Mano, kad esu blogiausia draugo
pasirinkta mergina. Kuo toliau, tuo dažniau girdžiu, kokia gera buvo jo buvusi
mergina.
Tokios žinios mane pasiekia net užsienyje, mat esame išvykę. Draugas mane ramina, bet man labai skauda širdį.
ATSAKYMAS: Ši istorija primena pasaką apie karalaitį, kuris parsiveda į tėvų rūmus karalaitę. Motina karalienė nesvetingai sutinka jaunąją moterį ir, karalaičiui išvykus į karą ar kelionę, sugalvoja jai daug visokių išbandymų ir kančių.
Bet gal aš per anksti primenu šią pasaką. Karalaitė dar nė matyti nematė vyresnės karalienės. Kodėl jau dabar iš kažin kokių „geradarių“ išgirdusi, kad yra netinkama, nepageidaujama, „blogiausias sūnaus pasirinkimas“, ji nerimauja?
Net „už jūrų marių“ ją pasiekia tokios žinios. Labai keista. Kas gi tie mieli ir draugiški namiškiai ar draugai, kurie drumsčia tavo ramybę ir neleidžia tau gyventi? Kas atneša nerimą keliančias, bet toli gražu nepatikrintas žinias?
Taigi, pirmasis patarimas: karalaitė turi būti budri ir atsargi, neužkibti ant šio kabliuko, neskubėti daryti išvadų apie savo draugo mamą. Karalaitė turi apmąstyti, kokie žmonės, kodėl perduoda jai tokias žinias.
Gal jie nori tave iš anksto supykdyti su draugo mama? Gal jie nori atkeršyti tau ir draugui, kad jūs radote vienas kitą? Gal kažkas yra slapta įsimylėjęs tave ar tavo draugą ir taip bando tarp jūsų sukelti konfliktą, kad išsiskirtumėte? O būna ir taip, kad „ankstesnė meilė“ stengiasi įveikti nusivylimą ir
įsikiša į santykius, kalbėdama visokias nesąmones.
Pasitaiko ir kitokių motyvų, kurių čia neminėsiu. Tarp dvariškių pasitaiko visokių žmonių. O tau reikia atsirinkti, kas, prie ko.
Dabar pakalbėkime apie draugo mamą. Ji kaip tikrai gera mama, pirmiausiai nori kad jos vaikui, nesvarbu, kiek jam metų, būtų gerai. (Aš labai rizikuoju kalbėdama, nes nepažįstu jo mamos. Todėl tai, ką rašau, yra tik mano svarstymai ir spėlionės.)
Kadangi taip susiklostė, kad mama pažinojo buvusią sūnaus draugę, turėjo progos su ja bendrauti, susidaryti savo nuomonę, tai neabejotinai buvo palanki anai merginai. Visiškai galima ją suprasti.
Kadangi ji nebuvo akis į akį susitikusi su tavimi, tai turi pati „susigalvoti“, kas tu esi, koks tu žmogus, kaip tu bendrauji ir rūpiniesi jos sūnumi. Gal ji nieko blogo tau nelinki, tiesiog liūdi dėl buvusios merginos, kuri jai patiko.
Įsivaizduok save, jeigu turėjai gerą draugę, kurios nebėra, o dar tik susipažinai su nauja pažįstama. Ar tu gali iš karto pamiršti senąją bičiulę ir iš karto lengvai susibėgti su naująja? Gal ji tikisi iš tavęs, kad sugebėsi žengti žingsnį ir sugalvosi, kaip prisistatyti draugo mamai? Tai tau ir bus antrasis patarimas.
O dabar noriu pasakyti keletą žodžių apie tave. Neteisybė visada žeidžia. Bet truputį įsigilink, kas su tavimi vyksta. Aš manau, kad tu gali jaustis kalta. Kalta, nes esi lyg ir antroji mergina. Kalta, nes „užėmei“ pirmosios merginos vietą.
Gali jaustis kalta, kadangi gerai sugyveni su draugu. Norėdama geriau jaustis, stengiesi savo kaltės jausmą „nusimesti“. O tada pradedi gaudyti kiekvieną aplinkinių žodį arba žvilgsnį, kuris liudija, kad „pasielgei blogai“. Taip, gali vykti santykių drama tarp tavęs ir tavo draugo mamos. Bet drama vyksta tavo galvoje.
Nežinau tikrosios jūsų santykių istorijos, todėl aš vėl spėlioju. Niekas nebejoja, kad esi padori ir gera mergina. Todėl surūšiuok, ką tu pati galvoji, ką sako tavo draugas, ką – giminės ir draugai ir ką sako draugo mama. Tada žinosi, ką turi padaryti, kad užmegztum santykius su draugo mama.
O dabar ir vėl grįžkime prie pasakos. Karalaitė sėkmingai įveikė motinos karalienės užduotis ir darbus, ištekėjo, susilaukė vaikų ir gyveno ilgai ir laimingai.
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.