NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Nevartok šių sakinių tekstinėse žinutėse: ypač

Nevartok šių sakinių tekstinėse žinutėse: ypač, kai kalba eina apie jausmus

Šiuolaikinės technologijos gal ir įgalina mus informaciją perduoti milžinišku greičiu, tačiau atima visas galimybes žinią perteikti emocingai. Gal todėl tiek daug nesusipratimų tarp partnerių, draugų, tėvų ir vaikų kyla dėl žinučių turinio. Turbūt ir tu ne kartą žinute esi parašiusi vieną iš šių draudžiamų frazių. Mokykis, kokių sakinių tekstinėse žinutėse turėtų nebelikti!

AŠ MYLIU TAVE. Rimtai? Prisipažinai, jog ką nors myli per tekstinę žinutę? Nė lašelio romantikos… Jei tave ir tavo partnerį tenkina toks virtualus jausmų išsakymas, tuomet didžiulės bėdos gal ir nėra, tačiau pagalvokite apie tai, kaip griaunate šimtmečius statytą romantikos pamatą. Juk tai banaliausias būdas išsakyti jausmus. Labai svarbi ir dažnai santykių pradžia vainikuojanti žinia privalo būti perteikiama realiuoju būdu, antraip partneris gali nuliūsti ar net įsižeisti. Sukaupk drąsą ir šį svarbų meilės pranešimą perduok ne virtualiuoju būdu!

Nėra netinkamesnio kelio kalbėti apie savo vidinę būseną nei išreikšti jausmus tekstine žinute. Dėl kelių svarių priežasčių: tu gali būti nesuprasta arba į tavo būseną gali būti žiūrima pro pirštus. Juk tekstinė žinutė neperteikia tikrųjų emocijų, vidinių išgyvenimų – tai tik raidžių kratinys su galimybe sakinį iliustruoti emociją atspindinčiu paveikslėliu, veideliu ar emoji. Jei iš tiesų blogai jautiesi ir tau būtina pasikalbėti su kitu žmogumi, kalbėk ne naudodamasi visagaliu internetu, o pasikviesk jį realiam pokalbiui.

Daugelis žmonių šią frazę naudo kaip perteikimą, jog jiems tikrai nėra taip gerai, kaip kad šie rašo. Ją galėtume perfrazuoti kaip žinią, jog aš šiuo momentu nesijaučiu gerai, todėl rask būdą, kaip galėčiau kuo greičiau pasijausti geriau. Tokia žinutė – tikras galvos skausmas ją skaitančiajam. Nebūtina išsiplėsti ir vienoje žinutėje sutalpinti visus išgyvenimus, tačiau trumpas sakinys, kuriuo išdėstai tave slegiančią problemą ar dalykus, kurie tave erzina, nepakenktų. Patikėk, vaikinai, šifruodami šią tavo žinutę, gali ir pražilti.

Atsisveikinti su žmogumi žinute – gal ir lengviausias, tačiau pats negarbingiausias kelias. Jei jus siejo daugiau nei savaitgalio nuotykis, užbaigti santykius tokiu būdu gali tik visiškas beširdis. Besiskiriantieji dažnai teigia, jog antrai pusei paprasčiausiai nebeturi ko pasakyti, o ir visai netrokšta matyti piktų ar priešingai – įskaudintų mylimųjų veidų. Vis dėlto atsisveikinti reikia deramai, mat niekada negali žinoti, kur vėl sutiksi savo buvusįjį ir kada kalba susitikus pasisuks apie santykius.

Tikrai ne kiekvienas supranta ironiją. Realybėje švelnią ironiją nuo šiurkštaus sarkazmo padeda atskirti balso tembras, mimika ir manieros, o štai tekstinės žinutės šį skirtumą apriboja. Todėl į žinučių rašymą žvelk atsargiai ir ironiją naudok saikingai. Visų pirma įsitikink, jog žmogus, kuriam adresuojama ironiška žinutė, supranta humorą ir nepalaikys to piktu pašiepimu.

Mano išsaugoti straipsniai