Šiemet pakeitei mokyklą, persikėlėte į naują rajoną, o gal įstojai į gimnaziją? Žinoma nė nereikia pakeisti gyvenamosios ar mokomosios vietos, kad tektų susidurti su nemaloniausia procedūra – susipažinti ir susidraugauti su nauju kolektyvu.
Gal tu naujokas ir nežinai, kaip elgtis tarp nepažįstamųjų? Nesijaudink. Štai keli patarimai, kaip tapti savu svetimoje aplinkoje.
Nesikuklink! Aišku, ne visada lengva būti drąsiu, tačiau tavo pasitikėjimas savimi ypač svarbus. Net jei iš prigimties esi labai drovus ir nemanai, kad pavyks tai nuslėpti, įtikink save, kad naujoje aplinkoje niekas nežino apie tavo kuklumą. Gal klasės draugai tikisi, kad esi visai drąsus ir „kietas“? Svarbiausia plačiai nusišypsok ir būk draugiškas su visais.
Susirask klasėje vietą, kur jautiesi saugiai (tiks ir klasės galas) ir pasisveikink su netoliese sėdinčiais mokiniais. Gali pasakyti „labas, mano vardas toks ir toks, esu naujokas. Kaip šitas mokytojas, „fainas“?“
Susirask žmonių, panašių į tavo draugus buvusioje mokykloje ir juos užkalbink. Paklausk, ar galėtum su jais papietaut arba pasistenk atsidurti šalia tokio žmogaus, kai klasėje vyks darbas poromis. Patikėk, daugelis paauglių labai džiaugiasi, kai įsigyja naują draugą.
Prisijunk prie kokios nors komandos ar klubo. Tai lengviausias būdas susirasti draugų naujoje mokykloje (arba susirasti naujų draugų senojoje mokykloje). Laiką galėsi leisti su panašių interesų žmonėmis. Be to, klube ar komandoje atmosfera yra „laisvesnė“ nei klasėje.
Nebijok išsiskirti. Jei tau gerai sekasi kuris nors dalykas ar sporto šaka, neslėpk to. Aplinkinius traukia talentingi žmonės, todėl nėra prasmės kuklintis. Tad, jei turi kokį talentą, pademonstruok jį.
Paisyk nerašytų mokyklos taisyklių. Tai reiškia, kad turi bandyti prisitaikyti, stebėdamas mokinių elgesį. Jei naujoje mokykloje populiarus futbolas, tapk jo fanu. Jei mokykloje labiau vertinami akademiniai sugebėjimai, tapk „moksliuku“.