Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!

Penki būdai, kaip išgyventi visavertį seksualumą (II)

Mūsų seksualumas nėra nekintantis dalykas. Mes augame ir mūsų seksualiniai poreikiai, seksualinės svajonės, identitetas, žinios keičiasi. Mes augame kartu su savo seksualumu.
Pateikiame

  • dar 5 patarimus, kaip neužgožti savo seksulumo, jį puoselėti ir pažinti. Tik pažinęs/-usi save ir savo poreikius, galėsi dalintis malonumais ir laime su savo partneriu/-e.

    Palaiminti tie, kurie žino

    Kiekvienas iš mūsų kažko neišmano apie seksualinį gyvenimą. Šis nežinojimas padidina pavojingo sekso, lytiniu keliu plintančių ligų ir nepageidaujamo nėštumo riziką.

    Jei nori išlaikyti tokį rizikos lygį – ir toliau lik nežinioje, tačiau jei nori tobulėti – kreipkis į labiau šioje srityje išmanančius ir kvalifikuotus asmenis bei paprašyk, kad tau atsakytų į kilusius neaiškius klausimus.

    Prisimink, tai nieko gėdingo, didesnė gėda – pridaryti klaidų.

    Pramogos ir lytinis švietimas

    Daugumą knygų ir žurnalų straipsnių apie seksą parašė žmonės, pasižymintys dviem savybėmis: jie atrodo žaviai ir gyvena Niujorke. Seksualinės pramogos (filmai suaugusiems, sekso reikmenų parduotuvės) gali būti smagiu būdu išmėginti naujas galimybes.

    Tačiau tai tikrai nėra tas pats, kas seksualinis švietimas ar seksualinė terapija. Jei tu patenkintas/-a savo seksualiniu gyvenimu, bet nori kažko daugiau, seksualinės pramogos gali būti puiki išeitis.

    Tačiau jei jautiesi atsidūręs/-usi visiškoje aklavietėje ir tave slegia su seksualumu ar lytiniu gyvenimu susijusios problemos – kreipkis į patyrusį šios srities konsultantą ar terapeutą, mesk iš galvos, kad knyga apie seksą gali išspręsti tavo problemas.

    Jokio ribotumo

    Manyti, jog tai, kaip esi įpratęs/-usi mylėtis, yra vienintelis teisingas būdas tai daryti – dar vienas užtikrintas kelias į nusivylimą. Nepaisant tavo politinių ar religinių įsitikinimų, egzistuoja nesuskaičiuojama daugybė būdų išreikšti ir patirti savo seksualumą. Tau nereikia nusižengti savo principams ar peržengti savo nubrėžtų ribų – tiesiog neprarask kūrybingumo (tai yra ribotumo priešingybė).

    Neskirk sekso

    Mūsų seksualumas susijęs su visais mūsų gyvenimo aspektais: sveikata, šeima, darbu ir pensija – viskuo. Lytiškumas nėra kažkas išskirtinio, jis yra visur. Norėdamas/-a iš pagrindų pakeisti savo seksualinį gyvenimą, turėsi taip pat keisti ir kitus savo gyvenimo aspektus.

    Išskirdamas/-a lytinį gyvenimą iš kitų sričių, ar suteikdamas/-a jam per daug reikšmės, ar paslėpdamas/-a senoje batų dėžėje – sumažini pokyčių, seksualinio tobulėjimo, savo asmenybės vystymosi galimybę.

    Nesivadovauk baime

    Seksas yra baisu. Iš dalies todėl, kad apie jį žinome labai mažai, be to, jis reikalauja prarasti kontrolę ir atsiduoti. Dauguma esame linkę užsisklęsti: nekalbame apie savo norus, nepasakome savo partneriui/-ei, ką iš tiesų norime daryti arba apie ką fantazuojame.

    Paslepiame savo esybę ir tiesiog bendraujame su partneriu/-e, per daug jo/jos neskatindami būti atviru/-a.

    Žinoma, kartais baimė yra pagrįstas dalykas, tačiau jei tavo santykiai su partneriu/-e tau svarbūs, kuo labiau bijosi atsiverti, bendrauti, tuo nelaimingesnis/-ė tapsi.

  • Mano išsaugoti straipsniai