Daugėja žmonių, ypač jaunų, prisipažįstančių, jog jie – biseksualūs. Merginos nesidrovi bučiuoti merginas, o dabar jau ir vaikinai nevengia, draugaudami su mergina, palaikyti artimesnius santykius su draugu… Vis tik Lietuvoje vis dar neįprasta turėti biseksualų bendraklasį, o ir tolerancijos stinga… Kodėl? Todėl, kad tikime daugybe nebūtų dalykų apie biseksualius žmones…
Pabandysime išsklaidyti kelis mitus, remiantis thesite.org informacija.
Biseksualai turi vienodai mylėti ir merginas, ir vaikinus
Netiesa. Nėra taisyklės, kaip reikia būti biseksualiu. Tu esi asmuo, kuris vienintelis gali nuspręsti savo seksualinius prioritetus.
Jeigu susitikinėji tiktai su merginomis, tačiau tave traukia ir vaikinai – gali būti biseksualus. Tas pats galioja ir žmonėms, susitikinėjantiems su vaikinais, kuriems patinka ir merginos.
Kai kurie žmonės mano, kad seksualinė pakraipa keičiasi. Iš dalies tai tiesa. Jeigu esi bisekslualus/i, skirtingais gyvenimo etapais gali domėtis labiau vaikinais arba merginomis. Tu ieškai įdomaus asmens, o ne lyties.
Biseksualai yra pasileidėliai – jie negali ilgai išbūti su vienu žmogumi
Netiesa. Biseksualai gali įsimylėti ir būti su vienu žmogumi. Biseksualumas reiškia tai, kad tave traukia abi lytys, tačiau netoleruojamas buvimas su skirtingų lyčių partneriais tuo pačiu metu.
Biseksualai tiktai kvailioja. Jie gali būti „normalūs“
Netiesa. Lytinės orientacijos nesirenkame. Tiesiog jaučiame, kad esame vienokie ar kitokie.
Biseksualūs žmonės gali įsimylėti ir kitos lyties asmenį, tačiau tai nereiškia, kad jų santykiai heteroseksualūs. Net jei tradicinės orientacijos mergina įsimyės biseksualą, jie vargiai galės būti kartu…
Biseksualai tiesiog neigia, jog yra homoseksualūs
Netiesa. Būti biseksualu nėra tas pats, kas būti gėjumi ar lesbiete. Žinoma, laikui bėgant seksualinės preferencijos gali kisti, tačiau dauguma biseksualiais save laiko visą gyvenimą.
Svarbiausia yra suvokti savo lytinę orientaciją ir priimti save tokį, koks esi. Taip, tam reikės daug pastangų, nebus lengva, tuo labiau, kai aplink visi save laiko “normaliais”…
Iš esmės, vienu ar kitu gyvenimo momentu daugelis žmonių ima jausti šiltesnius jausmus savo lyties atstovams. Tai ypač būdinga paaugliams. Jie eksperimentuoja.
Tačiau tai nereiškia, kad jau laikas nusipirkti vaivorykštės lipduką ir jį užsiklijuoti ant kuprinės. Tai normalus lytinis vystymasis – brendimas. Bet jei vis dažniau tave ima traukti tavo lyties asmenys ir tau sunku save tramdyti – laikas pamąstyti, gal tu biseksualus ar homoseksualus.
Neskubėk sau klijuoti etikečių ir viešai visiem pranešti, kas vyksta tavo gyvenime. Tai labai asmeniškas dalykas. Be to yra žmonių, kurie negali toleruoti netradicinės orientacijos, ir tau bus sunku…
Gali priversti tave slėpti savo orientaciją. Galbūt tai atrodys tinkama šiuo metu, bet ar tikrai norėsi tai daryti visą gyvenimą? Būk teisingas/a sau – turi teisę būti tuo, kuo nori.
Tai, kad suvokei savo lytinę orientaciją, dar nereiškia, jog reikia gultis į lovą su pirmu patikusiu žmogumi. Palauk. Pradėk romantiškus santykius ir tik tada, kai jausi, jog esi tam pasiruošęs, ženk toliau.
Tau nereikia keistis ar keisti savo gyvenimo, pomėgių, draugų vien todėl, jog esi biseksualus/i. Gyvenimas teka toliau, tačiau tau vertėtų paskaityti knygų ar straipsnių apie žmones, kurie jau tai pergyveno.
Galbūt vertėtų įsilieti į homoseksualų bendruomenę ar tiesiog pabendrauti su jais – jie suteiks tau pasitikėjimo savimi.