Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
matau 11.11 val
prabundu tą pačią valandą

Ką laikas, kuriuo prabundi vidury nakties, sako apie tavo emocinę būseną?

Daugelis žmonių miega neramiai. 2011 metais Pasaulinis miego fondas atliko apklausą, kurioje buvo apklausti 13 – 64 metų amžiaus žmonės. Apklausa atskleidė, kad 43 procentai žmonių skundžiasi miego sutrikimais.

Apklausa

Apklausa taip pat parodė, kad net apie 60 procentų žmonių kiekvieną naktį arba beveik kiekvieną naktį patiria miego problemų. Taigi kodėl mes negalime užmigti arba kodėl pabundame naktį ir tuomet negalime užmigti? Tradicinė kinų medicina teigia, kad atsakymas į tai priklauso nuo konkretaus laiko, kada žmogus prabunda. Remiantis šia idėja, skirtingi mūsų kūno organai skatina specifines emocijas ir dvasines būsenas. Miegas yra labai vertinamas ir yra esminis mūsų fiziologinės gerovės aspektas pagal kinų mediciną.

Viena teorija, kurią gydytojai naudoja paaiškindami mūsų miego ciklą, yra shen. Tai teorija, apibūdinanti mintį, sąmonės būseną ir psichines funkcijas.

Mūsų kūnai buvo sukurti taip, kad atitiktų natūralų ritmą – tai pabrėžia shen teorija. Mūsų kūnai turi likti neaktyvūs naktį, kai ilsimės, bet būti budrūs atlikdami dienos funkcijas. Kai nenurimstama per tą laiką, kai mes turime miegoti, reiškia, kad mūsų shen yra per daug stimuliuojama, todėl kyla miego problemų. Jei reguliariai kiekvieną naktį pabundate maždaug tuo pačiu metu, neignoruokite savo kūno signalų. Priklausomai nuo to, kada pabudote iš miego, jūsų kūno organai bando jums kai ką pasakyti

Štai ką reiškia, kai pabundi naktį skirtingu laiku:

Sunku užmigti nuo 21 iki 22 val.?

Reiškia, tu patiri didelį stresą. Tiesa, atrodo, kad šiuo metu stresą patiriame kone kiekvienas. Mes nuolat galvojame apie dešimt dalykų vienu metu ir tikimės, kad juos atliksime puikiai. Vis dėlto kai atsigulsite pailsėti, mintys gali paprasčiausiai užgriozdinti jūsų protą ir trukdyti jums visą naktį pailsėti. Darbo rūpesčiai, asmeninės bėdos, sveikatos problemos – sąrašas tęsiasi ir tęsiasi… Su tuo kovoti rekomenduojama praktikuojant naktinę meditaciją. Meditacija leidžia kūnui patekti į ramybės būseną, padeda atsipalaiduoti po įtemptos dienos. Gali pamedituoti pradėdama klausyti raminančios muzikos prieš miegą. Tai padeda sulėtinti smegenų veiklą ruošiantis ilgam nakties poilsiui.

Pabundi tarp… 23:00 ir 1:00 val.

Reiškia, patiri emocinį nusivylimą. Tradicinė kinų medicina šį nakties laikotarpį priskiria tulžies pūslės veiklai, kuri yra dalis to, kas valdo mūsų emocijas. Kinų medicina teigia, kad tulžies pūslė yra atsakinga už mūsų aistrą gyvenimui, veiksmą ir pasitikėjimą savimi. Kai tulžies pūslė subalansuota, jaučiamės laimingi ir patenkinti. Tačiau jei jaučiate aistros stoką, problemų priimant sprendimus ar baimę, jūsų tulžies pūslės veikimas sutrinka.

Pabundi tarp… 1 iki 3 val.

Reiškia, esi pikta. Ar tavo vaikinas šimtąjį kartą pamiršo išplauti indus? Ar tas erzinantis jauniklis iš darbo džiūgavo apie paaukštinimą? Ar šįryt kas nors jus nutraukė pokalbio metu? Taip, tu pikta. Pyktis yra susijęs su kepenų veikla. Kai jaučiame nepasitenkinimą, kuris neišreiškiamas, laikui bėgant jis kaupiasi kepenyse. Taigi, kai bandote užmigti visą naktį, jūsų kūnas naktį iš nakties primena šį varginantį pojūtį. Norint tai įveikti, svarbu atpažinti poreikį išreikšti emocijas. Kai išleidžiame savo jausmus, turime galimybę sustiprinti santykius ir išlaisvinti neigiamą energiją iš mūsų dvasios. Laikant jį, atsiranda nuolatinė sunki našta, kuri vėl iškyla poilsio metu.

Pabundi tarp… 3 iki 5 val.

Reiškia, aukštesnioji jėga bando tau kažką pasakyti. Tai yra laikas, kai plaučiai yra aktyviausi. Tradicinėje kinų medicinoje plaučiai yra atsakingi už energijos judėjimą visame kūne, taip pat imuninės apsaugos užtikrinimą. Taip pat žinoma, kad jie signalizuoja apie depresiją ir sielvartą. Jei išgyveni sunkų savo gyvenimo laikotarpį ir, atrodo, negali įveikti problemų, tau gali prireikti pasikalbėti su aukštesnėmis jėgomis. Pabudusi šį laiką skirk atsipalaidavimui, kvėpuok ir pasimelsk.

Pabundi tarp… 5 iki 7 val.

Reiškia, turi emocinių blokų.  Kai šiuo metu pabundi naktį, reiškia, kad tavo žarnynas yra pernelyg aktyvus. Kartais varginantys išgyvenimai gali paskatinti viską imti giliai į širdį. Jei tau sunku atsiverti kitiems žmonėms, gali sutrikti storosios žarnos pusiausvyra. Pagrindinė žarnyno paskirtis yra priimti atliekas ir išmesti tai, ko mums nereikia mūsų kūnuose. Fizinė šio organo funkcija yra glaudžiai susijusi su dvasine funkcija. Emocinis žarnyno tikslas yra „paleisti tuos dalykus, kurie mums netarnauja“.

Mano išsaugoti straipsniai