Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
skalbimas
Džiovyklė

Nesate tikri, kokių drabužių negalima džiovinti džiovyklėje? Šių penkių daiktų – jokiu būdu nedžiovinkite!

Džiovyklė – nepakeičiamas pagalbininkas kasdieniame gyvenime, tačiau ne viskas, kas išskalbta, turėtų patekti į ją. Netinkamai džiovinami drabužiai gali prarasti formą, susitraukti ar būti visai sugadinti. Kad jūsų mėgstami rūbai tarnautų ilgiau, pateikiame penkis drabužių tipus, kurių jokiu būdu negalima džiovinti džiovyklėje.


1. Vilnoniai drabužiai

Vilna – itin jautri aukštai temperatūrai. Džiovyklėje ji gali susitraukti ar net visai prarasti formą. Jei turite vilnonius megztinius, šalikus ar kepures, džiovinkite juos natūraliai: paguldykite ant lygaus paviršiaus ir leiskite išdžiūti kambario temperatūroje.


2. Drabužiai su elastanu

Elastano turintys drabužiai, pavyzdžiui, sportiniai kostiumai ar tamprės, džiovyklėje gali prarasti savo elastingumą. Aukšta temperatūra pažeidžia elastano pluoštus, todėl tokie rūbai greičiau dėvisi. Vietoj džiovyklės pasirinkite natūralų džiovinimą ant pakabos.


3. Šilkiniai audiniai

Prabangus šilkas reikalauja ypatingos priežiūros. Džiovyklėje šilkas gali susiglamžyti, prarasti blizgesį ar net susitraukti. Geriausia tokį audinį džiovinti pavėsyje, vengiant tiesioginių saulės spindulių.


4. Drabužiai su dekoracijomis

Jei drabužis turi karoliukų, blizgučių ar kitų dekoracijų, jų džiovinimas džiovyklėje yra labai rizikingas. Aukšta temperatūra gali atlaisvinti klijus, o dekoracijos gali atšokti ar net sugadinti pačią džiovyklę.


5. Lietaus ir žieminiai drabužiai

Drabužiai su vandeniui atspariais sluoksniais, tokie kaip striukės ar paltai, yra pagaminti iš specialių medžiagų, kurios gali būti sugadintos džiovyklėje. Tokie audiniai gali prarasti savo vandeniui atsparias savybes, todėl geriau leiskite jiems natūraliai išdžiūti.


Kaip užtikrinti, kad jūsų drabužiai tarnautų ilgiau?

  • Patikrinkite etiketę. Kiekvienas drabužis turi etiketę su priežiūros instrukcijomis. Jei matote simbolį su perbraukta džiovyklės piktograma, venkite jos.
  • Naudokite džiovyklės programas atsargiai. Kai kurie audiniai gali būti džiovinami naudojant „šalto oro“ ar „žemos temperatūros“ programas.
  • Leiskite drabužiams kvėpuoti. Natūralus džiovinimas ant skalbinių virvės ar pakabos dažnai yra geriausias pasirinkimas.
Mano išsaugoti straipsniai