik geriausią skalbimo mašiną, bet ir kitus buitinius prietaisus, pirkinių gidai jums bus naudingi renkantis. Išsirinkite kokybišką ir savo poreikius atitinkančią buitinę techniką elektroninėje parduotuvėje Senukai.lt jau dabar!

Mano išsaugoti straipsniai