KLAUSIMAS: rašau jums apimtas depresijos. Su mergina draugaujame 10 mėnesių. Esam daug iškentėję ir patyrę kartu, tačiau su kiekviena diena vis dažniau pykstamės. Pykstamės ne dėl rimtų problemų, o dėl paprasčiausių menkniekių, pvz., dėl netinkamos vietos pieštukui. Pradėjau jausti mažiau šilumos.
Aš ją labai myliu ir nenoriu jos prarasti, bet pats jaučiu jog mūsų santykiai slysta iš po kojų. Bandau jai nuolaidžiauti, į daug ką nekreipti dėmesio. Aš jai pirmas vaikinas ir ji dažnai skaudina mane savo elgesiu: vyksta į koncertą su drauge, nors pats pasisiūliau vykti kartu. Tačiau ji renkasi draugės kompaniją, nes jos žodžiais tariant, aš šuniui penkta koja…
Todėl negaliu ilgai iškęsti tokių pasakymų ir dažnai jai rėžiu tiesiai į akis tiesą, į kuria ji labai karštai sureaguoja. Gal galite patarti, kaip išsaugoti mūsų santykius? O gal galit patarti, kaip man nekreipti dėmesio į tokius jos poelgius?
ATSAKYMAS: Jums labai svarbu atsakyti į klausimą, kas pasikeitė jūsų santykiuose per tuos dešimt mėnesių ir kada jūsų santykiai pradėjo gesti dėl menkniekių, dėl smulkmenų ir nereikšmingų dalykų.
Ar viskas pradėjo blogėti tada, kai jūs jai prisipažinote, kad ją taip labai mylite, kad negalite be jos gyventi? Tada jūsų draugė gavo „stebuklingas vadeles” ir dabar gali jus sukioti į kairę ar dešinę, pririšti prie tvoros ir rasti toje pačioje vietoje kitą dieną.
Ar ji nepiktnaudžiauja jūsų jausmais, žinodama, kad jums skaudu? Jeigu jai tai pasakote ir ji nepakeičia savo elgesio, tai gali būti, kad tai, ką vadinote meile iš jos pusės, buvo kiti jausmai.
Mylintis žmogus visada truputį aklas, nes jis negali matyti ir pažinti kito iš karto, per vieną akimirką. Dabar jūs abu pradedate matyti vienas kitą natūralesnėje šviesoje. Paprastai neįmanoma sugrįžti atgal ir jaustis taip, kaip prieš metus įsimylėjus.
Jeigu jai pasakėte, kad ji jus skaudina ir atstumia, o ji įsižeidė, tai turite savęs paklausti ar jūs norite kankintis iki kito meilės/nemeilės protrūkio, nekreipdamas dėmesio, kaip su jumis elgiasi mergina.
Santykius saugoti galima abipusiu susitarimu, abipusiu pasiaukojimu tam tikrais gyvenimo momentais ir bendromis pastangomis.
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.